Gå til innhold
Hundesonen.no

Livsforsikring


Tomine
 Share

Recommended Posts

Jeg har livsforsikring for at jeg skal ha muligheten til å kjøpe meg ny hund hvis jeg ønsker.. Noe som er kjekt når man har mistet 1 i året i det siste..

dessuten, det er jo ikke livsforsikringen som koster noe på forsikringen.. Så de 200kr i årene er liksom verdt det for meg :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har grei økonomi, så en engangssum på 10-15k for en ny hund, dersom vi skulle ønske det, er ikke den største utfordringen. Dermed ikke livsforsikring. Hadde jeg visst at vi måtte spare i over et år for å få råd til en ny hund ville jeg nok vurdert det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke livsforsikring på noen av mine. Neste hund derimot kan det tenkes at jeg skal ha det på, fordi rasen nærmer seg 20k, hvilket er et stort innhogg i min økonomi. Så neste gang skal det sterkt vurderes.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har på alle våre. Nå har det vel aldri skjedd at vi har fått utbetalt noe da. For bikkjene bruker å bli gamle og grå. Men det kan jo skje ting med jakthunder, og flere av dem har ganske høye forsikringsbeløp.

Men så er jeg overbevist om loven om all f*enskap, så jeg er sikker på at om jeg kutter ut forsikringen på en hund, så blir den kjørt i hjel eller noe dagen etter. Så da er det best å ha dem forsikret :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde det på Ozzy. Var uaktuelt å kjøpe ny hund når han døde, er det nå også og jeg aner ikke når jeg er klar for en ny egen hund.

Hadde det jo så jeg kunne kjøpe ny valp når han ikke var mer, men det er fortsatt utenkelig 9 mnd senere.

De pengene brukte jeg på meg selv rett og slett. Som en smal trøst oppi alt det vonde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Jeg tegnet livsforsikring for 3 år siden, men da jeg fikk meg ny hund nå, tegnet jeg ikke livsforsikring.

Hvis èn av dem dør, synes jeg at det holder med èn hund. Tror jeg.

Og det er tvilsomt at begge dør samtidig.

Så jeg tenkte å si opp livsforsikringen på førstemann, men som Pringlen sa, så kan du jo banne på at hvis jeg gjør det, løper han ut i veien neste uke...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har det på Koda. Som er par andre har nevnt, er det jo en veldig liten sum i året. Når man lever av aap, er det ikke bare å spytte ut flere tusen uten å spare en stund først.

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke livsforsikring, har faktisk ingen forsikring på nåværende hund. Har istedenfor en sparekonto der jeg setter inn endel i måneden som kan brukes på evt veterinærregninger eller ny hund. Men selvfølgelig skal Tetris bli gammel og grå uten noen alvorlige sykdommer eller skader!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke livsforsikring, har faktisk ingen forsikring på nåværende hund. Har istedenfor en sparekonto der jeg setter inn endel i måneden som kan brukes på evt veterinærregninger eller ny hund. Men selvfølgelig skal Tetris bli gammel og grå uten noen alvorlige sykdommer eller skader!

Og det hadde vel egentlig lønnet seg for de aller fleste :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har det på alle mine. Hvis noen blir syke og må avlives, får jeg penger igjen og det er greit å vite. Fikk igjen på min første hund.

MEN jeg opplevde å ikke få utbetalt livsforsikring på Chanti som jeg valgte å avlive før operasjon, og forsikringsselskapet mente at jeg ikke hadde gjort det jeg måtte før avlivning. Men jeg gjorde det i samsvar med veterinær og veterinæren skrev det i journalen som ble sendt inn at det ble anbefalt etter dyrevernsmessige årsaker. Men det hjalp ikke, så det var veldig kjipt, og jeg hadde ikke krefter på den tiden å skulle klage.. Så med andre ord: man må gjøre alt man kan før en avlivning ellers så dekkes det ikke. Men veldig synd at man ikke kan vurdere dette selv ut ifra situasjonen og at man i værste fall må pine hunden en stund. :/ (virker det som, ut ifra dem)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Agria, og ikke livsforsikring på mine to. Synes ikke det er noen vits. Hadde det før, men fjernet det. Unødvendig utgift. Sparer heller til ny hund selv hvis det blir aktuelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Samtlige linker til prøv/bestill går til samme side, som ser slik ut: 
    • Først. Aldri la barnet klemme hunden hunden har vist usikkerhet rundt barnet og da kan en klem fort føre til bitt!  Har selv 3 barn, to bhg barn.  Når valpen bjeffer på barna, prøver jeg med avledning.  Men.. Hunder gir fra seg mikro signaler, for å vise redsel, uro, aggresjon ect. Mye tror vi er søt relasjon mellom barn og hund, men det er d sjeldent. Barn beveger seg og oppfører seg uforutsigbar for hunden dar av ofte litt skummelt for hunden.  Jeg hadde fått inn en skikkelig hundetrener, noen som kan hund. For å se på forholdet, hjelpe deg å lese hunden.  Min valp/unghund er i valpebingen når det er bråk i hjemmet. Hunden trenger ikke å engasjere seg i leken og barna fortjener å leke fritt uten småbiting/bjeffing.  
    • Vi fikk oss valp for litt over en uke siden. Har en sønn på 4,5 år. De første tre dagene var valpen veldig redd barnet. Det har gått seg til og valpen klarer stort sett å legge seg i buret, eller sengen for å sove i samme rom på tross av barnelek eller dans. Får ligge i fred, selvfølgelig.   Valpen snuser på barnet og er nysgjerrig innimellom når barnet er rolig, og ikke viser valpen interesse.    Til tider bjeffer valpen på barnet mitt. Jeg prøver å overse, opptre normalt for å vise at det er ufarlig når barnet leker og/eller er litt høylytt.    Vi trener med godbiter og lykkes med det innimellom ved at valpen tar godbit i hånden til barnet.    stort sett bryr ikke barnet seg om hunden. Men ved legging har det vært vanskelig å forhindre en klem, og rolig klapping, etterfulgt av en godbit mens jeg har hunden i fanget mitt. Barnet får ikke bære valpen, og får heller ikke ha den i fanget før den eventuelt blir trygg på barnet.    Syns det er vanskelig. Vil ikke kjefte for mye på barnet, men vil heller ikke ødelegge for valpens erfaring med barn. Er det håp for at dette kan bli bra? 
    • Hvor klikker du? Kan du legge inn skjermbilde? Det fungerer problemfritt for meg, og jeg blir sendt til doggiebag.no
    • Vil bare meddele at jeg ikke får til å bestille DoggieBag. Blir bare sendt til en blank side med logo øverst, ellers tom. Hjelper ikke å vente eller oppdatere. Siden er bare blank under logoen. Chrome nettleser på Android. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...