Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svigerfar er våken!

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i bakset

JEG KOM INN PÅ PPU DELTID!  jEG ER SÅ GLAD AT JEG IKKE VET HVOR JEG SKAL GJØRE AV MEG ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ

Posted Images

Skrevet
  • Nesten så man savner de tynne skranglete unghundene, nå har jeg tre som bikker litt andre veien. To kastrater og en intakt. Bruker vel halvparten av hva jeg gjorde i foring. :lol: 
Skrevet

Fint vær idag og gitt! Tror jeg tar med meg jentene i bilen og går en tur i åsen på vei til legen, må få tatt litt blodprøver igjen. Satser på at jeg bare kan komme rett inn og bli ferdig med det, det er så kjedelig å sitte og vente! Må bare time kjøringa og turen til åpnigstidene til laboratoriet.

+'et med å bli akershusværing igjen er at jeg kommer nærmere fastlegen og familie, men noe i meg stritter fullstendig imot å flytte dit! Jeg håper virkelig C tar hensyn til mine ønsker når han skal på "jobbintervju" iløpet av uka, jeg tviler litt på det siden han har lyst til å komme nærmere familien sin etter det som skjer med svigerfar, opg jeg skjønner jo det, men...

Guest *Kat84*
Skrevet

Her er det regn og overskyet. Det passet jo bra når vi får fotograf til leiligheten og skal legge den ut for salg på nytt :hmm:

Må snart få både meg selv og hundene ut i bilen og sjekke at alt er OK til bildene skal tas. Annonsen legges ut til helga, og visning blir rett over helga. Håper det går fort denne gang :) 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Oi! Sonen funker igjen! Og det går an å skrive innlegg fra pc og ikke bare mobil. Ikke dårlig. Jeg sitter hjemme og holder på å kjede meg ihjel. Tråkka over skikkelig på fredag og fikk fot og legg på tykkelse med en gammel fjellbjørk. Helt umulig å trå på. Fikk røntga i går, og det er ikke brudd, selv om legen påsto at det måtte være det med så stor hevelse. Så nå kjeder jeg meg og lurer på hvordan jeg skal få aktivisert tre understimulerte, litt over middels aktive hunder med bare en fot :P I dag kan den heldigvis brukes såpass at jeg kan kjøre bil. 

Og til tynne hunder og matmengde diskusjonen. Mine valper har alltid fått det like mye mat helt til de blir godt voksene de. De får full voksenrasjon fra de er små valper (men i valpefor). Så en valp som skal bli 30 kg som voksen får like mye mat som en voksen hund på 30 kg. Noen hannhunder må ha litt mere i værste unghundtida da, men ellers har det stemt ganske bra på mine valper. Som små får de det bare fordelt over litt flere måltider. Og akkurat å så jeg bort på valpen og innså at han faktisk har blitt mer unghund enn valp. 6 mnd gammel jo :o

Guest Klematis
Skrevet
2 timer siden, Kokospaniel skrev:

@Klematis pilates og varmtvannstreninger er også kjekke saker. Trening i det hele tatt skal jo være bra for vonde kropper. Gjort rett og ikke overdrevet...

Ja, å gå turer holder nok ikke i lengden:-) Må nok finne på noe:-)

Guest Klematis
Skrevet

Kaldt i dag, og glatt på asfalten. Lurer på om snøen kommer snart, kan nesten ikke vente med å teste ut Bizi foran skia mine, jeg er helt sikker på at det kommer til å fungere supert. 

Hundene fikk løpe løs gjennom skogen i dag. Timmy freste rundt sammen med Bizi, og løp og herjet som om han aldri har hatt vondt i beinet i hele sitt liv. 

På torsdag skal vi til Oslo, så skal vi sove over hos kompis-eksen og sønnen, og når jeg og Bizi drar hjem på fredag, så blir Timmy igjen i Oslo. De savner han visst sånn der inne, så de ville gjerne passe han litt. 

Guest Klematis
Skrevet
33 minutter siden, Snusmumrikk skrev:

Tråkka over skikkelig på fredag og fikk fot og legg på tykkelse med en gammel fjellbjørk. Helt umulig å trå på. Fikk røntga i går, og det er ikke brudd, selv om legen påsto at det måtte være det med så stor hevelse. Så nå kjeder jeg meg og lurer på hvordan jeg skal få aktivisert tre understimulerte, litt over middels aktive hunder med bare en fot :P I dag kan den heldigvis brukes såpass at jeg kan kjøre bil. 

 

Huffda, det hørtes ikke så lett ut. Slippe løs, og trene hjernetrim kanskje? Begrenser seg jo en del med en fot, ja:) God bedring!

