Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig er det min tur å få valp!
Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! :)

Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker gammel, skal hente han 20 desember :D

Han kommer fra flotte gener så blir kjekt å se hvordan han utvikler seg, jeg blir nok å stille han litt på utstilling. Kommer fra Toot's Kennel.

Mamma heter:

Toot''s Itsy Bitsy Teenie Weenie ( Hun er N UCH , men er ikke kommet på dogweb enda)

NChTootsItsyBitsy_zps80ade5bc.jpg

Pappa heter:

N SE DK UCH Jilloc's Zero Zero Zeven

zeroutst_zpsd34fea07.jpg

Lille gollen har ikke fått navn enda. Men ser slik ut i en alder av 3 uker. Mest trolig denne som blir min, håper i allefall det.

Bollo_zps35d1b0b6.jpg

Bilde av alle sammen

10172817_10152771347690622_1326271355084

Gleder meg masse! :D :D :D

Har en god del utstyr allerede, men mangler litt småting som bilbur, sele, tyggeleker osv.

Og mest av alt så mangler jeg navn! Hehe.. Er jaggu ikke lett! :P

  • Like 12
  • Svar 167
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig er det min tur å få valp! Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker ga

Han vokser! Gleder meg sååå sykt til å hente han! Har bestemt meg for å kjøre kysten oppover og ta en overnatting på hotell Se så fin han er!

Pepper er friskmeldt!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D Ta det rolig i 3 uker til og øke turlengde og aktivitet hyppig før han får løpe løs og slik! Men herreguuuuuud så deilig!!!

Posted Images

Skrevet

Så nydelig valp :wub: Og ikke minst, flotte foreldre :wub: Håper han blir alt du ønsker deg :D

Long time, no see btw.... :P

Takk! Er såklart helt enig! :D

Hehe jo takk i like så! Vært en lang pause nå ja.. Ble brått veldig mye annet som skjedde.. Hehe :D

Men nå er jeg tilbake, og med god grunn! :D

Skrevet

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Skrevet

Tusen takk alle! :D
Lekedate må vi få til med valpisene ja! :D

Gratulerer :-) fint utseende på pappaen, mye brukt for tiden han, ikke fått med meg dette kullet :-) nytt oppdrett?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Ohh så kjekt!! :D SKal få knipe på nurket vet du! :D

Ser ut som jeg får hente han noen dager tidligere pga ekstremt dyre flybilletter og evt mye juletrafikk om jeg velger å kjøre.. Har ikke bestemt meg helt 100% enda hvordan jeg skal hente.. :D

Skrevet

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Skrevet

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Jepp jeg skal ta masse bilder og spamme dere! :D

Har hatt lyst på dalmatiner siden jeg var liten egentlig, det og Aussie. Vurderte irsk setter også en stund, men det var i stor grunn bare fordi hadde en X som jaktet.

Men nå er det meg og bare meg som står i fokus, så da følger jeg mine ønsker! :)

Gratulerer! Jeg har søsteren til moren, og er kjempefornøyd. :ahappy: Husk å ta masse valpebilder!

Så kjekt! :D Skal ta masse bilder! ;)

Hyggelig å "se" deg igjen :D

Og gratulerer med nurket :wub:

Hehe i like så! Altfor lenge siden nå! :D

Tusen takk :)

Så kjekt å få flere prikkedyr til Bergen! :) Sees kanskje på prikketreff etterhvert da :)

Det må vi få til vet du! ;)

Da har jeg også bestemt meg for at nurket skal hete Pepper :):wub:

Gleder meg til å treffe han. Det gjør i grunn hele familien, min bror sa så fint i dag; Kommer ikke til å bry meg om pakkene på julaften jeg. Kommer sikkert bare til å kose på nurket hele tiden. Hehe :wub: Fine familien min!

Mamma sa han måtte ha marius genser som matchet min. Må jo ikke fryse på magen i vinter må forstå :wub: Så hun skal i gang med å strikke! :D Må bare finne ut hvilke str de er ca ved 8-14 ukers alder. Hehe.. @Lola Pagola ?

  • Like 3
Skrevet

Supertanto gleder seg til prikkebebisterapi og er selverklært valpepasser på sene quizkvelder og annet lignende :wub:

Hehe flotte greier! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...