Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

Skrevet

Krilo: hvor gammel er hun? Her sa hs at det var normalt med vekt reduksjon rundt 3-4 mnd. Jeg ville ikke stresset med det. Så lenge hun spiser og er glad så hadde jeg ikke bekymret meg. Her lå frøkna under normalen men etter noen mnd med grøt ligger hun midt på normalen nå.

Hun er 3 mnd nå :) ahh, det sa ikke noen noe om til meg :P hun hadde det jeg tror var utviklingssprang rundt påske, og da med dårlig matlyst en god tid før det løsnet igjen, både spising og soving. Så vi tror det kanskje er noen gram for lite fra da.

Prøver å ikke bekymre meg, for hun er veldig blid og fornøyd, nå skravler hun i vei med figurene på musikk uroen sin :lol:

Men hun har jo helt til nå hatt fine stigninger så klarer jo ikke helt å ikke uroe meg heller da :P

Samboer hadde snakket med noen av kollegaene sine, helt normalt sa de :lol:

vi skal uansett begynne smått med grøt om 1 mnd, så da hjelper det sikkert litt da også :)

  • Like 1
  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

Lillemor hadde noe vektstopp innimellom, da la de inn noen ekstra veiinger for å se at det var forbigående - det var det :) Satser på at det er det hos dere og @Krilo

  • Like 1
Skrevet

Festlig alder dette da! :lol: Potet på tallerkenen før fisk? KRISE! Fikk ikke skru på knottene på komfyren? HYL! Fikk ikke sprute vann på seg selv, broren, mamma og gulvet? VRÆL!

Heldigvis er det ikke sånn hver dag, men de dagene de er sure på morgenen, vet jeg at det blir en "sånn" dag.

Skrevet

Festlig alder dette da! :lol: Potet på tallerkenen før fisk? KRISE! Fikk ikke skru på knottene på komfyren? HYL! Fikk ikke sprute vann på seg selv, broren, mamma og gulvet? VRÆL!

Heldigvis er det ikke sånn hver dag, men de dagene de er sure på morgenen, vet jeg at det blir en "sånn" dag.

Ååh sånne dager er så festlige. :lol:
Skrevet

Ååh sånne dager er så festlige. :lol:

Nå var det nettopp en som prøvde å plassere vannflaska oppå hodet sitt, og ble rasende når den datt ned...

Skrevet

Hm, jeg leser det dere skriver om besteforeldreopplegg. Jeg er jo enig i at det er sårt for de som ikke har besteforeldre, eller ikke har dem i nærheten eller ikke har noen som virker. På den andre siden døde min far da jeg var tre og jeg husker veldig mange såre jegharingenpappa stunder. Det var baare èn til som ikke hadde pappa i klassen, men de var skilt. Det ble ikke snakket om, for jeg er jo utgammel og skilsmisse var slett ikke vanlig og ikke helt stuerent. Men å sitte og tegne kort til læreren til farsdagen, når de andre lagde farsdagskort, var ikke akkurat koselig. På den annen side, var det bare sånn livet var og livet er faktisk litt sårt innimellom. Også for de små. Skal vi skåne dem for all verdens, eller kanskje er det vår egen sårhet vi vil skåne, når vi ikke ønsker at andre skal få gleden av en besteforeldredag i barnehagen, fordi våre ikke kan komme? Jeg drodler bare litt her og vet egentlig ikke hva jeg syns er riktig. Jeg er jo så heldig at jeg kan ha mormordag hele tiden, jeg :)

Besteforeldre blir veldig anderledes siden det gjelder så mange.

A er heldig og har alle besteforeldrene i live og i "nærheten" , så for oss ble det bare kludrete at besteforeldrene faktisk jobber. Mamma hadde muligheten til å avspasere heldigvis.

Men veldig mange bor langt unna besteforeldrene eller har ingen besteforeldre. Det er helt vanlig i dagens samfunn hvor folk flytter mer på seg og mange får barn sent.

Mesteparten av de som var på forestillingen var foreldre.

Det er ikke vanlig med morsdag og farsdag opplegg i barnehager lengre heller, men det er mer vanlig at barnet har to foreldre i livet sitt enn at de har besteforeldre i nærheten.

Skrevet

Det var da ikke måte på :) Er det jeg som skåner barnet mitt for "all verdens" fordi jeg synes det er greit at det ikke er dedikerte besteforeldre-opplegg i barnehagen? Som jeg skreiv ganske tydelig så er det min egen sårhet jeg er opptatt av. H er for lita til å skulle tenke så langt, og snart skjønner hun nok litt mer av avstander og at hun har sine besteforeldre mange mil unna. Og sånn er det bare.

Men det at jeg finner littegrann lettelse i at dette ikke er noe jeg blir konfrontert med i barnehagen (også), betyr ikke at jeg har tatt noe grep for å sørge for at det skal være sånn. Hadde barnehagen vår innført besteforeldrekafe hadde jeg ikke akkurat funnet på å protestere mot det, og jeg ville slett ikke tenkt i de baner at jeg "ikke ønsker at andre skal få gleden av en besteforeldredag i barnehagen for det har ikke vi mulighet til". Det synes jeg er ganske på kanten å insinuere faktisk.