Skrevet

Oi, nå kan jeg endelig skrive her igjen! Toppers :)

November ble avsluttet med noen ikke-så-posetive-helsenyheter, men håper å få bukt med dem innen jul... Er slapp og sliten, men jeg tror medisinene kanskje kan finne på å begynne å virke snart, så da får jeg forhåpentlig vis litt mer energi.

Vi avsluttet den offisielle agilitysesongen på lørdag med det siste nappet til klasse 2 i hopp! Hovedfokuset over nyttår blir da AG (der har vi ingen napp :p), så vi kan rykke opp i begge klasser samtidig mot sommeren :)

Skrevet
3 timer siden, Mud skrev:

Jeg er ikke særlig bekymret nei, han er frisk og aktiv , og definitivt ikke noe tynnere enn gjeterne var/er på den alderen :) 

 

@Snoffe da ser jeg frem til T fyller 3 år og jeg kan slippe kommentarer :lol:

Det har ikke vært så mange av de altså.  Bare noen forståsegpåere som føler at de må  belære litt. 

Nico ble jo gått over av dyrlege fordi hun var tynn og fikk diagnosen "fjortis". Det rare er at hun spiser mye mer nå , men er fortsatt like tynn. Sånn er det når man plutselig leker hele dagen :lol: 

Jeg fikk sykt mye kommentarer jeg også :P  Var et hundemenneske som mente jeg gav hunden ALT for lite mat, da jeg fortalte hvor mye jeg gav så mente hun jeg måtte gi mer. Men man kan liksom ikke gi helt uante mengder mat til en hund heller :P 

  • Like 1
Skrevet

Jeg var lat i dag og orket ikke å levere barnet i barnehagen.. Nå nærmer det seg sovetid og mamman er veldig mye trøttere enn barnet :lol: så nå sitter vi å spiser havrefras og ser på oggy og kakerlakkene :P 

  • Like 1
Skrevet
25 minutter siden, Tekopp skrev:

Bestilte Star wars lego kalender til typen... Passer til barn i alderen 6+ :D Han er bare litt over tredve, så barn i alle aldre altså.

Hadde jeg funnet en Lego Technics kalender hadde jeg bestilt det til min, og han er 40 :D

  • Like 1
Skrevet
27 minutter siden, Tekopp skrev:

Bestilte Star wars lego kalender til typen... Passer til barn i alderen 6+ :D Han er bare litt over tredve, så barn i alle aldre altså.

 

1 minutt siden, Pixie skrev:

Hadde jeg funnet en Lego Technics kalender hadde jeg bestilt det til min, og han er 40 :D

I forfjor så kjøpte min mor en legobil (sånn man bygger selv, og som man kan kjøre med fjernkontroll) til sin samboer på nesten 60 :D 

  • Like 3
Skrevet

Jeg har med meg hundene til byen og på kafé.  Så skal vi i frislippområdet ved sletten og la dem springe litt. Veldig kjekt at de sliter hverandre ut litt. :p

  • Like 2
Skrevet
1 minutt siden, Eplefe skrev:

Jeg har med meg hundene til byen og på kafé.  Så skal vi i frislippområdet ved sletten og la dem springe litt. Veldig kjekt at de sliter hverandre ut litt. :p

Den oppe ved fantoft stavkirke? 

Jeg var der for en måneds tid siden, men var ingen der oppe. Så trodde at folk hadde sluttet å dra opp dit :P

  • Like 1
Skrevet
23 minutter siden, Pixie skrev:

Hadde jeg funnet en Lego Technics kalender hadde jeg bestilt det til min, og han er 40 :D

Er jo bare å kjøpe en pakke og dele den opp i 24 passende pakker og pakke inn ;)

Skrevet
Akkurat nå, Krilo skrev:

Er jo bare å kjøpe en pakke og dele den opp i 24 passende pakker og pakke inn ;)

Har tenkt på det, men tror jeg ender opp med å kjøpe en pakke han får på julaften. Vi skal være hos min mor i jula og hun har lite utvalg i tv-kanaler, så det hender han kjeder seg der. Med Lego har han noe å gjøre :P

  • Like 3
Skrevet

Mekonomen hadde selvfølgelig ikke bolter til vinterdekka mine,  men verkstedet ved siden av jobb hadde både hjulbolter og kunne skifte dekk for meg. Så i morgen blir det endelig vinterdekk! 

Sjekket pris på lastholder til tak i samme slengen,  og det kommer selvfølgelig på 2500 , - da bilen min visstnok måtte ha orginaldeler.  Typisk. 

Jeg har ikke plass til kickbike og husky i bilen samtidig,  det er fryktelig upraktisk! Det var ikke i mine tanker at jeg skulle ha trekkhund når jeg kjøpte bilen :P 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...