Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tusen tusen takk alle sammen, jeg kan enda ikke helt tro at dette kullet ER her endelig! Sikkert derfor jeg bare MÅ se og ta litt på dem :lol: Lykkerus!

10628095_10152754753900256_8093139812735

Dette bildet tar vi en gang til! :ahappy:

Gratulerer! :wub:

  • Like 1
  • Svar 164
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endte opp med 5 tisper og en hannhund Alle soble i forskjellige nyanser, ser bedre når de er tørre. 4 tisper med hel krage, en med halv liten på den ene siden og en hannhund med diamant form i nakken

Jaaaa! Etter nedturen igår kom oppturen idag Minst 5-6 bebiser ventes De var små enda, så hun ville ha regnet termin fra siste parringsdag. Herlighet så glad jeg er nå! Går virkelig opp og

Nå er valpene fordelt: Havanna flytter til Lillestrøm og heter P I Calling The Shots Iona flytter til femundsmarka og heter P I Causing A Fever Ziir Rio flytter til Oslo og heter P I Chasing Sha

Posted Images

Skrevet

Jeg skal få tatt bildet av hver enkelt snart, har tenkt så mange ganger på at "nå tar jeg bilde" men så spiser de konstant så har jeg ikke hjerte til å ta dem ifra :lol:

Simi er verdens godeste :heart: Arya sine valper bor nå halveis i gangen, så hun går ut ditt når sine sover, nusser litt på dem, vasker de litt så tilbake til sine egne. Må jo sjekke at tantebarna har det bra <3

  • Like 9
Skrevet

Jeg skal få tatt bildet av hver enkelt snart, har tenkt så mange ganger på at "nå tar jeg bilde" men så spiser de konstant så har jeg ikke hjerte til å ta dem ifra :lol:

Simi er verdens godeste :heart: Arya sine valper bor nå halveis i gangen, så hun går ut ditt når sine sover, nusser litt på dem, vasker de litt så tilbake til sine egne. Må jo sjekke at tantebarna har det bra <3

Så herlig å høre. Er så godt med harmoni blant hundene.

Skrevet

Jeg skal få tatt bildet av hver enkelt snart, har tenkt så mange ganger på at "nå tar jeg bilde" men så spiser de konstant så har jeg ikke hjerte til å ta dem ifra :lol:

Simi er verdens godeste :heart: Arya sine valper bor nå halveis i gangen, så hun går ut ditt når sine sover, nusser litt på dem, vasker de litt så tilbake til sine egne. Må jo sjekke at tantebarna har det bra <3

Collier altså :heart: Stella har forresten blitt helt gal etter valper siden hun fikk hilse på Arya sine :wub: Helt hysterisk glad blir hun :lol:

Skrevet

Litt tidlig å si, men jeg tror halvparten blir skygget ihvertfall. Men de færreste vil få det mørke ansiktet før de er noen år gamle :P

Dette er pappan som valp.

(dårlig bilde, men man ser fargen :P )

Tar en stund før de kommer ditt faren er, spesielt for tisper så tar det mange år :P

ea38f564-8e35-4a15-9c5c-d974888aed8at(20

  • Like 3
Skrevet

Jeg gleder meg til å se nydelige :wub: bilder fremover :D .Gal som jeg er så synes jeg de er skjønne allerede, ikke er de like heller!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...