Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar, Norsk vinner 2015


Recommended Posts

Skrevet

Nei. Lani er meldt på,så ser jeg da. Medisinene hennes er ikke på doping listen og trenger ikke dispensasjon. Men jeg vil ha muligheten der om alt blir bra og hun er bra. Er det galt?

Nei, jeg synes på ingen måte det er galt å se an og stille dersom hunden er i god form :)
  • Like 3
  • Svar 224
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er fryktelig dumt av NKK å stå steilt på ikke betale tilbake de som har meldt på både ag/lp/utstilling som mister en av delene på grunn av avstand. Det er neppe så veldig mange det gjelder, og de

Jeg hadde kontaktet Forbrukerrådet, evt en jurist, for jeg mener dette er brudd på avtaleloven.. Slik st jeg fikk refundert ene påmeldingsavgiften.. 

Gleder meg til å komme hjem med to nye tittelvinnere. Eller en tittelvinner og en ny norsk champion. Skal ikke være så kravstor, liksom. 

Skrevet

Ja, faktisk synes jeg det er veldig galt å stille en hund som er så syk som du har skissert tidligere. Dette handler vel ikke egentlig om hva som er lov eller ikke mht dopingreglement, men hva som er bra for hunden.

Men jeg skrev at Lani er PÅMELDT - jeg skrev faktisk aldri at jeg skal stille henne :blink: jeg er faktisk ikke dum selvom du mener det..

Nei, jeg synes på ingen måte det er galt å se an og stille dersom hunden er i god form :)

:)

Jeg kunne ikke vite at Lani ble syk i sommer når jeg meldte på før sommeren heller liksom, og alt jeg skrev var at Lani var påmeldt :)

Guest Christine
Skrevet

Vegas skal stilles som veteran, og er påmeldt agility :) Får se om vi rekker begge deler denne gangen, mulig jeg må droppe et av ag-løpene for å rekke å stille han.

Skrevet

Har meldt på et lite knippe, og har nok til oppdretterklasse.
Både champion og juniorer. Meldte på Jubel også, selvom hun på det tidspunktet vil være 6 uker drektig OM hun har tatt seg.
Etter mye fram og tilbake fant jeg ut at om jeg IKKE melder på er hun helt sikkert IKKE drektig heller, så da syntes jeg at den "halve prisen " (Ca 180 kr) var en rimelig forsikring for å få valper :P
Jeg KUNNE jo ha ventet til utsatt frist (om 2 uker) og vite sikkert, men da hadde prisen vært nærmere 500.
500 og vite sikkert (og da spare pengene om hun er drektig) eller 180 og ikke vite. Tja.
Håper det er bortkasta penger og at hun kan bli hjemme, men er hun ikke drektig tror jeg hun er typen basenji denne dommeren vil elske, så da er det dumt å ikke ha meldt på.

Skrevet (endret)

Vi kommer med juniorgutta Eik og Darius og championtispa Myra, samt skal Suzanne (Zera) stille Isi på hennes unghunddebut. :)

Endret av Helene
  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Er det noen som reiser fra NKK Hamar til Bergen som har plass til en liten irsk setter tispe? :) Hun er veldig snill og grei, og man merker såvidt at man har henne. Tror hun ville ha foretrukket å ligge i et eget bur uten masete hunder hvis hun fikk velge selv da [emoji14]

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Er det noen som reiser fra NKK Hamar til Bergen som har plass til en liten irsk setter tispe? :) Hun er veldig snill og grei, og man merker såvidt at man har henne. Tror hun ville ha foretrukket å ligge i et eget bur uten masete hunder hvis hun fikk velge selv da emoji14.png

Kjenner en som skal ta toget hjem derfra i alle fall. :P

Skrevet

Oppdretter tar med seg Nyx, men hun røyter mye for tiden, så vi får se hva som skjer. Hun har greit med pels nå, men det er enda 3 uker til, så kanskje blir hun naken innen da :P

Skrevet

Selvsagt, @Line :lol:

-----------------

 

Så nettopp gjennom dommerlister og håper på et plutselig dommerbytte :lol: 

Kjenner ikke til dommeren vår, men en av de andre som dømmer der har vi stilt for før og han er veldig hyggelig :)

Ellers håper vi selvsagt at alle gode ting er 4 siden rotta bare mangler storcertet.

Skrevet

Er det noen som reiser fra NKK Hamar til Bergen som har plass til en liten irsk setter tispe? :) Hun er veldig snill og grei, og man merker såvidt at man har henne. Tror hun ville ha foretrukket å ligge i et eget bur uten masete hunder hvis hun fikk velge selv da emoji14.png

 

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

 

 
Hvilke dag?Jeg kjører hjem etter frokost på søndag. Har kun ekstra bur av varikennel intermedium, men det blir kanskje for lite? :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...