Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har prøvd å slå av notifikasjoner på epost flere ganger uten hell nå. Om jeg ikke får ordnet det snart må jeg merke ting fra sonen som spam, og det er jo litt dumt. Jeg er enig med den lenger oppe (tør ikke scrolle op å se hvem i tilfelle jeg mister siden igjen), vil helst ha varsler, men kun av mentions, likes og sitater. 

 

Sidene henger veldig her, og jeg får plutselig lastet inn hele siden på nytt (er på ipad). Nå når jeg skriver lagger teksten ekstremt, det er nesten umulig å skrive.

Så lurer jeg fortsatt på hvor jeg bytter nick (beklager om det er svart, orker ikke prøve å lese gjenom hele tråden siden det lastes på nytt hele tiden).

 

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet

Jeg har stort sett ikke hatt noen problemer med oppdateringen, det har vært litt random om jeg får delt opp quoter eller ikke, men det kan  jeg leve med :P  

Bruker Chrome nettleser, og har ikke gjort noe utover å slette coockies og gjort om på hva slags varsler jeg vil ha :) 

Skrevet

Er det mulig å få bort valget med å "markere hele nettstedet som lest" ? Eller i hvert fall flyttet det så man ikke trykker der med et uhell nesten daglig? :icon_redface:

Skrevet

Jeg klarer ikke helt å venne meg til nye mobilversonen, misliker virkelig at jeg ikke ser siste svarte emne i hver kategori. På pc er det fint men siden jeg hverken liker taptalk eller mobilversonen så blir det bare mer tid til annet enn sonen fremover. :P

  • Like 1
Skrevet

Forsiden fungerer fortsatt ikke. Jeg trykker på hjem og siden jobber men ingenting skjer.

Hvis jeg skriver inn hundesonen.no i nettleseren ser det det som gaaamle dagers datakrasj med flimring og ingenting som skjer. 

Når jeg skriver hundesonen.no/?/ så kommer jeg rett inn på forumet men ikke forsiden. 

Skrevet

@*Kat84* når du går til forsiden (hundesonen.no) og den flimrer kan du tvinge gjennom en refresh: ctrl+shift + r. Dette skal løse det :)

Hvis du er på mac: cmd + shift + r

Skrevet

Hey, jeg kom meg inn på siden med nettleseren Chrome jo! Siden oppdateringen har jeg måttet bruke Explore, men nå funket det på den "riktige" nettleseren. :D

Skrevet (endret)

Hvordan kommer man i kontakt med admins nå om dagen? Har rapportert et innlegg (mitt eget) og spurt et spm der for noen dager siden, sendt mail i "kontakt oss" skjeamet på bunnen av siden et par dager senere pluss PM til eier av forumet i går, men dårlig med svar å få på noen av delene.. ;)

Endret av bie
Guest *Kat84*
Skrevet

@*Kat84* når du går til forsiden (hundesonen.no) og den flimrer kan du tvinge gjennom en refresh: ctrl+shift + r. Dette skal løse det :)

Hvis du er på mac: cmd + shift + r

Nope, det funket ikke. Jeg må være veldig forsiktig med hva jeg trykker på her visst :P 

På mobil blir det bare tull når jeg prøver å skrive. Funker fint å skrive både sms, facebook, og i nettleseren. Bare forumet her som ikke funker å skrive i. 
Har Samsung hvis det har noe å si. 

Skrevet

Hvorfor får jeg plutselig varsler om at mange forskjellige brukere (som jeg ikke følger eller følger meg) skriver innlegg i tråder jeg hverken har skrevet eller lest i?

Skrevet (endret)

Hva mener du med at du er usynlig @Lola Pagola?

 

Når det gjelder "jeg kommer ikke til toppen": mener du at du ikke kommer opp på "Nyeste innlegg?".

Forumet caches for at det skal laste raskere, du kommer til toppen, men det tar litt tid før det vises hos deg (og andre som har cachet forumet). Nye besøkende ser det umiddelbart.

Endret av RAH
Skrevet

Hva mener du med at du er usynlig @Lola Pagola?

 

Når det gjelder "jeg kommer ikke til toppen": mener du at du ikke kommer opp på "Nyeste innlegg?".

Forumet caches for at det skal laste raskere, du kommer til toppen, men det tar litt tid før det vises hos deg (og andre som har cachet forumet). Nye besøkende ser det umiddelbart.

