Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 660
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter tre valper i går kveld, endte vi med keisersnitt. Nr 4 hadde fått hodet inn i neste horn av livmoren, og lå dermed på tvers og blokket for åpningen. Alle små klarte seg, og vi sitter nå igjen me

Da ble det endelig valp på meg også!! Min første! Ikke belger, men pyreneisk gjeterhund med korthåret hode, fra kennel Petit Norvégien. Gleder meg helt vanvittig til å hente han hjem 

Nå hååper jeg at jeg kan melde meg inn i denne valpegjengen for alvor! 5 valper endte vi opp med i natt, 3 hanner og 2 tisper (+ 2 døde tisper til )  Det blir ikke bestemt hvem av tispene je

Posted Images

Skrevet

Jeg håper det kan komme en mellompuddel i hus sommeren 2016 :)

Ønska egentlig valp denne sommeren, men har funnet ut at det er mest fornuftig å vente til neste sommer :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Håper planene går i boks og at det blir en valp, eller to, på meg i 2016. Egenprodusert(e) i ulike kull. Krysser fingra.

Sliter litt med å finne en hannhund jeg liker godt nok til en av kullene, mange fine men ingen DEN vil jeg bruke. Heldigvis har jeg litt tid til å leite før jeg bestemmer meg helt for hvem jeg skal bruke.

Skrevet

Om mannen er enig, så neida, joda, kanskje. 3 kull som er meget spennende innenfor begge raser. Evnt ny rase på oss, kommer ann på hva situasjonen sier ja til og ikke.

Spennende! Hvilke andre raser vurderer dere?
  • Like 1
Skrevet

Stilig! Mye mer praktisk at hund tre er litt mindre tror jeg. Men da trenger du hvertfall lappen. -_-

Hehe, blir nok å være mer maskot og ustillingshund den da :) Og jeg må jo ikke ha med alle 3 samtidig ;). Men en får se, det skal passe med mye annet også -spesielt vil jeg at Yoshi skal ha landet litt i hodet sitt, og det er det jo ingen garantier for.

Skrevet

2016 er året for neste hund regner jeg med.

Om det blir en puli til eller collie har jeg enda ikke bestemt meg for.

Det blir tispe. Såpass vet jeg.

Og blir det puli håper jeg på fako i denne omgang, noe som ikke er utenkelig siden det er en del oppdrettere som har fako avlshunder nå.

OM Nico plutselig får tenner, er frirøntget osv blir det 2017 valp på egen tispe i stedenfor, men de oddsene er små.

Skrevet

haha.. Skal du ha i 2016 eller 2017? :P

Jeg har ikke bestemt meg for om det blir i 2016, 2017 eller 2020 :P Jeg vil ha rett valp fra rett kombinasjon, holdt på å falle på sølv mellompuddel for litt siden, men jeg fant ut at det passer best til neste år eller årene etter :rofl:

Skrevet

Er ikke 100% bestemt enda, men muligens det kommer en hund til her høsten 2016 eller våren 2017 :)

Rase er ikke bestemt enda, men det blir i kategori 1 ;)

  • Like 1
Skrevet

Nei, det er absolutt ikke planen og håper ikke.. Men det tror jeg kanskje jeg sa i tråden for i år også og her sitter jeg med ny hund :lol:

Samme skjedde vel i 2014 også :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 2 weeks later...
Skrevet

Amerikaner :wub: Bare pass linjene og ha en god klippemaskin stående :icon_redface:

Har vel egentlig slått fra meg amerikaneren, og begynt å snuse på engelsk springer istedet... Egentlig en helt perfekt hund for meg føler jeg, bortsett fra at den er litt i største laget... Hmm. Godt dette ikke er noe hasteprosjekt, må tydeligvis ha litt tid på å bli enig med meg selv :P

Skrevet

Har vel egentlig slått fra meg amerikaneren, og begynt å snuse på engelsk springer istedet... Egentlig en helt perfekt hund for meg føler jeg, bortsett fra at den er litt i største laget... Hmm. Godt dette ikke er noe hasteprosjekt, må tydeligvis ha litt tid på å bli enig med meg selv :P

Hehe, hvis du skulle tenke på amerikaner igjen, og lure på noe ang den, så får du si ifra. Kan sikkert svare på litt :) Engelsk springer tisper er ikke nødvendigvis så store, ellers så er welshen fra riktig linjer mindre, men fortsatt mye likt.

Skrevet

Har vel egentlig slått fra meg amerikaneren, og begynt å snuse på engelsk springer istedet... Egentlig en helt perfekt hund for meg føler jeg, bortsett fra at den er litt i største laget... Hmm. Godt dette ikke er noe hasteprosjekt, må tydeligvis ha litt tid på å bli enig med meg selv :P

Springer er ikke dumt altså! Ikke er de så store heller, begge mine har plass på fanget til en hver tid de altså ;)

  • Like 2
  • 3 weeks later...
Skrevet

Om alt går etter planen, så blir det ei presatispe fra Spania på oss i begynnelsen av 2016 :jump: Krysser alt jeg har for at tispa tar seg og alt går bra!!

  • Like 5
Skrevet

Om alt går etter planen, så blir det ei presatispe fra Spania på oss i begynnelsen av 2016 :jump: Krysser alt jeg har for at tispa tar seg og alt går bra!

Det blir spennende :D Krysser alt!

  • Like 1
Skrevet

Springer er ikke dumt altså! Ikke er de så store heller, begge mine har plass på fanget til en hver tid de altså ;)

Møtte en gjeng springere i helga, og herlighet for noen fantatiske hunder. Jeg er solgt! :wub: De søte små tispene var ikke så veldig store heller, så jeg føler vel egentlig at jeg har landet på rase nå ;)

  • Like 3
Skrevet

Møtte en gjeng springere i helga, og herlighet for noen fantatiske hunder. Jeg er solgt! :wub: De søte små tispene var ikke så veldig store heller, så jeg føler vel egentlig at jeg har landet på rase nå ;)

Tror og håper du blir like happy som meg med rasen :D Vi har 4 hjemme nå (litt besøk og slikt), og de er bare herlige alle sammen :) Blide, glade, gode venner og bare fryd og gammen :D Keep us posted da, med hvilke kull du tenker på og slikt? :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Dersom valpeplaner ikke går etter planen i høst blir det garantert en dalmatinervalp sommeren 2016! Hadde det vært opp til meg, hadde vi hatt valp i hus (leilighet) nå! Har dessverre ( :teehe:? ) en veldig fornuftig samboer som mener vi burde vente litt til. Så! Mest sannsynlig valp hos oss ila 2016, forhååpentligvis blir det før :D

Skrevet

Jeg har landet på rase ( Collie ) og oppdretter, så får vi se om det dukker opp ei lita snelle i 2016.

Jeg har navnet klart og har gjort det klart for resten av husstanden at neste bikkje bestemmer jeg alt sånt på :P

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...