Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Neste fredag kommer teamet mitt på vors hos meg. Uformell greie, speiselag på pizza og pils/vin slik man føler for.

Men jeg tenker at noe annet enn å rydde må jeg gjøre. Hva skal jeg tilby? Kjøpe inn? De er unge, typ 25-26 og lever et annet liv enn meg.

Hjelp.

Skrevet

Vet ikke helt om dette passer, men vi har en morsom "lek" på fest/vors. Musikken går på rundgang, dvs at først setter jeg på en sang jeg liker. Så, innen den sangen er ferdig, så skal nestemann sette på en sang han liker - men da i en helt annen stil enn den som jeg har satt på. Også fortsetter det videre. Kan bli en kul greie hvis du har folk som er med på det, men kan også bli helt feil hvis det ikke er en slik gjeng.

  • Like 1
Skrevet

Noe spotify/wimp- aktig og et par poser potetgull? Eller noe? Jeg burde være midt i den målgruppa, men aner ikke. :P

Skrevet

Sannsynligvis trenger du ikke å tenke på noe :P

Har en del kollegaer i den aldersgruppen ( og yngre ) selv og det har da ikke forandret seg så veldig mye på 10 år.

Mat, alkohol og prating.

For mye styr blir ofte anstrengt.

  • Like 7
Skrevet

Ja, som vert er jeg litt bekymret for at det blir kleint. Samtidig er vi en gjeng som ler mye på jobb og har veldig godt miljø, så egentlig bør det gå av seg selv sånn i teorien. Forhåpentligvis er det ubegrunnet bekymring.

Musikkrundgang var lurt! Den skal jeg bruke! Festleker og sånt synes jeg er helt forferdelig og tilgjort, jeg er bare ikke typen og det tror jeg de vet. Then again, kanskje icebreaker at jeg tvinger meg ut av komfortsonen?

Spotify, saltstenger og punsj.

:heart:

Skrevet

For mye styr blir ofte anstrengt.

Så enig! Men jeg har jo vært der hvor man kommer inn, setter seg på en stol og så bare dør alt. Vil liksom unngå den der.

Skrevet

Så enig! Men jeg har jo vært der hvor man kommer inn, setter seg på en stol og så bare dør alt. Vil liksom unngå den der.

Da kan man alltids ty til "feste halen på grisen " :aww:

Tidløs klassiker for barn i alle aldre !

  • Like 3
Skrevet

Isbiter, glass til drikkevarene om det er noen som blander ol., potetgull eller annet å knaske på :)

Hadde ikke hoppet i taket om jeg kom på vors hvor det var partyleker man måtte delta på.. Men jeg liker virkelig ikke sånne ting da som man må være med på, synes det er kleint :P

  • Like 1
Skrevet

Om du skal tråkke til skikkelig kan jeg anbefale beerpong, jello shots og hoppeball.

Som AKAN ressursperson på arbeidsplassen min så hadde dette vært frikkin' priceless. :lol:

  • Like 2
Skrevet

En variant av musikkrundgang: Man lager en Spotifyliste hvor alle legger inn to sanger hver. Så setter man på shuffle og spiller f.eks tretti sekunder av hver sang. Når denne tiden har gått skal alle peke på en annen person - den personen man tror har lagt inn sangen. Viktig å følge poengoversikt selvfølgelig.

Sannsynligvis holder potetgull og isbiter lenge, men det er i alle fall noe man kan ha i bakhånd om det blir litt klein stemning.

Skrevet

Man trenger vel ikke å arrangere leker for et VORS? :P Det hørtes påtatt ut! Det blir som regel god steming, og dere kjenner hverandre jo fra før av.

Litt sjokolade, litt potetgull, og variert musikk :) . Jeg er fan av at det ikke spilles "ekstrem" musikk på vors, dvs. veldig trist, veldig sint, veldig brølete etc. Litt sånn midt på så ingen virkelig mistrives :aww: haha.

  • Like 3
Skrevet

Hvis dere vanligvis er en gjeng som har noe å prat om og det ikke blir klein stemning i lunsjen osv så tror jeg det blir 0 stress! Øl, pizza, potetgull og musikk - og folk blir nok fornøyde! Det er vel gjerne det folk forventer på et vors uansett :)

En idé er jo å lage en spilleliste på Spotify som er åpen for alle å legge til musikk i, sende den til alle, og be de legge til musikken de vil høre på. Da slipper du alt maset rundt forskjellige musikkønsker ;)

Skrevet

Setter alltid pris på å komme til en hjem med nok dopapir :aww: Enig med alle over her at litt snacks og musikk er alt du trenger. Isbiter er super bonus! Jeg forventer ikke det, men verten får pluss i boka om han/hun har det :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...