Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

5 Januar ble det født 8 sorte nøster her hos oss - 5 gutter og 3 jenter :wub:

Siden jeg er såååå treg og ubeslutsom når det gjelder kennelnavn, så blir kullet registrert på Kennel Nanduhria.

Vi hadde 7 stk på "venteliste" på tisper og Haizee fikk bare tre, surt men ingenting og gjøre med :shocked::P

Foreldrene til disse krabatene er min prinsesse Haizee - BH Nanduhria's Hasufel på pent ;)

Haizee.jpg

og hannhunden er fra Finland og heter Riku - BH IPO3 High-Spirited Ancara på pent ;)

Riku.jpg

Jeg likte hannhunden veldig godt når jeg fikk møte han. Jeg fikk masse videoer og bilder og fortellinger om han i forkant, men ble enda mer positivt overrasket da jeg fikk møte han :) Jeg fikk først se han hjemme og så på treningsbanen. Han var imøtekommende og sosial. Han lagde små knurrelyder hver gang han kom for å snuse på meg - jeg luktet jo løpetid! :P

Han hadde ikke noen form for lyd eller kom busende mot oss når vi kom inn i demmes hjem, han tok bare en kjapp hilse/snufse runde og så hoppet han opp og ned på eier og lurte på om ikke de skulle finne på noe! *ler*. Når han skjønte at det ikke kom til å skje med det første, så tok han en ny runde for litt lengere hilsing/kosing :)

Så var det treningsbanen: Han forandret seg totalt! Fra og være rolig og fin, til en gutt med MASSE forventninger! Han brydde seg ikke i det hele tatt om hva eller hvem som var rundt han - han ville jobbe og eieren hadde hans fulle konsentrasjon. Han virket som en fyr som var enkel å "skru på", bittelitt problemer med å slippe leke/bitepute, men alikevel lett å "kontrollere". Det lyste mye glede i både han og eieren - de koste seg sammen! :D

Her er det noen bilder av Haizee & Riku bebiser:

Sort Hannvalp 2 & 3 uker:

Black2.jpg

Black3.jpg

Grønn Hannvalp 2 & 3uker:

Green2.jpg

Green3.jpg

Blå Hannvalp 2 & 3 uker:

Blue2.jpg

Blue3.jpg

Orange Hannvalp 2 & 3 uker:

Orange2.jpg

Orange3.jpg

Brun Hannvalp 2 & 3 uker:

Brown2.jpg

Brown3.jpg

Rosa Tipsevalp 2 & 3 uker:

Pink2.jpg

Pink3.jpg

Lilla Tispevalp 2 & 3 uker:

Purple2.jpg

Purple3.jpg

Rød Tispevalp 2 & 3 uker:

Red2.jpg

Red3.jpg

De begynner å bli veldig aktive, smaker/biter i alt de kommer over og begynner å se ut som hunder :wub:

De våkner opp og kommer løpende hver gang vi kommer inn på valperommet og logrer masse med sine søte små haler :wub: De har den siste uken hatt litt besøk av mennesker i alle alder, derav en guttunge på 5 mnd som bare gråt frem til han så de små leet seg rundt han. Ingen av de små ble skremt eller liknende av lydene babien lagde, de ble heller kjempe nysgjerrig på hva dette var - frøken rød var så ivrig at hun dro av babien sokken :P

Jeg gleder meg masse til og ta de med rundt forbi på diverse små eventyr! :D

Hittil er 6 valper holdt av - 1 tispe til Finland, 1 hannhund til Sverige, 1 tispe til Caifornia, 1 hannhund til Oslo og 2 (1 av hvert kjønn) til Nord Trøndelag - vi har to gutter igjen for salg ;)

  • Like 7
Skrevet

<script language="JavaScript" type="text/javascript"></script>

Så fine! :wub:

Den som skal til Cali skal ikke til en annen sonis? :ahappy:

Nei desverre, hun skal til Kennel Volant ;)

Skrevet

I dag er valpene hele 4 uker gamle - tiden flyyyyyr :shocked:

De fikk først markkur, så ble det en photoshoot med sykt dårlig lys og til slutt ble det kloklipp :)

