Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Syns det så kult ut @laikamor :) Jeg hadde likt det enda bedre om det fortsatte frem i panna på slangen og lagde et slags bliss der også. Men det er bare gå at du tester ut teknikker. Etterhvert som man prøver seg frem er det gøy å gå tilbake og se på hva man gjorde i starten og hvor man kom etterhvert.

Takk for tilbakemelding, og godt poeng! Får prøve det på neste slange!

Hehe, ja, må jo bare pørve meg frem. Håper å få utviklet meg litt, og da blir det nok både gøy og lærerikt å se tilbake på tidligere ark :)

Men da beholder jeg den som den er nå. Så får jeg heller se når hele motivet er ferdig, om jeg jør noe forandringer :)

  • Svar 503
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tegnetusjer Anbefaler det virkelig til folk som ønsker å begynne å tegne. Enkelt å lære seg (jeg har hatt mine siden slutten av oktober, men begynte ikke å bruke dem aktivt før mot jul), fargene

Her går det i pokémon fortiden Ikke kommet et fnugg lenger i noen av fargeleggingsbøkene mine. Har ikke så mye tid til å farge nå, så da blir egentegnede tegninger prioritert Det mørkeblå under

@Khela farge Bare husk å fjern det meste av gråblyanten eller tegn over med penn før du farger, hvis ikke blir fargene grumsete. Kan være du vet det da, men jeg lærte det the hard way, så bare nevner

Posted Images

Skrevet

Holder på med slanger i animorphia. Ferdig med den første slangen nå. Prøver meg på litt highlighting, eller hva det heter, men usikker på hva jeg synes. Synes dere det ser ok ut, eller bør jeg bare farge det likt som resten av slangen (de lyse stripa langs ryggen altså)?

nyshn9.jpg

Kjempefin :) men kanskje det er verdt å tenke på hvor lyset kommer fra? Hvis du har et sånt highlight så vil det jo være forskjellig alt ettersom hvor du bestemmer lyset kommer fra og dermed kanskje ikke være jevnt over hele slangen?

Gleder meg til jeg får lønn og kan bestille fra det store internettet :P enn så lenge får jeg være hard og holde meg til appen (som har blitt oppdatert og nå irriterer meg litt...)

Edit: Siden jeg først kom på tanken måtte jeg google litt.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

  • Like 1
Skrevet

Kjempefin :) men kanskje det er verdt å tenke på hvor lyset kommer fra? Hvis du har et sånt highlight så vil det jo være forskjellig alt ettersom hvor du bestemmer lyset kommer fra og dermed kanskje ikke være jevnt over hele slangen?

Gleder meg til jeg får lønn og kan bestille fra det store internettet :P enn så lenge får jeg være hard og holde meg til appen (som har blitt oppdatert og nå irriterer meg litt...)

Edit: Siden jeg først kom på tanken måtte jeg google litt.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

Vet, men jeg er utrolig dårlig på slikt med lys. Klarer ikke se det for meg. Men mønsteret på slangen er veldig svakt/helt borte der det lyse er nå, så jeg følte liksom det var naturlig å bare følge det :P Samme med slange nr to, som jeg holder på med nå. Forøvrig litt lik den på bildet ditt, farger den i svart og rød :P

  • Like 1
Skrevet

Kjempebra Laikamor! Pluss for å prøve nye ting, syns du fargelegger veldig fint :) .

Jeg ville rett og slett brukt et bilde for å se hvordan lyset faller på slangen, kanskje du kan prøve det på en av de andre? Det må jo ikke være helt likt, men kan gi en viss idé.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

Skrevet

Elsker mine derwent supersoft!!

Disse er fargelagt med mesteparten derwent. Ike helt ferdig enda på bildet.

Etter at jeg var ferdig med fisk nr 1 så jeg at det var samme bilde som @laikamor sin... Ubevisst påvirket gitt.

post-5394-0-89398700-1438636811_thumb.jp

  • Like 4
Skrevet

Elsker mine derwent supersoft!

Disse er fargelagt med mesteparten derwent. Ike helt ferdig enda på bildet.

Etter at jeg var ferdig med fisk nr 1 så jeg at det var samme bilde som @laikamor sin... Ubevisst påvirket gitt.

Så flotte, du er flink!

Mamma har bestilt raffine art, den 72pk. Så nå går jeg i postkassen svært håpefull hver dag. Håper de kommer før jeg reiser, så jeg kan få prøvd de!

Skrevet

Spennende med 72 pk! Jeg og venter på den! Masse farger! ??

Ja, må være kjempegreit med så mange farger og nyanser å velge i! Tenker å bestille de selv etter hvert, men jeg har lyst å prøve dem først, om jeg får sjans :)

Skrevet

Jeg håper de kommer med pakning som holder dem i orden... Ellers må hver farge ha et eget pennal :P

Ser mange forskjellige løsninger på oppbevaring. En veldig enkel: samle doruller, og ha en dorull til hver farge. Så kan du f.eks lime papp, male osv på dorullene for å gjøre det litt penere. Pgså setter du bare en strikk eller noe rundt dorullene. Tror jeg vil gjøre noe sånt, for da ser man lett fargene, og dorullene er i veldig passende høyde.

Jeg er et rotehode da, så.mens jeg farger havner fargene utover hele bordet likevel :P

  • Like 2
Skrevet

Så flotte, du er flink!

Mamma har bestilt raffine art, den 72pk. Så nå går jeg i postkassen svært håpefull hver dag. Håper de kommer før jeg reiser, så jeg kan få prøvd de!

link til den pakken?
Skrevet

Jeg fant de til 166kr. Ligger link noen sider tilbake her :)

Prisene varierer etter dagens kurs, da. Tane og mamma bestilte fra linken jeg la ut nå, for ei uke siden eller noe. Da betalte de vel 180 eller 190kr med frakt.

Skrevet

Får heller bestille derfra da! :)

Følg hvertfall med på hvilken som har best pris når du skal bestille siden det varierer fra dag til dag :)
Skrevet

Jeg er veldig spent på prismacolorsene mine. Etter jeg bestilte har jeg lest at en del har problemer med at de brekker under spissing :( Mange påstår at det er på grunn av feil behandling, de er ekstemt myke, så skal helst spisses på en spesiell måte. Men får bare se. Det skal være mulig å bake dem i ovn/mikro om man får noen som er knekt da. Men kjedelig, er jo det nervevraket nå, var ikke akkurat billige for å si det pent :|:lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...