Gå til innhold
Hundesonen.no

Nebbdyret Apriori Listopad, "Juba Baluba"


Recommended Posts

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har kommet til Norge! Ble 6 måneder på mandag, og er en herlig liten gutt fra Yekaterinburg i Russland. Gjennomført snill og tar verden på strak arm <3

Søstra til Juba, bor i Polen

Så gøy! Hvor traff du på mams? Herregud, nå går det vel rundt i nøtta til a mor Han er en ordentlig fining, har en liten runde med spøkelser nå, normalt sett er han veeeeldig kosete Så kos

Skrevet

Jeg burde jo skjønt at det ikke faktisk VAR et nebbdyr når jeg så at det var du som lagde tråden, men jeg blei litt skuffa likevel, håpa noen hadde fått seg nebbdyr! :teehe:

Han ser kjempefin ut, så innmari søt, a gitt! :wub:

  • Like 3
Skrevet

Helt nydelig :wub: Skulle jeg noen gang hatt plass til en stor hund så troner 'zoien øverst på lista!

Er veldig forelska i han, ja :wub: Plass trenger man ikke, jeg bor på 45 kvm med to borzoier og en dalmis, jeg, går helt fint! :D

Så herlig! Flyturen gikk greit?

Vi kjørte! Han fikk skyss til Helsinki, så vi plukka han opp der. Kjøreturen gikk ikke så greit, da.. Turen fra Russland til Helsinki tok nesten en uke, stakkaren hadde dratt på seg en kraftig øyebetennelse :/ Så nå går han på smertestillende og antibiotika, skal tilbake for sjekk i morgen, siden trykket i begge øynene var for lavt. Helt kurat å dra til dyrlegen med han, da. I Helsinki sovna han mens veterinærene sjekka han og drypping av øyer er faktisk litt kult.

Bilen min stoppa utenfor Stockholm på returen også, så det kunne vel i teorien ha gått litt mer på skinner :P

Jeg burde jo skjønt at det ikke faktisk VAR et nebbdyr når jeg så at det var du som lagde tråden, men jeg blei litt skuffa likevel, håpa noen hadde fått seg nebbdyr! :teehe:

Han ser kjempefin ut, så innmari søt, a gitt! :wub:

Jammen, de har jo lengre nebb enn nebbdyr! :D Og takk, takk :)

Fin farge, blir spennende å se hvordan den blir når han utvikler seg! :)

Ja, veldig spennende! Han var enda mørkere når vi fikk han, men det gikk vekk i vask :P Han var så møkkete at vi dusja han på ferja.

Men tror han blir lys creme når valpepelsen detter av :)

Så fin! Jeg fikk veldig lyst til å ta på pelsen hans.. Hvordan kjennes borzoi pelsen ut egentlig? (ser veldig myk og digg ut hvertfall)

Valpepels er alltid litt unntakstilstand, men det er morsom å kjenne på, ihvertfall :D Spent på mengde pels etterhvert, jeg hater pelsstell, så synes han skal spare seg for noen voldsom afro. Pelsen til borzoien skal være silkemyk og digg. Den bak ørene kaller jeg bare for "englehår", for det er noe ut av en annen verden - mjukeste og diggeste som fins (når jeg blir Cruella DeVille, skal jeg lage en garderobe av den pelsen :P)!

  • Like 3
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...