Herr Sort:Black4.jpg

Herr Blå

Blue4.jpg

Herr Brun

Brown4.jpg

Herr Grønn

Green4.jpg

Herr Oransje

Orange4.jpg

Frøken Rosa

Pink4.jpg

Frøken Rød

Red4.jpg

Frøken Lilla

Purple4.jpg

  • Like 8
  • 2 weeks later...
Skrevet

Om Mandagen så var valpisene hele 5 uker gamle! Hjelpes, bare 3 uker igjen før de drar på sine nye eventyr! :shocked:

De fikk for første gang være med ut på en kort kjøretur til et sandtak i nærheten av her vi bor. Bilturen gikk overraskende bra, var bare bittelitt klaging med en gang og så roet de seg alle mann :D

Når vi kom frem til sandtaket så tok vi burene ut av bilen, satt de ned på bakken og lukket opp. Frøken rosa er ei lita frøken som bryr seg svært lite og har alltid full fres, så hun løp rett ut og resten kom sakte med sikkert etter. Frøken lilla sov som en stein, så hun måtte vi vekke :P De var litt forsiktige til å begynne med, snøen var jo så ekkel og lagde rare lyder når vi gikk på den :P men tok ikke lange tiden før de var overalt og utforsket, løp etter oss, hang fast i bena våre og "banket" hverandre opp :)

Det var veldig lite sol der så fikk ikke tatt noen bilder, men på vei hjem så var det sol utpå et jorde, så vi stoppet og tok en og en ut for litt knipsing, nå var de litt trøtte og virket ikke som de la noe merke til at vi var på enda en ny plass :P

Herr Sort

Black5.jpg

Herr Blå

Blue5.jpg

Herr Brun

Brown5.jpg

Herr Grønn

Green5.jpg

Herr Oransje

Orange5.jpg

Frøken Lilla

Purple5.jpg

Frøken RosaPink5.jpg

Frøken Rød

Red5.jpg

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Åh, herr sort er bare helt :wub: Og frøken rosa høres ut som en skikkelig kul frøken :D Hvordan er frøken rød? :)

Skal du beholde en tispe?

Skrevet

Herr Sort og Frøken Lilla :wub:

Huff, gronnisvalper er så søte.. Spesielt disse bustete bruks-gronnisene! :flowers:

De er mine stoooore favoritter også :wub: Herr Sort er "sjefen over alle sjefer" - ordner fort opp og går med halen rett i været :P

Åh, herr sort er bare helt :wub: Og frøken rosa høres ut som en skikkelig kul frøken :D Hvordan er frøken rød? :)

Skal du beholde en tispe?

I know!! Har sååååå lyst til at han skal bli her! :wub: Frøken Rød er ei enkel tispe, går lett fra lek til kos :) Hun er en av de som har et fast bitt, så hun og rosa blir nok IPO hunder ;) Jeg skal ha ei tispe på fòr, hun skal trenes opp til å bli en godkjent redningshund :)

Skrevet

Jeg driver nå og prøver å sette sammen valpepakker, så langt så har jeg puttet oppi valpefòr (selvsagt), pipeballer, boken Belgiska Vallhundar og de skal få med hver sin cd med bilder som er tatt mens valpene er her. Hva annet lurt kan jeg putte oppi?

Skrevet

Jeg satte pris på å få sendt med en liten vannskål og vann med valpen (sommervalp og lang kjøretur), ett skriv med litt info om når oppdretter vil vi skal ta røntgen og andre helseundersøkelser. Luksus med en valpesele, men det var luksus. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg satte pris på å få sendt med en liten vannskål og vann med valpen (sommervalp og lang kjøretur), ett skriv med litt info om når oppdretter vil vi skal ta røntgen og andre helseundersøkelser. Luksus med en valpesele, men det var luksus. :ahappy:

Det er nok ikke dumt nei! Takk :)

Har en kontrakt/skriv om når jeg ønsker røntging, mentaltest osv :) De får også med noen hefter jeg bestilte fra NKK - velkommen valp, etiske retningslinjer for hold og trening av hund og førstehjelp ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...