Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gammel er du?  

136 stemmer

  1. 1. Hvor gammel er du?

    • Under 20
      7
    • 20-25
      37
    • 26-30
      52
    • 31-35
      20
    • 36-40
      8
    • 41-50
      8
    • Over 50
      4


Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

28. Føler meg slik:    

Jeg er 59 og sannsynligvis sonens eldste. Det har vært et par personer innom som har vært eldre enn meg, men de har jeg ikke sett på en stund. Og hvis dere synes det er snålt å plutselig bli 30, så pr

Vet du, det der sliter jeg også med. I fjor, da vi holde på å forberede søstra mi sitt bryllup, så spør den andre søstra mi meg om et eller annet med brennevin. Da ramler det ut av meg "Hakke peiling,

Posted Images

Skrevet

Tsk, hvis dere syns tiden har gått fort til nå, har dere en overraskelse i vente - jeg kryssa i 31-35 boksen igår, men i dag er jeg jammen i 41-50 boksen, og i morra må jeg sikkert krysse i over 50-boksen :P

Antall år jeg har levd er pr i dag 42. Alderen derimot varierer mellom 14 og 300 :aww: 

Skrevet
41 minutter siden, 2ne skrev:

Tsk, hvis dere syns tiden har gått fort til nå, har dere en overraskelse i vente - jeg kryssa i 31-35 boksen igår, men i dag er jeg jammen i 41-50 boksen, og i morra må jeg sikkert krysse i over 50-boksen :P

Antall år jeg har levd er pr i dag 42. Alderen derimot varierer mellom 14 og 300 :aww: 

Enig :) Synes tida gikk fort mellom 20 og 30, men i et øyeblikk var jeg 32, og plutselig står jeg her i førtiåra. Hvordan i svarte skjedde det??

Skrevet

Nå som flere har 'tilstått' at de er litt eldre enn majoriteten her inne, så kan vel jeg også..... Bare få mnd unna 44 års-dagen, hoi hvor det går! :lol: 

Skrevet
20 minutter siden, Lene_S skrev:

Enig :) Synes tida gikk fort mellom 20 og 30, men i et øyeblikk var jeg 32, og plutselig står jeg her i førtiåra. Hvordan i svarte skjedde det??

Jeg aner ikke. Må ha falt gjennom et tidshull eller noe? :lol: 

Skrevet

Fødselsattesten påstår jeg er 30, men vet ikke helt om jeg er enig...
Mentalt føler jeg meg som en liten drittunge, og fysisk så er jeg minst 95, særlig på høst og vinter:aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...