Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig er det min tur å få valp!
Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! :)

Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker gammel, skal hente han 20 desember :D

Han kommer fra flotte gener så blir kjekt å se hvordan han utvikler seg, jeg blir nok å stille han litt på utstilling. Kommer fra Toot's Kennel.

Mamma heter:

Toot''s Itsy Bitsy Teenie Weenie ( Hun er N UCH , men er ikke kommet på dogweb enda)

NChTootsItsyBitsy_zps80ade5bc.jpg

Pappa heter:

N SE DK UCH Jilloc's Zero Zero Zeven

zeroutst_zpsd34fea07.jpg

Lille gollen har ikke fått navn enda. Men ser slik ut i en alder av 3 uker. Mest trolig denne som blir min, håper i allefall det.

Bollo_zps35d1b0b6.jpg

Bilde av alle sammen

10172817_10152771347690622_1326271355084

Gleder meg masse! :D :D :D

Har en god del utstyr allerede, men mangler litt småting som bilbur, sele, tyggeleker osv.

Og mest av alt så mangler jeg navn! Hehe.. Er jaggu ikke lett! :P

  • Like 12
  • Svar 167
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig er det min tur å få valp! Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker ga

Han vokser! Gleder meg sååå sykt til å hente han! Har bestemt meg for å kjøre kysten oppover og ta en overnatting på hotell Se så fin han er!

Pepper er friskmeldt!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D Ta det rolig i 3 uker til og øke turlengde og aktivitet hyppig før han får løpe løs og slik! Men herreguuuuuud så deilig!!!

Posted Images

Skrevet

Så nydelig valp :wub: Og ikke minst, flotte foreldre :wub: Håper han blir alt du ønsker deg :D

Long time, no see btw.... :P

Takk! Er såklart helt enig! :D

Hehe jo takk i like så! Vært en lang pause nå ja.. Ble brått veldig mye annet som skjedde.. Hehe :D

Men nå er jeg tilbake, og med god grunn! :D

Skrevet

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Skrevet

Tusen takk alle! :D
Lekedate må vi få til med valpisene ja! :D

Gratulerer :-) fint utseende på pappaen, mye brukt for tiden han, ikke fått med meg dette kullet :-) nytt oppdrett?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Ohh så kjekt!! :D SKal få knipe på nurket vet du! :D

Ser ut som jeg får hente han noen dager tidligere pga ekstremt dyre flybilletter og evt mye juletrafikk om jeg velger å kjøre.. Har ikke bestemt meg helt 100% enda hvordan jeg skal hente.. :D

Skrevet

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Skrevet

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Jepp jeg skal ta masse bilder og spamme dere! :D

Har hatt lyst på dalmatiner siden jeg var liten egentlig, det og Aussie. Vurderte irsk setter også en stund, men det var i stor grunn bare fordi hadde en X som jaktet.

Men nå er det meg og bare meg som står i fokus, så da følger jeg mine ønsker! :)

Gratulerer! Jeg har søsteren til moren, og er kjempefornøyd. :ahappy: Husk å ta masse valpebilder!

Så kjekt! :D Skal ta masse bilder! ;)

Hyggelig å "se" deg igjen :D

Og gratulerer med nurket :wub:

Hehe i like så! Altfor lenge siden nå! :D

Tusen takk :)

Så kjekt å få flere prikkedyr til Bergen! :) Sees kanskje på prikketreff etterhvert da :)

Det må vi få til vet du! ;)

Da har jeg også bestemt meg for at nurket skal hete Pepper :):wub:

Gleder meg til å treffe han. Det gjør i grunn hele familien, min bror sa så fint i dag; Kommer ikke til å bry meg om pakkene på julaften jeg. Kommer sikkert bare til å kose på nurket hele tiden. Hehe :wub: Fine familien min!

Mamma sa han måtte ha marius genser som matchet min. Må jo ikke fryse på magen i vinter må forstå :wub: Så hun skal i gang med å strikke! :D Må bare finne ut hvilke str de er ca ved 8-14 ukers alder. Hehe.. @Lola Pagola ?

  • Like 3
Skrevet

Supertanto gleder seg til prikkebebisterapi og er selverklært valpepasser på sene quizkvelder og annet lignende :wub:

Hehe flotte greier! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...