Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jaa, vi er tydeligvis flere her som tror vi har mindre hunder enn vi har :lol: . Jeg har strikket en genser som er for trang i brystet, rett og slett... hmpf!!

Hvis noen vil kjøpe den så kan dere få den for 120,- + frakt, så får jeg hvertfall dekket garnkostnadene. Den er strikket i mini alpakka som er et veldig mykt garn som ikke klør, og den er supervarm!

Den skal egenlig ha bein, men jeg tenkte at jeg strikker dem på dersom noen vil ha genseren. Den er nokså trang helt foran på brystet og i beinhullene der beina stikker ut.

Du må nok ha en mindre hund enn en whippetvalp for at denne skal passe :P .

Fargen er nok mest lik de to siste bildene.

Skal få tatt noen mål av den så kanskje det er enklere å se for seg. Mirai veier vel ca 3,5 kg nå tenker jeg.

2015-03-19%2000.17.52.jpg

IMG_20150319_164959.jpg

Undersiden, hull til beina

IMG_20150319_165025.jpg

  • Like 1
Skrevet

Takk! Ja, den er jo kjempefin, jeg skuler stygt på den her den ligger på bordet :lol: . Kanskje en italiensk mynde eller noe annet kjempesmalt?

Skrevet

Den var jo kanonfin! Italienervalpen min er fortsatt bitteliten men kan godt ha noe klart til hun vokser til :)

Skrevet

Den var jo kanonfin! Italienervalpen min er fortsatt bitteliten men kan godt ha noe klart til hun vokser til :)

Ja, det kan jo godt hende den passer! Skal jeg strikke på beina da, så håper vi på det beste? :P

Skrevet

Ot: @Sona du må lage valpetråd til valpisen din :)

Det kommer :D Må bare få tatt litt flere bilder som viser noe annet enn en blurry piraja :P

Ja, det kan jo godt hende den passer! Skal jeg strikke på beina da, så håper vi på det beste? :P

Gjerne det! Hvis den ender opp med å ikke passe så bare prøver jeg å selge den videre :) Hvor lang er den i ryggen?

Skrevet

Det kommer :D Må bare få tatt litt flere bilder som viser noe annet enn en blurry piraja :P

Gjerne det! Hvis den ender opp med å ikke passe så bare prøver jeg å selge den videre :) Hvor lang er den i ryggen?

Ja, det må du bare gjøre! Det hadde jo vært best om den faktisk kom i bruk ett eller annet sted! :)

Den er 30cm fra halsen og til kanten bak.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...