Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen interessante sammenligninger. Har avlen gått rett vei?

goldenrhs_zpsziwrkgza.jpg

granddanoishs_zpslwn67doh.jpg

labbhs_zps35dwvwtj.jpg

BIR douge de bordeaux:

douge_zpswrjahcgw.jpg

2015_DDB_BOB.jpg

Bilder av napolitansk mastiff fra årets Crufts. Noen som trenger litt ekstra hud?

napphs_zpsqxonyvys.jpg

nappehs_zpsa0ghlckz.jpg

MEN :)

Hvis vi sammenligner med nappene fra 2011:

cruftsw-374_zpscui1jwyy.jpg

BIM 2011:

cruftsw-484_zpsqvzpxsww.jpg

cruftsw-199_zpsdgaopq2g.jpg

...Og så sammenligner med BIM 2014:

bimnapphs_zpssilifwsa.jpg

Så går det kanskje riktig vei for nappene? :)

  • Like 5
  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

I Terrier group likte jeg best Ruhåret Foxterrier, Borderterrier, miniatyr Bullterrier (sjelden jeg ser de med så bra utstråling synes jeg), og Kerry Blue.

Border terrier! :cool::wub:

Airdale, eller fox terrier strihår :D

Airdale er litt stor, skal jeg ha terrier vil jeg ha mindre hund siden jeg allerede har en del middels store (Siberians), men absolutt en terrier jeg liker.

Ruhåret Foxterrier, Borderterrier, Parson terrier, Welsh terrier og Lakeland terrier er vel de mest trolige om det kommer en terrier i hus her, men må gjøre langt mer undersøkelser rundt rasene før jeg vet hvem jeg HELST ville hatt. Dog er jeg noe skeptisk til Foxterrier og Co, siden jeg synes de begynner å få et noe vel ekstremt hode. Da blir det Parson eller Border som er mest aktuelle ;)

Hound group likte jeg godt standard strihår dachs, kan være noe farget av at den så herlig bra ut i sin langt mindre ekstreme fremtoning enn korthårsdachsene...

Likte Blodhunden (synes egentlig den rasen er fin, skulle bare hatt et mye "tørrere" hode - altså mindre hud). Salukien var vakker og gjorde seg veldig godt i ringen. Likte også Borzoien. men det går vel strengt tatt mer på hvordan de så ut i ringen enn at jeg kan standarden så veldig godt :P

Skrevet

Nappene synes jeg faktisk har gått rett vei, skal vi se på kun hva som har vunnet på Crufts.

Synes heller ikke golden og labben var det verste jeg har sett de senere år. Men personlig synes jeg jo rasene slik de var før, ser så mye bedre, og helsemessig så mye finere.

Men er det like mye trykk på sunne raser på Cruft i år ,som det var for noen år siden. Har ikke hørt at noen i år er diskvalifisert i noen av rasene, det ble jo oppstyr sist det skjedde.

Skrevet

For en gang skyld har jeg ikke fått med meg noe fra Crufts.... Håper jeg er hjemme igjen til å se BIS ikveld :)

Skrevet

Det er jo sjarmerende med de goldene, men de virker så dorske at jeg blir helt matt.

Snart må jeg gjøre noe fornuftig, godt det er en lang pause før BIS

Skrevet

Noen interessante sammenligninger. Har avlen gått rett vei?

granddanoishs_zpslwn67doh.jpg

Denne synes jeg var litt teit rett og slett.

Dette f.eks. er en GD fra 1967-68

1465524.jpg

Så det er vel heller den ene hunden fra 73 som er litt utypisk her. GD er ikke en rase jeg har satt meg så veldig inn i, men jeg har delvis oppvokst med en (mormor og morfar sin) og er sånn sett ikke ukjent med rasen og dens utseende. Bortsett fra at de vikrer til å ha blitt mye milder i gemyttet og at noen er helt rævva konstruert så synes ikke jeg det virker som denne rasen har forandret seg så mye siden 60-70-tallet.

Guest Bølla
Skrevet

79c5c869526a7845b0a1790fc9c5daa4.jpg

Fra 1900. Langt fra de enorme dyrene vi ser i dag. Den kjeven er og blir ekstrem.

Skrevet

Denne synes jeg var litt teit rett og slett.

Dette f.eks. er en GD fra 1967-68

1465524.jpg

Så det er vel heller den ene hunden fra 73 som er litt utypisk her. GD er ikke en rase jeg har satt meg så veldig inn i, men jeg har delvis oppvokst med en (mormor og morfar sin) og er sånn sett ikke ukjent med rasen og dens utseende. Bortsett fra at de vikrer til å ha blitt mye milder i gemyttet og at noen er helt rævva konstruert så synes ikke jeg det virker som denne rasen har forandret seg så mye siden 60-70-tallet.

Den fra 1967-68 var nydelig!

79c5c869526a7845b0a1790fc9c5daa4.jpg

Fra 1900. Langt fra de enorme dyrene vi ser i dag. Den kjeven er og blir ekstrem.

Men denne så ikke særlig fin ut. Mindre (mulig dama er skikkelig kort, men hvis ikke så er den der like høy som Casper), men mindre pen og.

Det er vel ikke kjevene som er ekstreme? Bare alt for mye hud hos enkelte?

Skrevet

BIR grand danois Crufts 1953:

bis1953_zpsfsm0ok0c.jpg

Et eksemplar fra Crufts 2015:

gddd_zpsilkjqj7h.jpg

Ellers så var jeg visst litt for kjapp med å være positiv til årets napper:

napppppp_zps2qabtpil.jpg

Denne er vinner av "best puppy" på årets Crufts:

bestpuppy_zpszntffhyj.jpg

bestpuppy2hs_zpsftljfwzf.jpg

Skrevet

Da virker det som spørsmålet mitt lenger oppe, har fått svaret. Var visst bare det ene året det var viktig med helsen til rasene- veldig trist. TRIST.

Ellers er Prima nå reist på ferie, og det var litt stusslig å se Crufts alene, selv om hun bare sov på fanget mitt...

Skrevet

BIR grand danois Crufts 1953:

Ellers så var jeg visst litt for kjapp med å være positiv til årets napper:

napppppp_zps2qabtpil.jpg

Denne er vinner av "best puppy" på årets Crufts:

bestpuppy_zpszntffhyj.jpg

bestpuppy2hs_zpsftljfwzf.jpg

Dette er jo bare trist.

  • Like 1
Skrevet

BIS unghund tror jeg.

Dalmisen falt ikke i smak, tjukk, og virket sliten og daff. Heller ikke min type. Synes Aussien som vant var litt tung.

Likte whippeten

Skrevet

Hva er det som dømmes nå?

BIS unghund tror jeg.

Dalmisen falt ikke i smak, tjukk, og virket sliten og daff. Heller ikke min type. Synes Aussien som vant var litt tung.

Likte whippeten

"1755 YKC Stakes Final and Presentation"

Så, juniorhandling?

Skrevet (endret)

"1755 YKC Stakes Final and Presentation"

Så, juniorhandling?

Juniorhandling var i går tror jeg?

EDIT: Her står det hva det er for noe.

Endret av Artemis

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...