Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du noen diller?


Recommended Posts

Skrevet

Det har jeg. Og det går i perioder. Noen gang kan periodene vare i flere år. Som med den brune God morgen yogurten. Den med nøtter. Mmmm. Eller Nero lakrissjokoladen. Det har gått over. Jeg liker det enda, men har ikke dilla. Sånn er det med yogurten også, forresten :)

Akkurat nå har jeg dilla på knekkebrød med Norvegia. Skikkelig avansert :lol: Men det er veldig godt, altså!

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, jeg har ingen diller. Bare konstant dårlige vaner.

Min Dill er best av dem alle (Nei, klarte ikke dy meg ) Av mat-diller så har jeg perioder med alt. Nå er det brødskive med leverpostei. Aller helst vil jeg ha kun brødskive med leverp

Vil ikke akkurat si at risbrød er så sunt.. I tillegg kommer de i poser på 330 gram Og nei, det kan ikke ligge noen igjen til i morgen. Eller til senere i kveld. Eller til etterpå.. Må.spises.nå!

Skrevet

Jeg har en ny hver måned.... Eksempler fra tidligere har vært fine knekkebrød med trønderfår, bananyoghurt(fra sprett. Barneyoghurt uten klumper), krokanrull, pølsegrateng og haribo-flaggermus. Denne måneden er det joikaboller, jeg har aldri vært noe spesielt fan av det engang, men denne måneden har jeg gått rundt og tenkt på det konstant. Sålangt blitt 4 sene middager med joikaboller, sist i dag :P

Skrevet

Tynt knekkebrød (må være tynt, er ikke så glad i sånne tjukke vanlige knekkebrød) med smøreost og tomatskiver er min store dille for tiden :drool:

Eller til jul: julebrød/vørterbrød(heter det det?) med godt smør og brunost..... :drool::drool:

Skrevet

Pepsi max! Dersom vi har det i hus kan jeg drikke 2 liter om dagen enkelt. Det er en ganske konstant dille, da :P

Mat-diller har jeg ikke, annet enn havregryn i melk med bananbiter nå og da.

Skrevet

Akkurat nå har jeg dilla på knekkebrød med Norvegia. Skikkelig avansert :lol: Men det er veldig godt, altså!

Men det ER jo godt, det, helst med et tynt lag med smør under :D.

Diller ja... ehhhhh... det har jeg jo stadig vekk :lol:. Jeg fikk litt dilla på Kims potetgull med pepper og rømme??? Husker ikke helt hva det er nå, men godt er det. Også sånn Karamell mørk sjokolade til kaffen, også er jeg litt sint på Jeanette som hadde med sånn Walthers mandler til meg - DEN var god, den... :aww:.

Åååååå.... også må man jo ikke glemme de fruktkaramellene man får kjøpt på Europris :drool:.

Og når det gjelder middagsmat'ish, så er jeg veldig på spekemat-kjøret for tida... spekemat, flatbrød, rømme og rå grønnsaker :).

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ulike diller med ujevne mellomrom. Og det blir skikkelige diller og. Typ det eneste som gjelder. Meningen med livet omtrent. Så spiser/spiller/gjør jeg den dillen til jeg spyr omtrent, og er så lei at jeg må ha lang pause. Av og til mange års pause. Det er litt slitsomt :P

  • Like 2
Skrevet

Jeg har dilla på hjemmebakt knekkebrøk med masse korn, chillitunfisk, majones og kokt egg - mmmmm! (jeg spiser ALDRI majones ellers :teehe: ) Så har jeg dilla på cottage cheese og vaniljekesam med epleterninger og kanel! Nammis!

Guest Gråtass
Skrevet

Helle måne, dere har jo bare sunne diller... Jeg har bare diller på alt med enorme mengder kalorier på minst mulig enhet!

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Helle måne, dere har jo bare sunne diller... Jeg har bare diller på alt med enorme mengder kalorier på minst mulig enhet!

Vil ikke akkurat si at risbrød er så sunt.. I tillegg kommer de i poser på 330 gram :| Og nei, det kan ikke ligge noen igjen til i morgen. Eller til senere i kveld. Eller til etterpå.. Må.spises.nå!

  • Like 4
Skrevet

Haha, tenkte diller som i unoter jeg :P haha. Diller på ting, aner ikke egentlig, men er blitt nesten avhengig av musikk (høre på), går konstant å nynner- og klaprer takt med tennene mine, det er teeeeeeit :( blir sliten i kjeven og hodet av sånt. Ellers er jeg meget glad i ting, hadde jeg ikke vært så gjerrig så hadde jeg fort kunne blitt en hoarder :P haha.

Skrevet

Jeg har ikke noen diller som varer så veldig lenge, mine er veldig korte. Men sjokolade er en konstant dille!

Akkurat nå har jeg ikke noe, men i går hadde jeg lyst på avocado, agurk og røde druer smoothie, så jeg kjøpte inn ingrediensene og lagde det i dag :D Nam!

Skrevet

Jeg har ikke noen diller som varer så veldig lenge, mine er veldig korte. Men sjokolade er en konstant dille!

Akkurat nå har jeg ikke noe, men i går hadde jeg lyst på avocado, agurk og røde druer smoothie, så jeg kjøpte inn ingrediensene og lagde det i dag :D Nam!

Oppskrift? Har du noe væske oppi?

Skrevet

Oppskrift? Har du noe væske oppi?

Bare vann. Oppskriften er litt på feelingen. I dag tok jeg en avokado, litt under en halv agurk, og en god neven med røde druer. Så bare blander jeg ut med så mye vann til jeg føler den er tjukk/tynn nok for hva jeg liker :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...