Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Neste fredag kommer teamet mitt på vors hos meg. Uformell greie, speiselag på pizza og pils/vin slik man føler for.

Men jeg tenker at noe annet enn å rydde må jeg gjøre. Hva skal jeg tilby? Kjøpe inn? De er unge, typ 25-26 og lever et annet liv enn meg.

Hjelp.

Skrevet

Vet ikke helt om dette passer, men vi har en morsom "lek" på fest/vors. Musikken går på rundgang, dvs at først setter jeg på en sang jeg liker. Så, innen den sangen er ferdig, så skal nestemann sette på en sang han liker - men da i en helt annen stil enn den som jeg har satt på. Også fortsetter det videre. Kan bli en kul greie hvis du har folk som er med på det, men kan også bli helt feil hvis det ikke er en slik gjeng.

  • Like 1
Skrevet

Noe spotify/wimp- aktig og et par poser potetgull? Eller noe? Jeg burde være midt i den målgruppa, men aner ikke. :P

Skrevet

Sannsynligvis trenger du ikke å tenke på noe :P

Har en del kollegaer i den aldersgruppen ( og yngre ) selv og det har da ikke forandret seg så veldig mye på 10 år.

Mat, alkohol og prating.

For mye styr blir ofte anstrengt.

  • Like 7
Skrevet

Ja, som vert er jeg litt bekymret for at det blir kleint. Samtidig er vi en gjeng som ler mye på jobb og har veldig godt miljø, så egentlig bør det gå av seg selv sånn i teorien. Forhåpentligvis er det ubegrunnet bekymring.

Musikkrundgang var lurt! Den skal jeg bruke! Festleker og sånt synes jeg er helt forferdelig og tilgjort, jeg er bare ikke typen og det tror jeg de vet. Then again, kanskje icebreaker at jeg tvinger meg ut av komfortsonen?

Spotify, saltstenger og punsj.

:heart:

Skrevet

For mye styr blir ofte anstrengt.

Så enig! Men jeg har jo vært der hvor man kommer inn, setter seg på en stol og så bare dør alt. Vil liksom unngå den der.

Skrevet

Så enig! Men jeg har jo vært der hvor man kommer inn, setter seg på en stol og så bare dør alt. Vil liksom unngå den der.

Da kan man alltids ty til "feste halen på grisen " :aww:

Tidløs klassiker for barn i alle aldre !

  • Like 3
Skrevet

Isbiter, glass til drikkevarene om det er noen som blander ol., potetgull eller annet å knaske på :)

Hadde ikke hoppet i taket om jeg kom på vors hvor det var partyleker man måtte delta på.. Men jeg liker virkelig ikke sånne ting da som man må være med på, synes det er kleint :P

  • Like 1
Skrevet

Om du skal tråkke til skikkelig kan jeg anbefale beerpong, jello shots og hoppeball.

Som AKAN ressursperson på arbeidsplassen min så hadde dette vært frikkin' priceless. :lol:

  • Like 2
Skrevet

En variant av musikkrundgang: Man lager en Spotifyliste hvor alle legger inn to sanger hver. Så setter man på shuffle og spiller f.eks tretti sekunder av hver sang. Når denne tiden har gått skal alle peke på en annen person - den personen man tror har lagt inn sangen. Viktig å følge poengoversikt selvfølgelig.

Sannsynligvis holder potetgull og isbiter lenge, men det er i alle fall noe man kan ha i bakhånd om det blir litt klein stemning.

Skrevet

Man trenger vel ikke å arrangere leker for et VORS? :P Det hørtes påtatt ut! Det blir som regel god steming, og dere kjenner hverandre jo fra før av.

Litt sjokolade, litt potetgull, og variert musikk :) . Jeg er fan av at det ikke spilles "ekstrem" musikk på vors, dvs. veldig trist, veldig sint, veldig brølete etc. Litt sånn midt på så ingen virkelig mistrives :aww: haha.

  • Like 3
Skrevet

Hvis dere vanligvis er en gjeng som har noe å prat om og det ikke blir klein stemning i lunsjen osv så tror jeg det blir 0 stress! Øl, pizza, potetgull og musikk - og folk blir nok fornøyde! Det er vel gjerne det folk forventer på et vors uansett :)

En idé er jo å lage en spilleliste på Spotify som er åpen for alle å legge til musikk i, sende den til alle, og be de legge til musikken de vil høre på. Da slipper du alt maset rundt forskjellige musikkønsker ;)

Skrevet

Setter alltid pris på å komme til en hjem med nok dopapir :aww: Enig med alle over her at litt snacks og musikk er alt du trenger. Isbiter er super bonus! Jeg forventer ikke det, men verten får pluss i boka om han/hun har det :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...