Gå til innhold
Hundesonen.no

En sonis-julefortelling KOMMENTARTRÅD


Recommended Posts

  • Svar 563
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har begynt å skrive, jeg, samme om dere vil eller ikke

Oi, det høres jo ut som... Nei, det blir for teit.

Oh jul med din glede! En vaske-ekte sporhund kom oss til unnsetning i dag! Dere kan tro det ble glede i leiren da det var @jaktlykke og Amigo som stillte seg klar til dysst til dagens ekspedisjon ov

Skrevet

*ler høyt* Har nettopp fått oppdatert meg på kalenderen. For noen historier! Og Charlotte som truer med hagle i labradordebatten! Det var jo kjempeeffektivt!!

Kan også skrive om det trengs.

PS. Stolt av Eine som apporterer tallerkener og egg.

  • Like 4
Skrevet

Jeg ler og ler, og begynner å lure på @Siri faktisk er Siri? For det er jommen et hus med mange krinker og kronker, og hemmelige ganger.

Og hundene da- hva med hundene? Er det ingen tjuvparring, stjeling, røyting, osv. Prima må inn, da blir det party hos bikkjene :P

Skrevet

Jeg ler og ler, og begynner å lure på @Siri faktisk er Siri? For det er jommen et hus med mange krinker og kronker, og hemmelige ganger.

Og hundene da- hva med hundene? Er det ingen tjuvparring, stjeling, røyting, osv. Prima må inn, da blir det party hos bikkjene :P

:fear::shifty::shifty:

Skrevet

Jeg tror jeg har fått magiske evner, for jeg dukker opp og forsvinner like fort fra dag til dag, helt på mystisk vis! :sorcerer:

Eventuelt er jeg så liten at folk kanskje bare ikke ser meg :lol:

  • Like 1
Skrevet

Kan noen vennligst sende en sporhund, gjerne med medhjelper til Kristiansand? :|

Vi fortsetter med lusking og sondering av området. Hunder er jo -teit nok- ikke lov i parken, men i natt praiet vi en ro-båt og rodde over Kjuttavika inn i Sabeltanns rike i nattens mulm og mørke. :fear:
Det var overraskende enkelt. Med oss i båten var Prince, Anettes Kasko og @Bananens Kamar, tre basenji hannhunder.

Basenjien funker supert som spor-hunder, men tydeligvis ikke på smokker.
De førte oss rett inn til løvene, og jagde innstinktivis hele flokken mot oss. Heldigvis valgte Mikroyodel akkuratt dette tidspunktet til å savne smokken sin høyt og inderlig, hvilket medførte at løvene ble vettaskremt og løp i alle retninger slik at vi klarte å komme oss uskadd ut av området. Basenjiene er forbannet på oss. Her kommer de og serverer middagen på sølvfat, og vi saboterer.
Vi får håpe de tilgir oss snart, men stort mer hjelp fra den kanten tror jeg ikke vi kan regne med.
10858627_634972799945183_481983523585591

Det minner meg om den gangen min første basenji drev en fullvoksen elg-okse mot meg mes vi var ute på ridetur.
Nei, nå sporer jeg av.

Hvordan går de med mine 13 drektige små-piker på godset?
I want to come home for christmas (and puppy-time!).

  • Like 9
Skrevet

*gapskratter* Sette Anette på lading *ler og ler og ler*

Det tok kanskje litt av i fantasien... :aww:.

Haha! Dagens episode reddet dagen altså :lol: sitter på togstasjonen og ler og ler :lol:

:ahappy:

Skrevet

Hva tenkte jeg på, tur med AnetteN og SFX kl.06 :lol:

Skjegg ja! har jeg blitt varulv? Eller har mine østeuropeiske-sigøyner aner begynnt å skinne igjennom? :o

Skrevet

Så utrolig morsomt jeg ler så Prima blir nesten betuttet her :)

Og AnetteN er jo kommet lengere på utviklingstadiet enn hos andre, med egen lader og minnekort :)

Den sekken er jo skummel... og hvilke av tre soniser er borte???

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...