Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det var manko på veteransløyfer i flere ringer, ihvertfall.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det er dårlig altså! Hvor vanskelig er det å fikse de få sløyfene som trengs for hver rase i hver ring da? Kelpie var jo en av de første rasene som gikk. Gikk de liksom tom for sløyfer så fort?
  • Svar 561
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blir trippelpost dette, men det får gå.. Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag

hurra! huskyklubben vant pris for beste rasestand vi har stått på stand i går og i dag og rigget stand torsdag. Mange medlemmer av klubben har bidratt, og det er moro!

Folk kommer jo likevel, dobbel vinnerutstilling veier opp for mye. Men når finnene klarer å skrive kritikker på WDS så burde man strengt tatt klare det på NV, NordV og EDS også

Posted Images

Skrevet

I alle dager...? Overraskelse my ass!

Håper flere kommer til å sende de en Mail ang dette.

Betale i dyre dommer for ingen kritikk og et "suprise klistremerke". Skuffende, selv for NKK å være :(

Skrevet

Det er jammen i meg bra at de øver seg før EDS, for dt jeg så i dag var ikke imponerende.

Dommeren forklarte til noen hvorfor hva han syntes om hunden, til andre ikke.

Ringsekretæren glemte dele ut sløyfe til en og annen hund, rosetter til NJV'erene glemte hun dele ut og det ble litt kluss på skjemaet her og der. Men, hun skal ha det da, at hun tok det pent når man sa i fra til henne, og hun rettet kjapt opp. Hyggelig dame.

Jeg tror mange ble forvirret over at diplomene bare ble lagt i en boks så man skulle hente dem selv. Det var lite opplysninger rundt dette.

Ikke gikk det spesielt kjappere heller. Min rase var vel nesten halvannen time forsinket.

MonaBB: Hvordan gikk det?

Diplomer? Kan noen gre opp litt? Får alle deltakere? :)

Skrevet

Whippetresultatene ligger fremdeles ikke ute. Spennende å se om de klarer å fikse opp i rotet. VG hunder som fikk CK, riktige CK'er som ikke har blitt skrevet opp, osv... Nei, blir spennende å se. Håper på mer ordnings i morgen...

Skrevet

Forøvrig står dette å lese på nkk.no:

" Alle deltakere vil også få en liten gave i ringen. "

Det står ingen ting om at denne gaven kun vil bli delt ut på nordisk vinner

For å si det slik... Det er ikke en selvfølge at de som stiller på norsk vinner også stiller på nordisk? Jeg får ikke to kritikker og forventer derav to surprisegaver ;-)

  • Like 3
Guest Belgerpia
Skrevet

Så det betyr at jeg skulle hatt sløyfe selv om vi "bare" ble BIM veteran? Kan jeg spørre om å få en i morgen da siden jeg ikke fikk i ringen? Kanskje @Belgerpia kan svare på det :)

Noen som har funnet de beste kuppene å kjøpe i salgbodene da? Jeg trenger tips! Tidi trenger egentlig ny sele, men jeg liker best hurrta sin røde, og den fant jeg ikke. Ellers kanskje noen nye kobbel. Tips til beste kjøp søkes!

Bare kom til infoen så skal du få :)

Skrevet

Det er første gang jeg skal til D4A, så har ikke anelse hvordan ting fungerer. Finnes det oppstalling hvor man kan sette bur/utstyr/hund som ikke er rundt ringen når man er ferdig? :)

Skrevet

Det er første gang jeg skal til D4A, så har ikke anelse hvordan ting fungerer. Finnes det oppstalling hvor man kan sette bur/utstyr/hund som ikke er rundt ringen når man er ferdig? :)

Nei, det gjør nok ikke det.

Skrevet

Det er første gang jeg skal til D4A, så har ikke anelse hvordan ting fungerer. Finnes det oppstalling hvor man kan sette bur/utstyr/hund som ikke er rundt ringen når man er ferdig? :)

Jeg er ganske sikker på at det finnes "garderobe" langs hovedveien, men sannsynligvis koster det penger å sette fra seg. Det står også slike bur til å sette fra seg hunden i som er ganske store, der bør det også gå an å sette fra seg ting. Har sett lite hunder i disse.
Skrevet

This is insane !!

Tilløp til krangling i køen for å komme inn, alle kjemper om plasser rundt ringene og generell kaos :lol:

De gærne har det godt :lol:

  • Like 3
Skrevet

Jeg er dritskuffa over at oppdretterklassen min ikke ble gått over av dommer i BIS-finalen fordi vi var inne i avlsklassen. Dette skjedde dessverre med flere.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Det er første gang jeg skal til D4A, så har ikke anelse hvordan ting fungerer. Finnes det oppstalling hvor man kan sette bur/utstyr/hund som ikke er rundt ringen når man er ferdig? :)

Det står hundehi rundtom. Hvordan de er passet på vet jeg ikke, regner med det er en ordning på det på et slikt arrangement. Men så ikke mange som brukte det. De fleste har vel ting i bilen, eller kjenner noen med en stand der de kan dumpe litt ting.

Skrevet

Jeg er dritskuffa over at oppdretterklassen min ikke ble gått over av dommer i BIS-finalen fordi vi var inne i avlsklassen. Dette skjedde dessverre med flere.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Æsj så teit :( Men dere tok dere bra ut! Velopdragne hunder du har som kan gå med 2 samtidig! :D

  • Like 1
Skrevet

Æsj så teit :( Men dere tok dere bra ut! Velopdragne hunder du har som kan gå med 2 samtidig! :D

Hadde jeg visst at du var der så hadde jeg booket deg! :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hadde jeg visst at du var der så hadde jeg booket deg! :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg så på dere på pc'en jeg, så hadde ikke vært til så mye hjelp :P

  • Like 1
Skrevet

This is insane !

Tilløp til krangling i køen for å komme inn, alle kjemper om plasser rundt ringene og generell kaos :lol:

De gærne har det godt :lol:

Det er nå en ting, men når en gubbe ved parkeringsautomaten i går presterte å bitche høylydt og meggete over NKKs pengegriskhet fordi parkeringen var så dyr, da vet jeg ikke helt hvor jeg skal gjøre av meg.

Det er jo åpenbart at NKK har kjøpt opp Europark...

  • Like 3
Skrevet

Vi fant en fin plass å sette buret så det kunne stå hele dagen :ahappy:

Glad jeg har en hund jeg bare kan putte i buret og la ligge mens jeg gjør andre ting, Keo har virkelig vært fantastisk flink idag (dog litt uoppdragen og hoppet på alle som ville helse) :wub:

Og ja, beklager til alle soniser jeg har møtt som traff en høvelig fjern eier idag! Kjekt med en lett gjenkjennelig hund, de fleste bare roper "Keo!" og overfaller han i kos, "Er det Keo? *Keo titter opp og hopper på dem* Klart det er Keo!". Veldig trivelig å møte så mange fine mennesker! :lol::ahappy:

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...