Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jubel passer på at frøene får gode muligheter til å vokse:

Beklager mangelfull oppdateringer- skylder på store dataproblemer, men de som følger meg på FB har blitt oppdatert Valpene kom i dag tidlig, da 60 (62 etter eggløsning) 2 tric jenter 1 rød j

Progesteronnivå på 48 og inseminering i kveld! Det gir en due-date til...fredag 6. november om man regner 61 dager (som man skal når man inseminerer, siden de inseminerer to dager etter eggløsning)

Skrevet

*Tromme fingre og telle dager*
Er ikke store endringene å se, men når hun kun er 15-16 dager på vei er jeg muligens en smule utålmodig. 

  • Like 1
Skrevet

I dag tidlig var det oppkast på hunderommet, og Jubel hadde ikke lyst til å stå opp. Virket ikke syk, bare tittet på meg med et "jeg har det helt fint her jeg ligger, kom tilbake om noen timer-blikk". Første gang hun ikke har løpt meg i møte for å få kos og starte dagen. NOE er definitivt annerledes, og hun ER en smule feitere. Mulig det bare er ekstra mat, men jeg har en god følelse :) 

  • Like 7
Skrevet

Flere Q navn:

Quality .......
Quantum (of Solace)
Queen ........
Quest ........
Question ......
Quick (sand) (silver) 
Quiet (storm)
Quiz
Quando, Quando, Quando
Quarter .... 
Quitter
Quote

 

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Har jo helt glemt å si at Jubel er bekreftet drektig ved UL! De så 5 valper- men en var litt mindre (mulig på vei til å reabsorberes, mulig ikke). 

w_zpsbibni6rt.jpg
Her på UL- med kommende bestemor ganske nysgjerrig i bakgrunn. 

Dette er jo to uker siden (!)og hun er merkbart større. Må få tatt noen nye bilder :) 

  • Like 5
  • 4 weeks later...
Skrevet

Beklager mangelfull oppdateringer- skylder på store dataproblemer, men de som følger meg på FB har blitt oppdatert :)
Valpene kom i dag tidlig, da 60 (62 etter eggløsning)

2 tric jenter
1 rød jente
1 tric gutt
1 rød gutt

Perfect!!

Nå tiltar navneletingen

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/1611003_10153025132497693_4674847990534664586_n.jpg?oh=5d564f7db45b0728cd87629cacd2ebc9&oe=56B6596C

  • Like 13
  • 1 month later...
Skrevet

Har visst vært innmari dårlig til å oppdatere her, men valpene er altså straks leveringsklare (nyttårsaften, men ingen blir hentet før 01. januar selvsagt :)
Og jeg har fortsatt ikke bestemt meg for hvilken av jentene jeg skal beholde på deleie. 
Står mellom Poppy og Popcorn, de to første i filmen her: 
https://www.youtube.com/watch?v=XyhCORgFLwQ
Må bestemme meg innen i morgen. Har en favoritt, men det er SÅ jevnt!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...