Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s E - Kull 2015


Recommended Posts

  • Svar 394
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 43 Chill lørdag

HURRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA!! Pearl er bekreftet drektig med... wait for it! MINST 8 valper med stor sannsynlighet for enda flere!

Ok, så her kommer de. Valpisene er 1 uke gammel i dag

Skrevet

Hvordan er det med whippeter og hvite tegninger som den helt til venstre? Står det noe i standaren og dette, og hvordan ser det ut når de er voksen?

Det Elisabeth sa :) Alle farger og tegninger er tillatt. Litt vanskelig å si hvordan hun blir som voksen, jeg kommer ikke på noen med lignende tegninger som jeg kan vise til. Lykke hadde ei tispe fra tidligere kull som også var "two faced" men hun var samme farge som Lykke og odd eyed.

Her er hun. Pearl`s Legacy`s Priya fra "The big bang" kullet :)

10535670_10152151024076968_7994752149478

  • Like 2
Skrevet

Jeg har forsåvidt glemt å nevne at frøken lilla i E kullet er odd eyed, noe jeg ble VELDIG overrasket over, rett å slett fordi jeg ikke trodde det kom til å dukke opp på den kombinasjonen, og også overrasket over at det kom på ei cremefarget ei. Men jammen ble det ikke slik :)

11140257_10152724757416968_3089618497884

  • Like 3
Skrevet

Så bra alt er tillat av farger og tegninger, det liker man :ahappy: Hvordan er det med øyefarge da, alt tillatt der og?

Nei, blått er jo i utgangspunktet ikke ønskelig. Man må ta høyde for at en dommer kan trekke ned pga. det blå øyet - Selv om det finnes dommere som ser forbi det også. Øyefargen skal stå til pelsfarge :)

Skrevet

Kommer hun til å få helt sort nese?

Den hvite tispa? Er litt usikker om den blir helfarget, det kan se sånn ut. Men jeg ser også at f.eks Enya kan ha litt ulike farger. Hun får vintersnute hvor den blir en hel del lysere :)

Har du voksenbilde av Pearl`s Legacy`s Priya? For en nydelig valp :-D

Her er Priya :D

10644847_10152409129117213_7401699368235

10659259_10152776337472213_1657710750205

  • Like 3
Skrevet

Den hvite tispa? Er litt usikker om den blir helfarget, det kan se sånn ut. Men jeg ser også at f.eks Enya kan ha litt ulike farger. Hun får vintersnute hvor den blir en hel del lysere :)

Ja, den hvite, frøken lilla.

Skrevet

F Kullet 4,5 uke gamle. Vi har nå 2 hannhunder igjen som leter etter riktig hjem :)

Tispe 2. Flytter til Fauske

MBA_1784_zpshb5cuepk.jpg

Tispe 1. Flytter til Trondheim

MBA_1692_zpskzi5zns7.jpg

Tispe 1 og hannhund 1

MBA_1908_zpsc2jqf9hk.jpg

Hannhund 3. Ledig til riktig hjem

MBA_1942_zps4vjfyjmb.jpg

Hannhund 2. Ledig til riktig hjem :)

MBA_1956_zpsaxrj5ma1.jpg

Hannhund 1. Solgt og reiser til Bergen hvor han skal bo sammen med Smash fra D kullet vårt :)

MBA_1975_zps8rgwkk5r.jpg

TIspe 1. Solgt og reiser til Fauske

MBA_1954_zps8ox6wwki.jpg

Tispe 1. Flytter til Trondheim

MBA_1982_zpsjrdocduk.jpg

  • Like 2
Skrevet

Nå ble jeg nysgjerrig hvem på Fauske som skal ha! :lol:

Likte fargen til tispe 1 :ahappy:

Hehe! De er tilflytta Fauskværinger. Mannen er fra Kingston, ringer det noen bjelle? :)

Tispe to var nydelig!

Tusen takk! Hun er blitt min favo!

Vi heiv nedi GoPro i kassa i går bare for å se, det ble mye biting og slikking på det, det veltet over et par ganger men alt i alt tror jeg det kom noen morsomme øyeblikk som viser litt av valpene. Video kommer :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det har vært fult kjør her om dagen :-D

Men nå har E kullet begynt å reise til sine nye familier, den brindla gutten reiste i overgår til Gravdal og i går på Evenes møtte vi 3 veldig stolte nybakte Whippeteiere :D Frøken odd eye reiser nå på tirsdag til Bergen, og de siste blir hentet i neste uke. :)

10926300_10152775029851968_8347896884417

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...