Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Sitat

Hva har hunden Biter felles med Pus, Bølla, Snusken og Dyret? Alle finnes i en ny database med hundenavn.

If har samlet alle de 20.000 registrerte navnene blant hundene som er forsikret i selskapet.

Ifølge databasen er Bella det mest brukte hundenavnet, tett fulgt av Mira. Leo og Max er mest populært blant hannhundene.

http://www.nrk.no/livsstil/hun-har-det-mest-populaere-navnet-1.12670217

Link til databasen:

https://www.if.no/web/no/privat/forsikringer/hundeforsikring/pages/hundenavn.aspx

Artig å sjekke navnene til nåværende og tidligere hunder. Og et lite "I told you so"-moment for meg som nektet å kalle valpen Bella fordi det er så vanlig :P

 

Skrevet

Ingen Kasko, Lupin eller Hottie der gitt måtte helt tilbake til Abby, Aro og Rexie for å få treff. Mange hunder som heter både kasko og lupin, men de er vel ikke forsikret i IF da :lol: 

 

Skrevet

Keo på 3425. plass, vet kun av én annen hund med det navnet. Dog har jeg sett ganske mange Keo'er, i form av ølbokser :aww: 

Felix på 20. plass, høyt opp det!

Skrevet

Kiska finnes ikke :sleep: Har heller ikke hørt om noen andre hunder som heter det da. Elvis ligger på 69. Plass, men ser det ikke var så populært på den tiden ha ble født og døpt :P Derimot, i 2005 (året Elvis ble født) var derimot navnet "Pia" (som er mitt eget navn) på en 3. plass :lol: I Vestfold (her jeg bor altså) lå navnet "Pia" på en 2. plass i 2005. Litt morsomt dette da!

Skrevet

Freke: 2865

Sarek: 955

Gaia: 317

Denali, Fjellbris, Orca, Såga, Stjerne og Beringia var ikke på lista. Overrasket over at ikke Stjerne var der.

 

tidligere hunder

Togo: 1001

Bonfire og Esky var ikke listet

Skrevet
4 minutter siden, Titovn skrev:

Kiska finnes ikke :sleep: Har heller ikke hørt om noen andre hunder som heter det da. Elvis ligger på 69. Plass, men ser det ikke var så populært på den tiden ha ble født og døpt :P Derimot, i 2005 (året Elvis ble født) var derimot navnet "Pia" (som er mitt eget navn) på en 3. plass :lol: I Vestfold (her jeg bor altså) lå navnet "Pia" på en 2. plass i 2005. Litt morsomt dette da!

Jeg har hørt om hunder som heter Kiska, alle er Siberians og ingen av de norske :)  Har 11 stk med Kiska som førstenavn (ikke kennelnavn) bare i min egen database.

Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Jeg har hørt om hunder som heter Kiska, alle er Siberians og ingen av de norske :)  Har 11 stk med Kiska som førstenavn (ikke kennelnavn) bare i min egen database.

Kult! Regner med det finnes ikke-norske hunder som heter det siden det er russisk :) Eller altså, det kan jo være norske hunder som også heter det, men jeg har ihvertfall ikke hørt om noen. Men navnet er kult på siberians da!

Skrevet
1 time siden, Red Merle skrev:

Ingen Jatzy og ingen Yoshi.

Jatzy kan jeg skjønne, siden det som regel skrives med Y som forbokstav og ikke J. Yoshi derimot...

Jeg veit om maaange Yoshier, men de er vel ikke forsikra i If. :D 

Tipper det er mange Aikoer (synes det er fryktelig morsomt at det er et "typisk" stor, skummel hannhund-navn, når det i min verden er er japansk jentenavn som betyr elskede barn, hehe). Imouto (skrevet korrekt) tipper jeg det ikke finnes så mange av. 

Edit: 184. plass på Aiko, og ingen oppføringer på Imouto. 

  • Like 1
Skrevet

Teo på 88 plass :) 

Dina(min forrige hund) på 25 plass :) 

Ellers så kjente jeg en hund som het Bella (Golden). Populært navn nå, vet ikke hvordan det var den gang hun levde :D Og kongepuddelen Caso, men han hadde ingen plass på den lista :D Ingen andre hunder som heter det tro? 

Skrevet

Ingen NIRI

Ingen Urbi

4476 Raisa

Ingen Darck 

Ingen Tigergutt

Ingen Eru

 546 Maia

Vill si det er ei dårlig liste. Kjenner da til at det har vært registrert to Urbi dog en tispe og en hanne. De andre har jeg ikke sjekket

Skrevet
57 minutter siden, Titovn skrev:

Kiska finnes ikke :sleep: Har heller ikke hørt om noen andre hunder som heter det da. Elvis ligger på 69. Plass, men ser det ikke var så populært på den tiden ha ble født og døpt :P Derimot, i 2005 (året Elvis ble født) var derimot navnet "Pia" (som er mitt eget navn) på en 3. plass :lol: I Vestfold (her jeg bor altså) lå navnet "Pia" på en 2. plass i 2005. Litt morsomt dette da!

Jeg vet om en norsk berner som het Kiska :) Hun døde for et år siden og nå har de en ny valp som de har kalt Krista.

Nora ligger på 248 plass. Litt overrasket, trodde det kom til å ligge blant topp 10-20. Jäger fantes ikke :P

Navnet til min forige berner ligger på første. Jeg hadde kalt henne akkurat det samme igjen om jeg fikk muligheten, hun var en Bella.

  • Like 1
Skrevet

men syns denne går etter alfabetet når man kommer litt ned på lista jeg? eller er det bare meg? 

Anastasia finner den ikke noen som heter :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...