Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 151
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Melken er påplass

To stk født!! Fawn jente 171 g sort hannhund 184 gram. Født med 10 min mellomrom

Hun har lagt seg til å sove. så tror nok hun er ferdig nå Tre gutter og tre jenter

Skrevet

jeg forventet egentlig at det skulle ha skjedd noe i nattens mulm og mørke, dvs i går :innocent:

Hadde igrunn håpet det jeg og siden hun er så stor og tung. Men hun kniper igjen ennå

Skrevet

Kom igjen tjukken! :D:cheer:

Kjipingen var nede i 36,5 i temp, så jeg tenkte "YES!" men selvom hun er oppe på 37.00 nå, så merker jeg ingenting på henne. Fjasebolledyr :aww: litt snurt på henne nå :lol:

  • Like 1
Skrevet

Heter det seg ikke at tempen skal være under 36 grader og da vil nok fødselen startet innen det neste døgnet, når tempen har kommet seg opp på normalen igjen?

Jeg aner ikke jeg sltså, så jeg spør ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Heter det seg ikke at tempen skal være under 36 grader og da vil nok fødselen startet innen det neste døgnet, når tempen har kommet seg opp på normalen igjen?

Jeg aner ikke jeg sltså, så jeg spør ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skal ned på 36 og "noe" så stige igjen så starter fødselen. :)

Slutt å mål, og les en bok :P

Hehe, jeg måler ikke manisk, har målt henne tre ganger idag, kontra to igår (som var når jeg startet tempmåling) for å se hvor mye hun stiger/synker. Men jeg stoler ikke på det og er ikke slavisk. Håper bare sånn at det skal sette igang snart siden hun ikke vil spise, ikke vil ut, ikke vil annet enn å bare ligge og kikke. Stakkars tuppen er stor og tung nå. Får nesten litt dårlig samvittighet :P

  • Like 1
Skrevet

Du får bruke tiden til å oppdatere hjemmesiden din frøken :innocent::innocent:

Har så dårlig nett at det er ett herk, så har ikke giddet, må ta en real "rengjøring" der inne ;) du får ta noen oppstillingsbilder av ludvig da ;) sånn i mellomtiden :D

Skjer det noe?

Slimproppen har gått, thats it.. ellers er hun sitt samme gamle jeg.. Er på dag 60/61 nå etter midnatt.. mtp antallet hadde jeg trodd de skulle vært her innen nå, men så feil kan man tydeligvis ta...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...