Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
41 minutter siden, Line skrev:

Litt i overkant vel? Hva var målet med det da? Det er jo ikke polarhund du har. Sorry, men det der syntes jeg faktisk hørtes slemt ut jeg..

Bare tipper, men hun hadde kanskje ikke lyst på v&h klin utover gulv, sofa etc :P Slik mat er utendørsgreie, uansett vær. Mine har gnagd kraftbein ute i flere timer i dag. Riktignok ikke snøstorm her, men om så var, hadde aktiviteten fortsatt foregått ute...

  • Svar 4.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk 5 på eksamen!  5!    

Sonen, hils på Lyn!  

Møtte en rosa goldendoodle på tur i dag. Den hadde tygget hull i en tube med konditorfarge, og husets femten år gamle datter hadde tatt ham i dusjen for å få det av. Men det kom ikke av, det bare ble

Posted Images

Skrevet

Mine har akkurat spist frossen vom inne, den skulle være mer tint men det var den jaggu ikke. Så da får jeg bare dra over gulvet, gjør det imorra jeg, det var planen uansett :P

God mat! God dessert! Så nå er jeg mett :D

Og jeg må begynne å skjerpe meg, Tuva fikk løpe litt løs på tur idag, så nå halter hu igjen... Jeg må begynne å bruke panna litt og la hu være i ro!

Guest Klematis
Skrevet

Tok en tur på hytta,vi. Når vi først fikk dette fantastiske tilbudet,så var det ingen grunn til å vente med å dra. Kan ikke klage på utsikten?

1454174276456_zpss41efyoz.gif

Skrevet
To uker siden første parring i dag, og jeg har fått "ja" fra det jeg tror blir helt fantastiske fôrverter. Jeg er mer gira på at de skal få valp enn at jeg skal få til meg selv, og håper veldig Foenix er drektig. Det er i det hele tatt mange veldig okay mennesker som har tatt kontakt, jeg har aldri hatt så mange på lista som jeg vil selge valp til så lenge før fødsel. Jeg kommer til å dø av utålmodighet før ultralyden. Og jeg gruer meg til å måtte skuffe så mange fine mennesker.

Og i natt vred jeg meg søvnløs og hadde plutselig full angst for å røntgenfotografere Glam, som ikke blir ett år før i april. Jeg må vite NÅ. Jeg har ikke vært sånn på noen hunder før, men jeg forbereder meg på skuffelsen om at noe er der. Statistisk sett så har knappe 20 prosent HD og knappe 20 prosent AD på rasen. Nå har jeg røntget fire hunder på rad med fire A'er hver. Det er 80 prosent fritt. Altså må han ha noe, i følge den grå skya som tidvis svever over livet mitt.

Men, jeg fant ei ren bukse nederst i skittentøyskurven med rene klær, inni et dynetrekk, så da skal jeg skynde meg på butikken og ta ut kosegenser som sikkert er for liten og kjøpe masse sjokolade (for da passer jo genseren enda bedre). Også har jeg redd opp sofaen med håndklær, jeg menstruerer så det ser ut som et slakteri her. 

Det finnes medisiner som drar sånt ned til mer normale nivå, du vet det?

Skrevet
4 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Det finnes medisiner som drar sånt ned til mer normale nivå, du vet det?

Jeg har vært til lege, og han ville kun medisinere de få gangene det varer over en uke. Syv uker er vel min personlige rekord. 

Men jeg har fått meg ny genser, og den er kjempefin, og den er akkurat sånn passe baggy som hoodies skal være, og fargen er enda mer lekker enn på skjermen, og den er litt fôret så det føles som en klem når jeg har den på meg, så jeg later som om det er Darren Criss himself jeg har rundt meg, og ikke bare en limited edition-genser trykket opp av en eller annen leverandør... :P

  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, HeleneFS skrev:

Smågodt og film på tv'en! Mangler bare en liten pelsdott ved siden av meg i sofaen :wub: .