Ok, skjønner :) Det tar ganske lang tid (sjekket flere ganger, men så gadd jeg ikke mer). Usynlig som i at det ikke vises at jeg er den siste som har skrevet i en tråd. Men da har det vel med samme greia å gjøre.

Skrevet

Hvordan deler man opp quoter egentlig?

 

Noen snakket om å trykke enter, men da får jeg bare avsnitt inni quoten. 

prøvd å trykke enter to ganger? Jeg må iallefall først (noen ganger) lage et linjeskift der jeg vil dele opp, også enter en gang til.. eller to.

 

 

Det er VELDIG mye ufrivillig dobbel og trippelposting på forumet etter oppgraderingen, har dette og noe med at forumet caches? Slik at man selv ikke ser innlegget sitt, og dermed trykker flere ganger. 

Skrevet

 

prøvd å trykke enter to ganger? Jeg må iallefall først (noen ganger) lage et linjeskift der jeg vil dele opp, også enter en gang til.. eller to.

 

 

Det er VELDIG mye ufrivillig dobbel og trippelposting på forumet etter oppgraderingen, har dette og noe med at forumet caches? Slik at man selv ikke ser innlegget sitt, og dermed trykker flere ganger. 

Ah, se der ja, fikk det til ved å trykke enter to ganger :) Tnx!

  • Like 1
Skrevet

Hva mener du med at du er usynlig @Lola Pagola?

 

Når Lola svarer i en tråd så viser det på forumfremsiden, men når jeg går inn feks. på spørsmål og tilbakemeldinger, så viser det ingen oppdatering på tråden likevel. Går jeg til siste post i tråden, så står innlegget hennes der likevel.

På tapatalk så ser jeg at det er kommet et nytt innlegg og kan se starten på innlegget som vanlig, men det er avatar og navn til forrige 'taler' i tråden som viser. Går jeg inn på tråden, så ser jeg innleggene normalt, og ser at tekst og bilde hører til hvert sitt innlegg. 

Skrevet

Enkelte brukere er delvis usynlige, jeg ser at de har svart i en tråd, men så synes det ikke når jeg går inn på rett emne. Dog synes posten om jeg går inn på tråden. 

Eks SoppenCamilla og Maria har jeg merket meg. Er nok flere og, men ikke som jeg har fått med meg :P

Hva mener du med at du er usynlig @Lola Pagola?

Spurte om det for litt siden, gjelder en håndfull brukere. Eksempelvis SoppenCamilla bruker samme nettleser som meg, men kun hun er usynlig, så tror ikke det har med det å gjøre heller. Ganske irriterende, er ikke alltid det er åpenbart hvilken tråd de usynlige har svart i når man går inn på kategorien :hmm: 

Skrevet

Jeg kommer heller ikke inn på forumet via nettleser på telefonen. Det står bare og flimrer og laster ikke siden, slik som andre her sa. Vil ikke ha tapatalk, så da er det ikke noe alternativ? Et annet forum jeg bruker som har samme oppsett, har jeg ingen problemer med, og dette ble oppdatert samtidig.

Skrevet

For å vise med bilder @RAH :)

Jeg ser at Maria har svart i kategorien Hundeprat.
Skjermbilde_2015-10-04_kl._20.01.30.thum

 

Men når jeg går inn på kategorien, forsvinner Marias svar, og i tråden hun svarte på, er det tilsynelatende nest siste svar som er det siste, nemlig svaret til tmp.

Skjermbilde_2015-10-04_kl._20.01.38.thum

Men går jeg inn på tråden, så er hun der igjen.Skjermbilde_2015-10-04_kl._20.01.54.thum

 

Er en håndfull brukere dette gjelder for, aner ikke fellesnevnere, men det er litt irriterende...

Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg kommer heller ikke inn på forumet via nettleser på telefonen. Det står bare og flimrer og laster ikke siden, slik som andre her sa. Vil ikke ha tapatalk, så da er det ikke noe alternativ? Et annet forum jeg bruker som har samme oppsett, har jeg ingen problemer med, og dette ble oppdatert samtidig.

For meg er det bare på pc det blir slik. 

Skrive her er helt håpløst :(

Bokstaver forsvinner og endrer størrelse, og plutselig står samme ord 2 ganger på rad uten mellomrom. 

Skrevet

Finnes det noe statistikk på hvor mye aktiviteten på forumet har gått ned siden relaunchen? Må være synlig når så mange sliter over lang tid, da faller folk fra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...