Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

Skrevet

Ikke jeg heller, men heller ingen store plager :P

Eneste jeg merker nå er at det er litt mer bælete å dra seg rundt.

Man blir tung altså, og selv om jeg ikke er tjukk på noe vis, så merker jeg godt at det er noen kilo ekstra som skal rundt i senga og skal opp og ned trappa.

  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

 

Man blir tung altså, og selv om jeg ikke er tjukk på noe vis, så merker jeg godt at det er noen kilo ekstra som skal rundt i senga og skal opp og ned trappa. 

Flytte på seg i senga og trapper merker man ja, og nå inn og ut av bilen :P Særlig på litt trange parkeringsplasser.

Men heldigvis går det greit å gå tur så lenge det ikke er mye bratte bakker :)

Satser på at formen holder seg slik ihvertfall fram til bryllupet om 3 uker!

  • Like 2
Skrevet

Flytte på seg i senga og trapper merker man ja, og nå inn og ut av bilen :P Særlig på litt trange parkeringsplasser.

Men heldigvis går det greit å gå tur så lenge det ikke er mye bratte bakker :)

Satser på at formen holder seg slik ihvertfall fram til bryllupet om 3 uker!

Skal dere gifte dere? Så koselig! :D

Inn og ut av bil ja. Et kapittel i seg selv. Det må planlegges nøye hvor man parkerer så man får opp døra nok til å svinge stjerten ut uten å ødelegge seg. For ikke å snakke om at magen dulter borti alt for tida. :P

Skrevet

Skal dere gifte dere? Så koselig! :D

Inn og ut av bil ja. Et kapittel i seg selv. Det må planlegges nøye hvor man parkerer så man får opp døra nok til å svinge stjerten ut uten å ødelegge seg. For ikke å snakke om at magen dulter borti alt for tida. :P

Jupp, vi har tenkt på det lenge, så plutselig fant vi ut at vi bare kan gjøre det :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg innrømmer det - jeg har fått sånn gravid-dilla på enkelte lukter. Høyt oppe på lista står kjellerlukta vår (betong, støv og vaskemiddel i salig forening), diesel og klorin :aww: Veistøv er også deilig, jeg fikk faktisk et biiiittelite innfall om å smake på det tynne, fine laget med støv som lå på bilen min her om dagen :teehe: Men jeg greide å styre meg for den da.

Jeg kan ikke huske å ha hatt dilla på lukter i forrige svangerskap, bare forsterka luktesans den gangen også. Men disse deilige luktene kjenner jeg så sterkt at jeg nesten kan smake dem øverst i halsen. Jajamensann. :P

Fikk meg plutselig til å tenke på hvordan det må være å være hund :lol: .

Skrevet
På nevro? På de andre avdelingene jeg har vært på har de hatt både rektal- og øretermometeret. Og den som brukes under armen har vært samme type som den som brukes rektalt :P
Nevro kirurgisk ja. Er samme som rektalt men de måler utelukkende under armen der. Spurte hvorfor engang men husker ikke hvorfor :P men altså. Nevro pasienter er ikke alltid så lett å snu på og Mtp de tar tempen en gang i timen til tider så tror jeg det går mye kjappere sånn her. Har ikke sett tantebarn mine på lenge så kjøpte hello Kitty påske egg til de. Må bare få dratt til de nå... :P
Skrevet

Sovende jente her og i dag. Hun er feberfri for første dag, men fryktelig sliten. Ligget med henne i nesten to timer, men da måtte jeg opp og regnet i grunnen med at hun kom til å våkne, men neida, bare snudde seg og sov videre. Hun får bare sove, vi kan ta sen kveld vi om det trengs - bare hun blir frisk nå. :wub:

  • Like 1
Skrevet

Bestilte vognpynt her om dagen, og i dag kom den i postkassa. Så nå er vogna hennes "pimpa" :D

A602D911-E82D-4409-8E91-B732603DB388_zps

@MorBilly , er det ikke herlig når alle disse tingene begynner å komme i hus? :wub: det gjør det liksom litt mer virkelig det som skal skje snart :)

  • Like 5
Skrevet

Gruer meg til å starte på jobb om en uke. Lurer litt på hvordan det blir med amming og alt. Blir godt for frøkna med skikkelig pappatid og knytte sterke bånd sammen.

Jeg begynte (deltid) i forrige uke. Foreløpig kjennes det veldig bra :fear: , og gutta har storkosa seg :heart: .

Skrevet

Bestilte vognpynt her om dagen, og i dag kom den i postkassa. Så nå er vogna hennes "pimpa" :D

Postet bilde

@MorBilly , er det ikke herlig når alle disse tingene begynner å komme i hus? :wub: det gjør det liksom litt mer virkelig det som skal skje snart :)

Det er helt vidunderlig! Det blir mer og mer virkelig for hver dag. (Og det føles ganske virkelig i lommeboka også gitt..*host*)
Skrevet

Fikk meg plutselig til å tenke på hvordan det må være å være hund :lol: .

Savner nesten den overnaturlige luktesansen :lol: Kunne lukte av naboen tre rekker unna stod og røkte, og at det var pizza til middag fire hus unna :lol:

Og lukten av bensin, nam :drool: (fy fader, gravidlyster er ikke alltid helt trygt :P )

Gratulerer @SiriEveline :D

Ser dere snakker om å begynne i jobb snart, og jeg er faktisk misunnelig :icon_redface: Jeg elsker junior over alt på jord, men du verden det hadde vært godt å begynne i jobb snart. Men skal ha utvidet permisjon, så jeg skal ikke på jobb igjen før neste sommer. Gubben synes jeg er gal som savner jobben så intenst :P

  • Like 1
Skrevet

Da var enda en bestilling gjort, denne gangen saueskinnsteppe (hørt dette funker supert både sommer som vinter, og håper det stemmer). Noen ammeinnlegg til fødebaggen, tåteflasker og rem til å feste hånden i vognen (jeg er kronisk klønete og vil ihvertfall ikke sende vogna i fullt firsprang ned bakker, mens jeg ligger på stumpen).

  • Like 1
Skrevet

Det er helt vidunderlig! Det blir mer og mer virkelig for hver dag. (Og det føles ganske virkelig i lommeboka også gitt..*host*)

Vi vil se bilder :D

Skrevet

Vogna passer i bilen :bananas: Da er det bare å bestemme seg for farge (verdensproblemer og sånt) og bestille. Gleder meg til å få den i hus, alt føles litt mer virkelig ettersom ting kommer på plass og i orden :)

Ikke at jeg egentlig trenger sånne påminnelser, en liten en som sparker i blæra mi er virkelig nok :P

  • Like 4
Skrevet

 

Vi vil se bilder :D

post-12441-1425750092,6052_thumb.jpg

Litt mørkt bilde, men der er altså en babyjogger city elite. Og den er totalt elskbar! :wub:

Når jeg slår den sammen får den pkass ved siden av buret i bagasjerommet uten problemer.

Nå har jeg ramla sammen på sofaen etter kafetur og litt shopping med ei venninne som har termin om fem uker. Det ble litt klær med hjem..*plystre*

  • Like 2
Skrevet

Og da var vi inne i en ny runde med økedøgn ? giga boobsa med masse melk har virkelig blitt tømt i dag (godt vi har lager i fryseren) frøkna har så og si ikke sovet noe i dag.. Og snart detter øya mine igjen.. Gjesp... Amming altså.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...