Det hørtes koselig ut :heart: 

jeg har tre som er svært billige for tiden hvis du vil ha :P 

  • Like 1
Skrevet

Urk. Nær familie er medlem i sånne "steng grensene nå" type grupper på Facebook. Vanskelig for å se for meg at han skriver noe der, men likevel da! 

Skrevet
27 minutter siden, Wednesday skrev:

Urk. Nær familie er medlem i sånne "steng grensene nå" type grupper på Facebook. Vanskelig for å se for meg at han skriver noe der, men likevel da! 

Har en sånn en jeg og. Har satt innstillingene sånn at jeg ikke ser noen oppdateringer fra den kanten, jeg orker ikke å diskutere det der med han om igjen og om igjen og om igjen. 

Skrevet
4 minutter siden, Kokospaniel skrev: Det finnes medisiner som drar sånt ned til mer normale nivå, du vet det?

Jeg har vært til lege, og han ville kun medisinere de få gangene det varer over en uke. Syv uker er vel min personlige rekord. 

Men jeg har fått meg ny genser, og den er kjempefin, og den er akkurat sånn passe baggy som hoodies skal være, og fargen er enda mer lekker enn på skjermen, og den er litt fôret så det føles som en klem når jeg har den på meg, så jeg later som om det er Darren Criss himself jeg har rundt meg, og ikke bare en limited edition-genser trykket opp av en eller annen leverandør... [emoji14]

Teit lege, finn en annen!! Nødtrikset hvis du tåler Ibux er et par av de.

Skrevet
25 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Teit lege, finn en annen!! Nødtrikset hvis du tåler Ibux er et par av de.

Men de påvirker ikke blødningene, som akkurat nå er hovedproblemet :P Jeg må vel uansett få meg ny fastlege nå som jeg har flyttet. 

Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

Men de påvirker ikke blødningene, som akkurat nå er hovedproblemet :P Jeg må vel uansett få meg ny fastlege nå som jeg har flyttet. 

Jeg har en venninne som fikk svidd av slimhinner og dermed fikk redusert mengden blødning med 70-80%. Hun også hadde enormt mye før, nå er det helt normalt eller litt under normalt.

Skrevet
10 minutter siden, Malinka skrev:

Jeg har en venninne som fikk svidd av slimhinner og dermed fikk redusert mengden blødning med 70-80%. Hun også hadde enormt mye før, nå er det helt normalt eller litt under normalt.

Takk for tips!

Skrevet

Vi venter på spellemannsprisen.  Pappa tipset oss om å se på Anno. Det gjør vi nå. 

Poden er så engasjert at han hopper i sofaen. Dette var midt i blinken for en liten historienerd. Aldri sett det før jeg! 

  • Like 2
Skrevet
3 minutter siden, Mud skrev:

Vi venter på spellemannsprisen.  Pappa tipset oss om å se på Anno. Det gjør vi nå. 

Poden er så engasjert at han hopper i sofaen. Dette var midt i blinken for en liten historienerd. Aldri sett det før jeg! 

Jeg ser lite på tv, men Anno må jeg bare ha med meg! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Du store allverden så glatt det var på parkeringsplassen ved coopen. Vi har høy bil, så jeg klatrer ned når jeg skal ut av bilen, satte ene beinet ned la bittelitt vekt på det og borte var det, prøvde å stabilisere med det andre mens jeg tviholt meg i døra, ikke sjans i havet, så da var det bare å slippe all stolthet og la seg skli mer eller mindre kontrollert ned på rompa. :lol: Bonden hadde anstendighet til å spørre "gikk det der bra?" Før han brøt ut i sprutlatter. :lol: 

Kelnern på viva la italia scooret ganske mange stjerner i boka gitt. Vi kom inn med ei snuppe som IKKE hadde lyst til å være der, og fra å bare protestere mildt endte det med virkelig HYLgråt. Da kom han ruslende med pen og papir og lurte på om hun ville tegne litt, det ville hun selvsagt ikke men mammaen begynte å tegne elefant og vips så var den helt store krisen avblåst. At hun i tillegg fikk to juicebokser og en kjærlighet på pinne på huset, og han lekte "gjemsel" med henne da hun hadde fått i seg mat og spratt rundt som ei loppe med sukkerkick.... :wub: 

