Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Desember


Guest Belgerpia
 Share

Recommended Posts

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud!  Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Jeg må legge det ut her også Min lille Nora er mestvinnende berner sennenhund tispe i Norge i 2015

Oh, forresten så sendte jeg inn dette bildet av Nora og meg til konkurransen "Jakten på kjæledyret" for noen uker siden, og i forige uke fikk jeg telefon om at jeg hadde fått andreplassen og vunnet 1

Posted Images

"Lyn, skal vi gå ut og tisse?"
Lyn går til ytterdøra, setter seg og venter så lykkelig.
"Keo, skal vi gå ut og tisse?"
Keo hopper opp på spisestuebordet og strekker seg, avslutter med et aldri så lite ul
:blink::blink::blink:

Hvem er den uoppdragne gjeterhunden, tro? :lol:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, Margrete skrev:

Fordi den bortskjemte ungen ikke kommer seg opp på egenhånd og morra syr puter under armene på han og nekter å innse at han på ett tidspunkt må klare seg selv :P

Og da lurer jeg på hva slags sikkerthetskurs han har tatt, jeg da *yrkesskada*

 

 

I dag fikk vi refleksvest til hund, i gave fra Gjensidige - og de mener tydeligvis at tervueren er str "large" - og det kan jo hende at de egentlig er det. Men ikke lille smule-Supra, så denne refleksvesten går nesten to ganger rundt kroppen hennes. Men de skulle sende en i medium da, så får vi håpe den passer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 minutter siden, SoppenCamilla skrev:

Herregud! 

Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Grattis grattis og alt det der :D . Men du vet at det bør feires med en aldri så liten julehistorie???  :whistle: 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fint å komme hjem til Casper etter å ha vært på jobb siden mandag :) men har dårlig samvittighet må jeg bare si,  han var fra seg i flere timer etterpå, som et frimerke, satte meg i sofaen og han la seg på fanget og skalv, avbrutt av gledeslogring og forsøk på ansiktsslikking. Fortsatt oppfører han seg litt som om jeg nettopp kom inn døra, og det gjorde jeg klokken 12... :P god da, får meg til å føle meg uerstattelig :lol:  

Han har hatt det supert hos foreldrene mine da, de digger jo ham. Pappa la seg på gjesterommet så Casper skulle få ligge i senga med mamma :lol: det var visst ikke aktuelt at han skulle ligge alene på gulver nei... 

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Pringlen skrev:

Off så kjedelig :( Og så lurer jeg på; skjer det noen gang at dyr skader seg utenom kveld og helg?

Joda, det gjør faktisk det. Har hatt to beinbrudd gjennom årene, begge på hverdager, og påkjørsel også på en hverdag. Ellers har vi selvsagt også opplevd litt andre akutte ting (dog litt mindre alvorlige) i helgene, som dypt potekutt som måtte sys og akutt lungebetennelse (der hunden ble feiloperert da de mente det var magedreining, men det er en annen sak, vet ihvertfall hvilken klinikk jeg aldri drar på igjen). 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

49 minutter siden, SoppenCamilla skrev:

Haha! Jeg har to eksamener til, men kanskje en romjulshistorie?

Romjulshistorie godtas :jump::jump:

Nå er Yasmine gjennombørstet og barbert under potene - og har fått både skjegg- og rumpevask (hun slipper selvsagt snoppevask :aww:). Da er hun vel klar for utstilling på søndag, da. 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var brukkent ben ja, men heldigvis ikke hasen, eller noe. Jeg klarte ikke å følge helt med, jeg blir så satt ut. Men fikk med meg at 4 små ben var brukket rett av, og det var en luksjon. Ny røntgen på mandag for å se om det gror bra, hvis ikke blir det operasjon. Dette her gjør vondt i matmors hjerte.

Fikk bestilt meg piano i dag da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Dicte skrev:

Det var brukkent ben ja, men heldigvis ikke hasen, eller noe. Jeg klarte ikke å følge helt med, jeg blir så satt ut. Men fikk med meg at 4 små ben var brukket rett av, og det var en luksjon. Ny røntgen på mandag for å se om det gror bra, hvis ikke blir det operasjon. Dette her gjør vondt i matmors hjerte.

Fikk bestilt meg piano i dag da.

Huff, god bedring :hug: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, mushi skrev: Gå til Netflix, velg "romantikk" og sorter etter høyest bedømt. Da får du ofte bra filmer i toppen [emoji4] 

Joa, men jeg vil ha The Notebook, hehe. Ser en annen nå. :)

De har den på netflix New Zealand, Mexico, etc. Google hvordan få amerikansk netflix. Så stiller du den til Mexico og vips har du filmen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er pinnebogen satt i vann. Står over natten så håper jeg det blir passe salt :)

Jeg er utålmodig for dette arbeidskravet i fysikk enda... fikk beskjed igår at den var godkjent, men at jeg skulle få kommentarene idag. Har enda ikke fått noen kommentarer, og nå syns jeg det begynner å bli litt seint. Var 4 ulike som rettet klassens arbeidskrav, de tre andre ga tilbakemelding tirsdag og onsdag. Hater at akkurat hun som retter min er så treig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
    • Hahaha! Har tenkt lenge for å klare komme på noen raser å supplere med. Det er alltid golden, labrador og springer som foreslås, fordi de er hva de er, og de andre rasene er det ikke.  Det ble vanskelig. Raser med masse, tykk pels vil ikke jogge i varmen, så pyrineer og eurasier utgår på det.  Bichon? De individene jeg har møtt har vært fine og gitt et inntrykk av rasen som fin. Jeg kommer heller ikke på flere raser som passer alle kriteriene like godt som de Simira nevner.  Aldri hørt om en kjip labrador, men det ble avlet noen lite rasetypiske og dårlige golden under store popularitetsbølger, og det finnes visst sure og gretne springere også. Velg oppdretter med omhu.    Edit: "retrieverne" ville jeg unntatt Nova Scotia Duck Tolling, Curly Coated og Chesapeak Bay fra. De to første er ihvertfall noe annet enn typisk lab og golden. Nervøsitet blant første, vokt på andre. Siste er jeg usikker på, men den er sjelden, og det er sikkert en grunn til det. 
    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...