Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s E - Kull 2015


Recommended Posts

  • Svar 394
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 43 Chill lørdag

HURRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA!! Pearl er bekreftet drektig med... wait for it! MINST 8 valper med stor sannsynlighet for enda flere!

Ok, så her kommer de. Valpisene er 1 uke gammel i dag

Skrevet

Etter litt hamring i garasjen i går er valpekassa klar, og allerede tatt i bruk. Hadde lyst til at valpene og Pearl skulle få god plass. Så er jeg så glad i denne stilen at det skulle jo bare mangle at kassa også var det, jeg er så fornøyd :D

100x155

11171437_10152692753896968_1793373462_o.

  • Like 7
Skrevet

19 dager gamle og søte som sukker :wub:

Frøken lilla;

Froslashken%20lilla_zpsodxq2nav.jpg

Herr blå:

Hannhund_zps0vpeiu5q.jpg

Her grønn

Blaring_zpslezzmukj.jpg

Frøken rosa

MBA_9018_zpsiydkjvvw.jpg

Frøken lyslilla/hvit

MBA_8904_zpshab5u3zn.jpg

Frøken gul

Kan%20du%20klepp%20igjen_zpsxy9wpmhn.jpg

Frøken oransje

Tispe%201_zpsbf50zpmf.jpg

Herr blå;

-1_zpsljpdbjzo.jpg

Gul og oransje :)

-2_zps9zbjuves.jpg


RED: La til litt bilder

  • Like 9
Skrevet

Åhh, så fine! Herr blå kommer til å bli en skikkelig ladykiller. Han har det rette blikket. :cool:

Kjenner jeg trekkes veldig mot lille blå selv, han er virkelig noe for seg selv allerede :wub: Har begynt å få mine favoritter, og jeg tror vi er enige om hvem som blir beholdt i kennelen, bare håper hun utvikler seg slik jeg håper :)

  • Like 2
Skrevet

Rosa er min favoritt på disse bildene :)

Har du forresten solgt en hvit tispe til oslo? Så en for noen dager siden, og tenkte på ditt oppdrett :D

Luna fra A-kullet bor i Oslo, hun er hvit :)

Skrevet

Rosa er min favoritt på disse bildene :)

Har du forresten solgt en hvit tispe til oslo? Så en for noen dager siden, og tenkte på ditt oppdrett :D

Luna fra A-kullet bor i Oslo, hun er hvit :)

Regner med det er Luna du har sett ja, Pearl`s Legacy`s I Aint Nobody :)

Så nydelige de alle er :wub:

Men lilla, grønn, lyslilla/hvit og orange la jeg litt ekstra merke til! :ahappy:

De er en snusk gjeng! Det kommer oppstillingsbilder litt senere i dag :)

Skrevet

Tar dere i mot besøk på valpene fremover? Sånn i tilfelle man er i nabolaget :innocent:

Jada det gjør vi, nå har akkurat Tavi her inne vært å sett på søstrene til supertavi :D

Har dere noe mot at jeg smekker inn F kullet vårt sammen med E kullet i tråden her? Vi har nemlig et kull til, de som ble laget i bilen på dag 25 :-P De er 8 dager gamle :)

  • Like 2
Skrevet

Har dere noe mot at jeg smekker inn F kullet vårt sammen med E kullet i tråden her? Vi har nemlig et kull til, de som ble laget i bilen på dag 25 :-P De er 8 dager gamle :)

Helt okei for meg! Betyr bare enda mer bilder av herlige valper. :D:wub:

Skrevet

E kullet er 3 uker gamle i dag, så i går kveld ble det oppstillingsbilder og deres første tur på bord. Syns de var kanonflinke!

Tispe (Lyslilla/hvitt halsbånd)

MBA_9161_zpsvcshgxzu.jpg

Tispe (Oransje halsbånd)

MBA_9179_zpsnoixu8rq.jpg

TIspe (rosa halsbånd)

MBA_9188_zpsmjlayfq0.jpg

Tispe (Gult bånd)

MBA_9198_zps5kikhbkh.jpg

Tispe. Lilla halsbånd

MBA_9165_zpsgu7bn7pf.jpg

Hannhund. Grønt halsbånd

MBA_9102_zpshtb3nfah.jpg

Hannhund. Blått halsbånd

MBA_9123_zpsnptexnlc.jpg

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...