Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg flyr direkte med FlyBe i morgen kl. 14.55 fra Gardermoen og vi skal bo på Ramada Encore Birmingham NEC tom. mandag :) Uten hunder, kun shopping i lange baner og hundenerding med likesinnede :ahappy::D Jeg er livredd for å fly og hadde to kjipe flyopplevelser t/r Gran Canaria for litt siden med masse turbulens og sterk vind. Da hjelper det ikke på at Birmingham er den mest forblåste plassen i England... :bye::icon_cry:

Men jeg gleder meg enormt til mitt aller første Crufts-besøk! :drool:

  • Like 6
  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Lol. Jeg kom på i sta at Crufts begynner på torsdag :P Ble veldig glad når jeg så det :D

Skrevet

Storkoser meg. Og synes engelskmennene er så flinke til å finne på navn til hundene sine, jeg ler høyt Jumpin Jalapeno :P

Prima følger nøye med, og er ekstra ivrige på de handlerene som prater høyyyt :P

Og den border collien som snudde i lufta over hinderet :D

Skrevet

Og den border collien som snudde i lufta over hinderet :D

Viktig å få med seg hvor man skal etter hinderet! :lol:

Sitter å følger med litt mens jeg jobber med materialmekanikk. Gleder meg til Philippa Williams skal på med hundene sine! :D

Skrevet

Men de staffene imponerte ikke så mye, og fikk litt vondt av den som var så tjukk. Men sjarmis da :)

og gleder meg også til hun kommer på..

  • Like 1
Skrevet

Så gøy, jeg skal jammen følge med i helgen! :) Jeg har vært der før og reist med hund, men det var ganske slitsomt (fly til Belgia, kjøre via Frankrike og deretter over til England), og samme ruten tilbake. Finnes det enklere måter? Jeg har nesten alltid bursdag under crufts-helgen, og om Pim blir int uch i år så kan det hende at Crufts-tur står øverst på ønskelisten :D

Skrevet

Tror det kanskje har vært spurt om før. Men for meg ser de fleste ut som border collies, men speakeren sier stadig Working Collie.

Er rasen delt, som i golden feks?

Skrevet

Sitter på hotellrommet i Birmingham og skulle ønske tiden gikk litt fortere og at det snart var i morgen. Å gå gjennom NEC var en prøvelse, for jeg hadde så lyst til se alt i dag.

At NEC er stort, det visste jeg jo. Men, i dag skjønte jeg HVOR stort det er.

I kveld skal vi spise middag med en rasevenn og i morgen er det å treffe fler eksemplarer av rasen enn jeg noen gang har gjort. Og eierene dems da :) Og kanskje jeg shopper litt ...

  • Like 3
Skrevet

Tror det kanskje har vært spurt om før. Men for meg ser de fleste ut som border collies, men speakeren sier stadig Working Collie.

Er rasen delt, som i golden feks?

Nei, engelskmennene kaller BC for collie, som regel. De blir registrert i ISDS som working sheepdogs - border collie, for eksempel. Så det er rett og slett bare et begrep for border collie-rasen uavhengig, man hører innimellom både collie, working sheepdog, sheepdog, working collie osv. Men ja, rasen er delt i show og arbeidende, kanskje til og med i tre; show, sport og arbeidende, selv om de to sistnevnte generelt er mye av det samme :)

Guest Jonna
Skrevet

Sitter på hotellrommet i Birmingham og skulle ønske tiden gikk litt fortere og at det snart var i morgen. Å gå gjennom NEC var en prøvelse, for jeg hadde så lyst til se alt i dag.

At NEC er stort, det visste jeg jo. Men, i dag skjønte jeg HVOR stort det er.

I kveld skal vi spise middag med en rasevenn og i morgen er det å treffe fler eksemplarer av rasen enn jeg noen gang har gjort. Og eierene dems da :) Og kanskje jeg shopper litt ...

:lol: det er DIGERT jeg var der i 2004 og først siste dagen oppdaget vi at der faktisk var en hel hall til vi ikke hadde fått med oss!

Skrevet

En strihåret vorsther fra Norge ble best i sin klasse :) Og jeg passet den masse som valp, og ble spurt om jeg ville kjøpe den- litt gøy at sånt skjer da.

Akkurat nå er det pause, så jeg kan få gjort noe nyttig :P

  • Like 3
Skrevet

Jeg rakk ca 10 min før jobb, var redd for at det var over for dagen nå når jeg kom tilbake. Heldigvis ikke :)

Har slitt med å få tv'n til å spille av direkte fra youtube, men det går tydeligvis ikke når det er live.. Jaja

Skrevet

Dette bruker jeg å få med meg hvert år faktisk. Mye plystring (blir litt gal :P ), men jeg liker det godt! Artig når schæferen kom inn med geværet. Og jeg lo litt når han hoppet alt for tidlig over den grinden, hehe stakkars

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...