Gå til innhold
Hundesonen.no

American bully


mushi
 Share

Recommended Posts

American bully kommer visstnok i flere varianter. Den mest ekstreme er den de kaller "exotic bully" eller "extreme". Kom over en konto på Instagram med en som driver med slike, og jeg fikk helt tårer i øynene av hvor j***** folk kan være..

Noen kommenterte på en video av nevnte oppdretters avlshann, om han noensinne gikk. Svaret fra eieren var enkelt og greit "no". Sjekket alle videoene hans, og det ser ikke ut til at de mest ekstreme klarer å gå i det hele tatt :(

Mange individer synes jeg rett og slett ser ut som de har et syndrom eller noe :/ Ingen tvil om at disse hundene er handikappede i allefall..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

American bully kommer visstnok i flere varianter. Den mest ekstreme er den de kaller "exotic bully" eller "extreme". Kom over en konto på Instagram med en som driver med slike, og jeg fikk helt tårer i øynene av hvor j***** folk kan være..

Noen kommenterte på en video av nevnte oppdretters avlshann, om han noensinne gikk. Svaret fra eieren var enkelt og greit "no". Sjekket alle videoene hans, og det ser ikke ut til at de mest ekstreme klarer å gå i det hele tatt :(

Mange individer synes jeg rett og slett ser ut som de har et syndrom eller noe :/ Ingen tvil om at disse hundene er handikappede i allefall..

Jeg kom og over noen instagramkontoer, og da jeg skrev en kritisk kommentar ble jeg angrepet av usaklige kommentarer om hvor fæl og negativ jeg var osv, at hunden hadde det topp osv... Tragisk :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitat fra en infoside: "Beware: some Bully breeders give their dogs steroids to produce a large muscular body. When the drugs are stopped the dog's body shrinks back down to a normal size, but leaves the dog with many health issues including organ and joint problems. Sometimes these drugs get passed from mother to puppy. If you are in the market to adopt a Bully be sure to find a drug- free breeder." Håper ikke det er veldig vanlig, men det kan jo se ut som at det er noe annet enn bare gener inne i bildet her. Forferdelig er det hele opplegget :( Ser at de ble godkjent av UKC i 2013 også, da lurer jeg på hvilken kvalitetssikring som bedrives... Meningsløst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De ekstreme hundene er et trist syn :(

Har alltid trodd at pitbull var større/høyere..

Det er en vanlig misoppfatning, pitbullen er egentlig relativt liten. Tisper 11-23 kg, hanner 13-27 kg.

Sakset fra standarden:

The American Pit Bull Terrier must be both powerful and agile so actual weight and height are less important than the correct proportion of weight to height. Desirable weight for a mature male in good condition is between 30 and 60 pounds. Desirable weight for a mature female in good condition is between 25 and 50 pounds. Lets not forget, these are Terriers.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ekstreme er jo aldri bra, og selv om prinsippet bak american bully er litt så som så, så er det en "rase" som også har relativt normalt bygde hunder.

Dette er jo også en bully: http://thumb9.shutterstock.com/display_pic_with_logo/306976/306976,1304713713,2/stock-photo-purebred-canine-dog-american-bully-seal-colored-dog-standing-on-lawn-in-autumn-76696369.jpg

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ren og skjær dyremishandling. Trodde den første med mye hvitt der var noe ut av en skrekkfilm. Det må jo være mennesker med ekstremt lavt nivå av empati som kjøper og avler sånne?

PS: Tar utgangspunkt i den ekstreme versjonen, ikke den normale som ser velfungerende ut.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er drøy dyremishandling å avle på slike hunder :( :( stakkars, stakkars hunder... Jeg kan ikke fatte og begripe hva folk tenker på når de kjøper disse.

Men vanlig american bully kan faktisk være ganske pene, de ser nesten ut som litt kraftige amstaffer, eller vanlige amstaffer.

Men ingenting av dette har noe særlig med pittbull å gjøre.. Det ble kanskje brukt pitt i begynnelsen da de skapte disse, men nå er det iallfall veldig langt ifra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...