Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fredag 29 januar flyttet en fluffy pelsball på 9 uker inn til oss, fra kennel Myeiko! :heart: 
Yoshi, eller Myeiko's Gabriel som han heter på papiret, ble født 27 november 2015, i et kull på 5.

Vi gjør ikke særlig mye for tiden, men litt blir det. Som å løpe ut 8 ganger i timen, vaske når vi har vært for sene, tatt masse bilder, sett på at han sover osv :wub: 

Ja, og såklart tar vi masse bilder! Jeg er kløne når det kommer til bilder inendørs av våken valp, så de fleste blir tatt utendørs!

_MG_8257redd.jpg.92708ea8f8884ba3cc0553e

_MG_8306red.jpg.9b2f59bd725e6f837d72e09d

_MG_8280redd.jpg.ac3091c6ecfed75b4089ad8

_MG_8205redd.jpg.fda360a5dc90c1ea619969f

 

_MG_8144redd.jpg

_MG_8330red.jpg

_MG_8367red.jpg

  • Like 12
  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fredag 29 januar flyttet en fluffy pelsball på 9 uker inn til oss, fra kennel Myeiko!   Yoshi, eller Myeiko's Gabriel som han heter på papiret, ble født 27 november 2015, i et kull på 5. Vi gjør

Etter Yoshi ble syk, har vi ikke vært så flinke til å oppdatere tråden her Etter medisinering har vi fått oss en ordentlig valp! En aktiv, bjeffende, oppmerksom og leken liten valp, som blir 11 u

Siden det er 17 mai og hele pakka - gratulerer med dagen!   Vi greide ikke å dy oss! Valpis fikk en bunad-sak til i dag!   Til vårt forsvar - vi syntes vi fortjente å skjemme han bort (med noe

Posted Images

Skrevet

Tusen takk! Ja, verdens skjønneste lille fluff :wub:

Tok buss for første gang i dag! Det var skummelt de første 2 minuttene, og siden lå han bare i fanget og koste seg, før han slukna 10 min utti bussturen :heart:

received_10153801516921427.thumb.jpeg.ef

  • Like 3
Guest Klematis
Skrevet

Gratulerer med en nydelig valp. Håper du får mye glede av han, en fantastisk rase:-)

Skrevet

Tusen takk dere, jeg er selvfølgelig helt enig i at han er nydelig :wub:

Tenker som så, at jeg har virkelig vært heldig med en så enkel og herlig valp! Men samtidig forbereder jeg meg til en skikkelig "vanskelig" periode snart :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...