Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://www.vomoghundemat.no/vom-produkter.html Nye forpakninger og produktvarianter? Ser også de har fått kjøttbolle varianten (SUPER YAY!!!!) - jeg har jo brukt mush foret ved siden av og nå

Men de kjøttbollegreiene må da ta mye ekstra plass? Tror jeg foretrekker pølser fortsatt, jeg

Jepp, sto i brevet fra V&H tidligare i år.. "De blå halvkilospølsene vil gå ut av produksjon, men vi vil fortsette å produsere 1 kg, 5 kg og 20 kg i blå forpakning"

Skrevet

Så bra! Det har vært hovedgrunnen til at vi har brukt MUSH.

jepp, her også.

Veldig glad om jeg kan kjøpe vom i store kvanta i kjøttbollevariant :)

Skrevet

De har gjort produktene sine mer hipt :D Fin side, pakningene ser mer delikate ut nå, så de kommer sikkert til å selge unna mer :)

VOM serien kommer i praktiske poser (560g) slik at du kan porsjonere ut riktig antall kjøttboller rett i fôrskålen og legg posen tilbake igjen i fryseren. Du kan fint gi kjøttet mens det fortsatt er fryst slik at hunden kan tygge det.

De samme kvalitene kommer også i 500g pølser. Pølsene bør tines i kjøleskap. Holdbarheten er 2-3 dager i kjøleskap. Trenger du å tine kjøttet raskt kan du legg pølsene med emballasjen på i kaldt vann.

De kommer vel til å fortsette med 1 og 5 kilos pølser, og blokker?

Ser for meg at kjøttboller vil være veldig dyrt, 500g pølsene er jo svindyre.

Skrevet

De har gjort produktene sine mer hipt :D Fin side, pakningene ser mer delikate ut nå, så de kommer sikkert til å selge unna mer :)

De kommer vel til å fortsette med 1 og 5 kilos pølser, og blokker?

Ser for meg at kjøttboller vil være veldig dyrt, 500g pølsene er jo svindyre.

såvidt jeg forstod på en facebook gruppe var blokkene der fortsatt, og jeg tror 5 kg pølsene også.

  • Like 1
Skrevet

Blir spennende å se hva som er tilgjengelig neste gang jeg skal kjøpe det da... for butikken her har stort sett hatt 1 kgs pølsene.

Liker det nye designet, og at de (endelig) fikser på nettsidene sine :)

Skrevet

Veldig glad for at de begynner å selge en type som kun inneholder lam. Da skal jeg helt klart kjøpe det for å supplere med andre typer kjøtt. :)

@Tekopp

Du kan ta inn bestilling på det du vil fra Vom og hundemat så lenge butikken eller veterinæren allerede er forhandler av VogH. Hvertfall om du skal ha litt om gangen.

Skrevet

Hva mener dere med kjøttboller? At vommen er delt i små biter? Vi kjøper provit kjøtt fordi det er delt opp i små biter og man slipper dele opp blokker ol. Men selges de bare i små størrelser? Kjøper provit i 14kg sekk i småbiter.. Gidder ikke kjøpe 5kg poser :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

500gr pølsene er superkjekke da, bare å flenge av plastikken og hive bikkja ut døra etter kjøttklumpen :lol:

Kanskje vi kjøper litt av begge fremover, så kan han få V&H i tørrfôret iblant :)

Skrevet

Veldig fornøyd med oppdatert hjemmesiden, og utseende. Så er det bare å håpe at det ikke blir så hipt at prisene skyter i været.

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Det står bare om småpakker på nettsida deres. Jeg regner med at man fortsatt kan få 20 kg blokker?

Skrevet

Det står bare om småpakker på nettsida deres. Jeg regner med at man fortsatt kan få 20 kg blokker?

tenk deg en hundekjører som bestiller halv til helpall av småpsene hihi. Dem gjør nemlig det av blokker så ja ville tro den fortsatt skal være med. Men tror dem retter seg mer inn på familiehunden også og da trenger dem noe som er lettere å handtere for at V og H skal øke markedet sitt

Guest Snusmumrikk
Skrevet

tenk deg en hundekjører som bestiller halv til helpall av småpsene hihi. Dem gjør nemlig det av blokker så ja ville tro den fortsatt skal være med. Men tror dem retter seg mer inn på familiehunden også og da trenger dem noe som er lettere å handtere for at V og H skal øke markedet sitt

De må gjerne tilpasse seg familiehundmarkedet som vil ha små fint pakker, bare de ikke fjerner blokkene for oss som kjøper en del kg av gangen har akkurat plass til 100 kg i frysern :lol: Ikke endre størrelsen på pakkene! Da går det ikke nedi! :lol:

Skrevet

Det står bare om småpakker på nettsida deres. Jeg regner med at man fortsatt kan få 20 kg blokker? 

Ja det får man

Desverre får man ikke kjøpt bolle maten i kvantum fra de.. Bare i butikk til 39,90...Da ble jeg litt lei meg. Ville jo hatt en kasse av gangen.

Skrevet

Jeg fikk iallfall svar kjapt fra de på FB. Er bare å spørre der eller på mail om det er noe man lurer på. :)

Skrevet

Jada, de skal visstnok fortsatt levere både pølser og blokker. Kjipt om disse bitene bare kommer i små poser og like dyre som Nature's Menu og MUSH da. Kovu spiser jo en halvkilo per måltid, så da lønner det seg uansett å kjøpe 20x 1 kg for oss.

Skrevet

Veldig spent på hva prisen på pakningen med kjøttboller blir i dyrebutikken her! Hadde vært veldig praktisk å slippe klinet med å tine og dele pølsene.. Sålenge det blir billigere enn å fôre på Orijen, så kan det hende jeg begynner å fullfôre på VoH :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...