I vår barnehage er besteforeldre velkomne til alle foresatte-arrangementer (julefrokost, påskefrokost, sommerfest), og det tror jeg både besteforeldre og foreldre setter pris på :)

Jeg leste innlegget til Ida kun som litt tankedrodling som sikkert kom litt av at hun selv har vokst opp uten en far.

Jeg ser virkelig ikke den insinueringen du nevner. :)

Skrevet

Hvordan har dere løst det når babyen har oppdaget vannskåla til hundene, og det er morsomt å plaske vannet utover :P

Sluttet å gi hundene vann :aww:

(Nå bør jeg kanskje slutte med spøkene mine :P )

Neida, vi har vannskålene i et eget rom og så passet vi på at lillemor ikke kom seg dit..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Tips til å få løsnet/fjernet plagsomt snørr litt oppi nesa? Er vist plagsomt synes frøkna :-/

Vi hadde en sånn liten nesesugersak fra apoteket, kjekk sak, men den fjernet selvsagt ikke alt...

Skrevet

Jeg leste innlegget til Ida kun som litt tankedrodling som sikkert kom litt av at hun selv har vokst opp uten en far.

Jeg ser virkelig ikke den insinueringen du nevner. :)

Er bare å lese det som står sort på hvitt det :) Men jeg har ikke noe behov for å male videre på den der.

Jeg vil grine av den overgrepssaken i Tromsø :no: Håper inderlig den ikke får noe umiddelbar "Bjugn-effekt", menn i barnehage er så viktig. Det er faktisk en av grunnene til at H er i barnehagen hun er, de har høy andel mannlige ansatte.

Skrevet

Tips til å få løsnet/fjernet plagsomt snørr litt oppi nesa? Er vist plagsomt synes frøkna :-/

På sykehuset brukte vi en sånn 1ml sprøyte (uten spiss, bare plastikktut) og fylte med saltvann og sprøytet halvparten opp i hvert nesebor. Man kan visst også bruke morsmelk.

Har kjøpt en til å ha hjemme (fikk tak i på apoteket), men har ikke hatt behov for den hjemme enda.

Skrevet

Hvordan har dere løst det når babyen har oppdaget vannskåla til hundene, og det er morsomt å plaske vannet utover :P

Har skåla så hun ikke kommer til, og håndklær når hun gjør det. :lol:
Skrevet

Hvordan har dere løst det når babyen har oppdaget vannskåla til hundene, og det er morsomt å plaske vannet utover :P

Følger etter han som en rabiat border collie og holder han unna trøbbel :dog_running: vannskåla er kjempekul, morsomt å plaske i, hilsen junior :babybanana:

Det hender jeg løser det ved å fjerne skåla en halvtime eller så slik at jeg får litt "fri", men ellers er det jo litt slemt mot bikkjene å "nekte" dem vann. Men om noen har en lur løsning så blir jeg glad :bow:

Skrevet

@MonicaT, om vi hadde hatt flere rom i leiligheten så hadde vi nok bare satt skålen der. Der vi bor nå har vi åpen kjøkken-/stueløsning, og ingen dør til gangen så de eneste rommene vi har hvor vi kan lukke døren er bad og et soverom. Vi løste det ved å ikke ha vannet stående fremme hele tiden, men heller tilby hundene vann veldig ofte. Nå håper vi på at det finnes en annen løsning, flytter i dag :D E synes derimot det morsomste nå for tiden er å drikke vannet til hundene, hun er jo en hund må vi skjønne :lol: Hele ansiktet nedi vannet...

Skrevet

@Martine Æsj, det er jeg ekstremt glad for at H ikke har funnet på merker jeg :lol:

40 uker imorra. Har dere sett denne animasjonen som viser barnet fra uke til uke? :) Bildet er linka. Passe trangt inni kroppen min nå gitt, det kjennes omtrent så trangt som det ser ut! :|

40.jpg

  • Like 4
Skrevet

@Martine Æsj, det er jeg ekstremt glad for at H ikke har funnet på merker jeg :lol:

40 uker imorra. Har dere sett denne animasjonen som viser barnet fra uke til uke? :) Bildet er linka. Passe trangt inni kroppen min nå gitt, det kjennes omtrent så trangt som det ser ut! :|

40.jpg

Hun mener at alle må dele :lol:
Skrevet

@Martine Æsj, det er jeg ekstremt glad for at H ikke har funnet på merker jeg :lol:

 

40 uker imorra. Har dere sett denne animasjonen som viser barnet fra uke til uke? :) Bildet er linka. Passe trangt inni kroppen min nå gitt, det kjennes omtrent så trangt som det ser ut!  :|

 

Postet bilde

Det er fullt her også og jeg er "bare" uke 37.

Men nå tror jeg hodet ligger og dunker nedover for det gjør så vondt atte fysj! Klarer nesten ikke å kreke meg over stuegulvet engang. Lov å håpe på fødsel snart eller?!

Skrevet

Tips til å få løsnet/fjernet plagsomt snørr litt oppi nesa? Er vist plagsomt synes frøkna :-/

Sprutet morsmelk rett i nesa.

Edit: Og rundt omkring over alt ellers, for den dusjen er jo lite kontrollbar, kom jeg på :P

Skrevet

Sprutet morsmelk rett i nesa.

Ehh, hvordan får man til det? :P jeg kan lett sprute med puppa, men ikke så god på å treffe nesa hennes :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...