Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lovet meg selv et fint halsbånd til Tidi den dagen hun kan gå fint i bånd :aww: Etter dagens båndtrening tror jeg vi nærmer oss veldig, og jeg lurer på hvilket bånd jeg skal velge. Kelpie er jo ikke akkurat kjent som en jåle hund, så jeg er rett og slett usikker på om diamanthalsbåndet vil bli for mye bling for en slik hund. Samtidig som jeg er redd for at det andre kan bli for kjedelig, dette er som sagt belønningen min for en stor tålmodighetsprøve, da skal det være fint! :D

9p2aDzu.jpg

2JsTCZt.jpg

Illustrasjon av det gale dyret som skal kle dette smukke halsbåndet.
15801867823_1828a1f233_z.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nederste :D PS kan jeg tipse deg om en gruppe som heter DogdesignEH på facebook. Hun lager noen seriøst fine blinghalsbånd.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg hadde bling på lapphunden min,og det ble helt feil. Det ble helt feil på chihuahuaen også,så alt kommer vel an på hva du liker best og synes er finest :-) Jeg hadde valgt det øverste.

Skrevet

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

  • Like 5
Skrevet
5 minutter siden, Maria skrev:

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

Åh, minner meg på at jeg må finne fram det lyserosa myndehalsbåndet jeg har med masse bling på (perlemor-aktige steiner), jeg har ingen mellomting mellom det og de "vanlige" neonfarga greiene med refleks som brukes til daglig :icon_redface:

Skrevet

Takk for masse svar :D Er vel egentlig litt enig med @Maria. Handler kanskje mest om hva jeg vil ha. Jeg tror hun kan kle begge deler og jeg har vel mest lyst på diamanthalsbåndet, så jeg tror det blir det. Men mulig jeg må kjøpe det andre en annen dag også, for det er kjempe fint det også!

  • Like 1
Skrevet
21 timer siden, maysofie skrev:

Jeg syntes det øverste var finest, harmonerer veldig godt med øyenfargen hennes :ahappy: 

Mulig det blir begge en dag! Hihi, klarer ikke å bestemme meg helt! Tror det blir diamant i første omgang da. Må se hva jeg føler for inne i butikken.

21 timer siden, Paranomia skrev:

Nederste :D

 

Men jeg vil og ha, hvor fant du de? 

XXL. Veldig grei pris på dem også! Finnes i svart og.

  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, Bananen skrev:

Oooh. Er det blingbling du vil ha, vil jeg anbefale Ella's Lead, både for halsbånd og kobbel (har bare erfaring med kobbelet, og det er sjitsterkt og holdbart!). :D

For øvrig - on topic; det øverste (jeg er ikke så blingete av meg).

Jeg er superenig! Ellas Lead har så fine halsbånd, veldig slitesterke -blir bare penere ved bruk, og de lager både med og uten bling :) Søk de opp på facebook, der legger de ut nesten alt de lager. Jeg har lyst på hvert eneste ett!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...