Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mor er KBHV'13 No Dk uch Dispiritos Viva La Bluish .

HD A AD A Rygg uoffisielt ua CEA ua som valp og voksen.

52d8d9f07c38b.jpg

Far er Torrosly's Smooth Zito Zamir.

HD A AD A Rygg uoffisielt ua CEA UA som valp og voksen. DM n/n. Stor cert fra spesial, flere småcert. Mangler en utstilling etter fylte 2 år med cert for å løse ut championat.

534b85d19d47c.jpg

11057244_10153081087170256_8214114998051

Vekt ved parring; 19.6 kg, vekt idag 27.7 kg. Men fortsatt aktiv, med på alle turer og ikke noe problemer med å være med på 5+ km sykleturer.

11149298_10153181150595256_6879987276133

Bilde tatt idag :)

  • Like 11
  • Svar 283
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er så fornøyd!! Nå skal jeg sove i 25 min før opp og ordne barn til barnehagen, så lufte og mate de andre hundene så slappe av og sove litt

Hun er så flink med dem! Denne gangen visste hun nøyaktig hva å forvente seg, og jeg blir helt rørt over omsorgen hennes med dem http://ustre.am/1eGKw Live hvis noen vil se Litt bilder!

Skrevet

Jeg er veldig veldig spent hva denne kombinasjonen gir :) Første mulige nedkomst av valper er fra 6 mai, men jeg tror ikke første parringen var den beste, så vi får vente og se. Jeg er også ekstremt spent på kjønnsfordeling.... Faren kommer fra et rent guttekull, og til nå i år har det blitt født et kortis kull med bare jenter, min venninne fikk 9 tisper i sitt langhårskull og en oppdretterkollega har to kull etter sin hannhund født med bare tisper... Så da får vel jeg 12 hannhunder når jeg har mange tispeinteresserte?! :D

Skrevet

Så da får vel jeg 12 hannhunder når jeg har mange tispeinteresserte?! :D

Nei nei nei, ikke si sånt :frantics: Det er tydeligvis tispeår i år, bare å hive seg på trenden :D

Skrevet

Jeg er veldig veldig spent hva denne kombinasjonen gir :) Første mulige nedkomst av valper er fra 6 mai, men jeg tror ikke første parringen var den beste, så vi får vente og se. Jeg er også ekstremt spent på kjønnsfordeling.... Faren kommer fra et rent guttekull, og til nå i år har det blitt født et kortis kull med bare jenter, min venninne fikk 9 tisper i sitt langhårskull og en oppdretterkollega har to kull etter sin hannhund født med bare tisper... Så da får vel jeg 12 hannhunder når jeg har mange tispeinteresserte?! :D

Jeg tar gjerne en søt hannhundvalp alså :ahappy: Neida hehe, spennende kull, lykke til :)

Guest Dratini
Skrevet

Så da får vel jeg 12 hannhunder når jeg har mange tispeinteresserte?! :D

Eller som hoffeoppdretteren som fikk 11 valper (+ en dødfødt tispe), der ble fordelingen 10 hannhunder og en tispe :P

Skrevet

Imorgen er dag 56 etter første parring, selv om jeg tror de ikke kommer til første termin. Men nå er alt klar til at de skal komme Arya fikk seg et bad igår, og har økt maten hennes itillegg til litt mer olje da pelsen ble ganske plutselig tørr og hun flasset litt.

Postet bilde

  • Like 8
Skrevet

Ingen feil der, vel, hun er jo perfekt :D Men har litt få patter, kanskje?? I hvert fall hvis det er 12 stk. inni der :sleep:

Skrevet

Ingen ting enda :D Tror ikke noe skjer iløpet av helgen eller for å være ærlig :) (Det kan være meg som bare prøver å utsette tanken på at hun snart føder så jeg ikke tripper på tærnene hehe.)

Hun er stor, magen har sunket veldig og hun har begynt å få litt melk. Stabil temperatur, mellom 37,5 og 37,9.

Følger med på henne fra jobb :P

11165263_10153213605295256_2403885354086

11203100_1084749724875359_5118285233221311182072_10153203976910256_1648683658497

Kjenner masse liv, helt øverst ved ribbeina, laantg opp på siden og kjenner de som ligger nederst i buken også :)

  • Like 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...