Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eller utan meg, men målet er det samme. :P

Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og ta bilder av meir enn berre knipsebilder av augeblikk.

Såh! Vil nokon vere med på fotoutfordring? Eit fellestema i månaden for eksempel, laste opp forsøk og hjelpe kvarandre til å finne tips og triks om korleis forbedre motiv/teknikk/etc i løpet av den tida?

  • Like 9
  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller utan meg, men målet er det samme. Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og t

Det er vel greit med et tema som ikke er for konkret, men som kan tolkes på forskjellig vis så vi får mange ulike bilder og har anledning til å være litt kreative. Hva med å ha lys&skygge som førs

Åpne utfordringer er fint, nytter ikke med "grønne enger" som tema her på noen mnd. Mobil, kompakt, dslr, system, vi setter vel ikke krav til utstyr? For min del trenger det ikke kåres noen "vinner

Skrevet

Jeg vet ikke om jeg tør, men jeg prøver :)

(Har et veldig bra (menneskelig) støtteapparat rundt med :P som hjelper meg med det tekniske :D (dere vet hvem dere er!) )

Men jeg må kanskje konsentrere meg om det tekniske også(?), for har aldri brukt noe annet en auto-innstillinger før for en uke siden.

  • Like 1
Skrevet

Så gøy at fleire vil med! :D

Har alle speilrefleks? Det er i utgangspunktet det eg trenger hjelp med å bli sparka i gang med, men eg reknar med det er plass til alle andre variantar og. :)

Kva ser folk for seg er eit realistisk valg med tanke på kor lang tid for kvart "prosjekt"? Idear til oppgåver?

Skrevet

Nei haha, har et dårlig kompakt kamera og mobilen :icon_redface: Speilrefleksen solgte jeg

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

  • Like 2
Skrevet

Jeg blir med! Har et nytt speilløst systemkamera som jeg vil bli litt bedre kjent med, og har nettopp flyttet til en ny by som jeg vil utforske mer. Så dette er supert! Forslag til februar-tema? :)

  • Like 1
Skrevet

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

Ja klart jeg er med :D !

  • Like 1
Skrevet

I will try... har jo fullformatkamera som ligger å støver ned. :icon_redface: Foto inspirasjonen har vært på bunn i over et år nå, på tide jeg kommer igang igjen. :P

  • Like 1
Skrevet

Hmmm... kanskje jeg skulle prøvd å blitt med? Har et speilreflekskamera som aldri blir brukt, så enten må jeg begynne å bruke det ellers kan jeg levere det tilbake til pappa. (hans kamera, jeg skulle teste om dette var noe som ble brukt hos meg. Han brukte det nemlig ikke :D )

Kan ingenting om kamera da..... og i hvert fall ingenting om innstillinger eller etterbehandling.

  • Like 1
Skrevet

Kjempegod idé! Jeg trooor jeg våger meg til å bli med, lenge siden jeg har tatt i kamera nå (og jeg har jo aldri vært noe flink) :lol:

  • Like 1
Skrevet

Kanskje dette kunne få i gang fotoentusiasmen her i huset igjen også? Men jeg er jo en slask og latsabb, så om det blir for omfattende og mye, så faller jeg nok fort av dessverre :). Her går det jo mest i snapshots av hundene når jeg føler for det - det er jo direkte misbruk av det alt for dyre utstyret jeg har i huset...

... forresten: min fotointeresse begynte egentlig med mitt første og andre digitale kompaktkamera (det var vel før det fantes digitale speilreflekskamera til en overkommelig pris) - jeg leste bruksanvisningen, så hvilke innstillinger de anbefalte for ulike motiver og skjønte mer og mer etter hvert :D.

  • Like 2
Skrevet

Prøver å svare en gang til, sonen var visst mindre entusiastisk til dette enn meg siden den crashet da jeg prøvde første gang :lol:

Så gøy, hiver meg på og :) Altfor dårlig til å ta bilder for tiden med mindre det er noe spesielt! :)

  • Like 1
Guest Liquorice
Skrevet

Ja, jeg vil være med! Vil prøve ihvertfall :P Har et speilreflekskamera jeg bare vet sånn halvveis hvordan fungerer...

Skrevet

Det er vel greit med et tema som ikke er for konkret, men som kan tolkes på forskjellig vis så vi får mange ulike bilder og har anledning til å være litt kreative. Hva med å ha lys&skygge som første tema? Andre ideer?

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...