Gå til innhold
Hundesonen.no

Albert krøllbert og løvebarnet Bob Hund


Recommended Posts

  • 1 month later...
Skrevet

Badesesongen er godt i gang, og hundene lever et hardt liv...her softer de på båten mens de ligger til tørk etter kveldens svømmetur :P

Screenshot_2016-07-20-12-04-03.png

 

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag har hundene vært med på jobb, og guri som jeg ønsket de kunne vært det litt oftere!!Men det er desverre bare sånn jeg kan gjøre søndager når ingen andre er der :/  Finfin dag med sol og vind i håret, så en liten rusletur i byen og softis ble det også :-)

DSC_0020_1.jpg

  • Like 4
  • 2 months later...
Skrevet

Denne tråden må nå også inkludere familiens nykomling Bob Hund, som er valp etter vår Albert. Han har bodd hos oss 1,5 mnd nå og er blitt godt husvant den lille geskeftlige rakker'n.

Albert var jo i starten mildt sagt skeptisk til krapylet og skjønte nok ikke rekkevidden av den lille romanen fire mnd før :P

Det har gått seg til sakte men sikkert og nå er han blitt kjempeflink! Fremdeles kan han oppføre seg litt "sur gammel gubbe" i blandt, men det er så godt å se hvordan de har tilpasset seg hverandre. Sånn smått med lek har begynt å vises også. Tror nok han blir å se han som en ressurs etter hvert. 

Bert og jeg er igang med Agilitytrening etter lang sommerferie, mens Bob og resten av familiens tobeinte er godt i gang med valpekurs. Han er også blitt en godt etablert kontorhund, men ikke med meg desverre.

For øyeblikket er Bobs mamma på ferie hos oss, så vi har hele fine krøllefamilien hjemme:

20161008_171204.jpg                                           Mamma Pernille Langstrømpe, pappa Albert og løvebarnet Bob Hund (13 uker) på skogstur.

IMG_20161009_134036.jpg                                                       Nybadet, nyfløffet, trøtt og deilig liten løvegutt på fanget :wub:

 

 

  • Like 6
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet

Jeg er stadig forelsket i disse to :wub:

Far og sønn, Bert og Bob, løvehjertet og løvekongen, gubben og bebben, kjært barn har mange navn. Bob har vokst og grodd seg til og er nå hele 8 mnd, lille store gærninger min. Pappa Albert er som altid bare snill og god og blitt tre år ?

 

tmp_11203-1487517515780-2091448834.jpg

  • Like 10
Skrevet
1 time siden, puddellover skrev:

Vakre krølleguttene:wub: Hvordan har de det sammen nå?:ahappy:

Nå har de stor glede av hverandre :heart: Albert er flink til å oppdra og samtidig veldig overbærende ovenfor den gærne turbosønnen :) Og så er de partners in crime og sammen gir oss litt grå hår i blandt :P

  • Like 6
  • 9 months later...
Skrevet

Kjekkasen Bob Hund har vokst seg stor, litt sånn wanabe-storpuddel nesten, og er blitt  hele 1,5 år. Han er fremdeles full av rampestreker, vill og gal og ivrig i alt han gjør. Hans største interesse er alle rådyrene som lusker rundt huset og i skogen vår, litt til frustrasjon og litt til fasinasjon for oss mennesker :P  Jaktinnstinktet er stort, noe som gjør at vi må være restriktive på å ha han løs da det er masse vilt her. Vi har begynt å prøve oss på agility, noe han synes er veldig gøy, så det satser vi på å fortsette med.

Albert er fremdeles, og som alltid, den inderligste gladeste kosegutten. Vi sysler med agility så mye vi har tid (dvs alt for lite egentlig) og koser oss i skogen.

Vi har rakk å få snørekjørt et par ganger på ski før snøen den smelta igjen. Det er kult, og funker kanon når resten av flokken er foran, ellers er det så som så. Bob vil nemlig ha flokken samlet og tenker mer bakover enn fremover om noen viktige personer går bak oss for eksempel. Det er en utfordring!

Her er litt bildespam av gullgutta gubben og bebben :wub:

IMG_2563.jpg

IMG_2557.jpg

IMG_1873.jpg

IMG_1581.jpg

IMG_1370.jpg

IMG_1151.jpg

IMG_1078.jpg

IMG_0889.JPG

  • Like 5
  • 1 month later...
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Fine hunder og bilder.. :) Dvs..de eneste bildene jeg ser er fra dine to siste innlegg :/

Takk, gullgutta er fine de :wub: Ser også at i de tidligere trådene er bildene ikke synlige.. Aner ikke hvorfor :no::icon_confused: 

  • Like 1
  • 8 months later...
Skrevet (endret)

Hei hei, stikker innom en liten tur for å oppdatere med et par bilder. Gutta trives og har det fint!

Albert har fått seg jobb på Oslo Nye Teater, skuespiller og teaterstjerne blitt <3 Her er han sammen med sine kollegaer som spiller Selma og Casper 

Premiere 1. november :)

Høst ved Akerselva 

Bob har blitt grå siden sist, men like fin <3

Bildene vises ikke, og vet ikke hva som skjedde :( må prøve å fikse senere. 

Endret av tmp
Hvor ble det av bildene :(
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...