Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjære NKK, ang reklame (spam) fra deres nettbutikk


Recommended Posts

Skrevet

Ikke flir damen! Er det noen som burde hatt en slik påsså, så er det deg! Du med Store pelsdotter som får plaske og herje i vann som de vil!

*grøsse*

:lol: :lol:

Øyhhhhh :P

*vurdere om man burde bestille en slik i smug*

  • Like 2
Skrevet

Skal ærlig innrømme at jeg nesten vurderte den tørkeposen :P

Men ja, jeg ble også irritert. Spesielt når Nico liksom skulle ha dårlig samvittighet for å skitne til huset.

Den bikkja er samvittighetsløs og skamløs :aww:

Skrevet

Jeg ble lei når det starta å ramle inn flere i uka og "unsubscribed". Siden vi ikke har utstillingsbikkje, så er ikke den biten så farlig å få med seg heller. Har ikke bruk for sånn reklame. Dyret her har heller ikke dårlig samvittighet for å løpe rett i sofaen etter bading i gjørma hvis vi ikke stopper ho...

Skrevet

Jeg får heller ikke sånne mailer. Men jeg får påminnelser om frister og sånn for det, så det må være mulig å få kun de på et eller annet vis.

Skrevet

Jeg får en og annen mail, men langt fra så mange som enkelte andre her. Mystisk...

Men enig i at språket i emailene er helt teit, men nå skal jeg innrømme at de stort sett ikke blir lest :aww:

Skrevet

Jeg har også fått og syntes den første var litt nusselig og morsom, den handlet om å ta med dyrene på ferie og det synes jeg er en fin ting. Hadde det bare blitt med den hadde det vært greit, men siden har det strømmet inn og jeg har ikke orket å lese dem.

Noen som har fått noen svar fra NKK om dette?

Skrevet

Ha ha, får ikke sånt fra nkk jeg. Men ser jo at det kunne hatt en viss underholdningsverdi :P Men også litt flaut på deres vegne, ja. Hva tenkte de egentlig med her?

Skrevet

Jeg har også fått og syntes den første var litt nusselig og morsom, den handlet om å ta med dyrene på ferie og det synes jeg er en fin ting. Hadde det bare blitt med den hadde det vært greit, men siden har det strømmet inn og jeg har ikke orket å lese dem.

Noen som har fått noen svar fra NKK om dette?

Noen kommenterte det på NKK sin fb-side og fikk til svar at de bare kunne avregistrere seg fra mailinglisten...

  • Like 2
  • 3 weeks later...
Skrevet

:lol: Jeg har fått ny mail fra NKK i dag, og denne gangen er det ikke noe fjoll fra hunden min utover starten:

Kjære eier,

Ikke glem å ta turen innom NKK-butikken. Der finner du garantert flere godbiter til både deg og meg, både til nytte og moro. Og husk - det er fri frakt på ordrer over 500 kr!

Hilsen Din firbente venn

Resten er forholdsvis saklig produktinformasjon som dette:

Buster Dogmaze er en matskål som utfordrer og stimulerer hundens sanser og forlenger måltidet. Buster Dogmaze er super for hunder som sluker maten. Skålen er sklisikker. Buster DogMaze er laget av slitesterk, giftfri plast og kan vaskes i oppvaskmaskin.

Noen fra NKK har åpenbart fått med seg misnøyen over tonen de holder i reklamemailene sine :lol:

Skrevet

For det første har det gått noe tid siden de kom med disse mailene, for det andre så er tonen en helt annen. :lol: Kunne droppet dette tullet til/fra eier/firbent venn likevel, det blir for dumt. Vi skjønner at det er reklame..

  • 2 years later...
Skrevet

Jeg meldte meg av "nyhetsbrevet" til NKK rundt samme tid som denne tråden kom opp. Men nå har jeg plutselig begynt å fått eposter igjen? Har de mistet noen lister i flyttingen? Flere som får mye e-post fra NKK for tiden?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...