Jeg fikk stjerne i boka av magen min som ikke bestilte junk med pommesfrits, riktignok scampi som er litt fyfy, men magen min liker mye bedre det med saus og ris, enn kjøtt stekt i fett med poteter fritert i fett. :aww: 

 

Kveldens nattasamtale 

*Lillemor piper høyfrekvent om at foten er utenfor teppet*

Mamma: Du må ikke pipe sånn, da skjønner ikke mamma hva du sier *mens man fikser teppet selvsagt*

lillemor: Ikke pipe sånn?

Mamma: nei, ikke pipe sånn, snakke ordentlig

Lillemor:  Pip pip! Pip pip! 

:lol: 

 

  • Like 10
Skrevet

Herlighet, jeg ler og ler! Skulle bake en kake som så sykt god ut. Et eller annet gikk galt underveis så når jeg delte den i to så jeg at den var rå i midten. Jaja tenkte jeg og skjærte vekk det. Skulle jo ha så fin og stiv og fluffy krem i midten og på toppen av kaka så da ble det bare ferdige stykker, det gjorde ikke noe!! 

Et eller annet gikk vist galt der også... :lol:  


Snapchat-3696141758810684541.thumb.jpg.5

 

Jeg er egentlig ganske god til å bake altså. :lol:  :lol:   

  • Like 15
Skrevet
7 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg ser lite på tv, men Anno må jeg bare ha med meg! :ahappy:

Det må visst vi også :lol: Sverdkamp var så ulidelig spennende at man ramlet ut av sofaen faktisk...

Han heiet på Ivar, jeg heiet på Hadi :( 

  • Like 1
Skrevet
4 minutter siden, Elisabeth00 skrev:

@Ozzy Hahaha, håper den smaker godt da i det minste :D

Det veit jeg ikke, den forbanna kremen flyter overalt så den må stå i kjøleskapet en stund før det er mulig å spise den med noe annet enn skje og smekke :P  :P  

  • Like 1
Skrevet

Endelig fikk jeg kjøpt meg nye agilitysko! Jeg har trålet alle sportsbutikker jeg har kommet over etter Salomon Speedcros, men de få som har hatt inne har ikke hatt størrelsen min inne og alle har vært utsolgt fra hovedlager. Men Zalando overrasket. Jeg trodde de bare hadde sånne jåleklær som bloggere bruker, jeg :P

Nyttig informasjon: I dag har jeg aviset kjøleskap og fryser. 

Og mens jeg aviset fryseren og kjøleskapet fant jeg ut at det var mange herrens år siden jeg hadde hørt på R.E.M. Så da laget jeg meg en spilleliste med alle de gamle favorittsangene mine. Det var fint, men samtidig kjente jeg at det var mye følelser knyttet til den musikken fra litt sen ungdomstid. Pussig det der med musikk og følelser :)

 

  • Like 1
Skrevet

Det var ramset opp 3 dommere til NTK Trondheim, min all time favourit var en av dem! Idag kom annonsen, gjett hvem som ikke skal dømme staffen a!? :P Kjenner jeg ble bittelitt sur, han dømmer ikke staff så ofte så hadde vært dritkult å stille for han igjen, men neida..... Får håpe polakken elsker Tuva og setter henne opp til BIR og favoritten min dømmer BIS'en :lol:

Skrevet

Kjipt å sovne på sofaen før Marcus og Martinus entrer scenen gitt.  Når du har ventet i hele dag. Får vurdere å prøve å vekke han når de kommer på. 

Ikke har han spist en bit av frossenpizzaen heller. Jeg spiste en bit.  Grandiosa er fortsatt smakløst.  

Skrevet

Jaja, den fantastisk fine kaka mi smakte nå ihvertfall godt!  Glasur over halve genseren som om jeg er to år, men shit au! :lol:  

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...