Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått ei utfordring hos ei god veninne. Hun bruker mest stringtruse, men når hun bruker noen typer bukse føler hun at rumpa disser litt mye :P Jeg anbefalte å bruke bokser/hipster som støtter rumpa og som ikke synes under tettsittende bukse (slik vanlig truse kan gjøre). Hun hadde prøvd flere ulike merker, som for eksempel Pierre robert sport boxer og Pieces-merket. Men skinka kommer ut på alle typene. hehe.

Er det noen her med stor rumpe som har noen slike truser å anbefale? Som er komfortable og støtter. :)

Skrevet

Jeg er ikke stor, men jeg har former og har alltid hatt litt ekstra former over baken :P

Har kjøpt noen veldig gode truser/hipsters på kappahl og noen tynne på h&m.
MEN for at ting ikke skal tyte ut både her og der så må man passe på å kjøpe riktig størrelse, når jeg kjøper truser så svelger jeg maaange kameler og kjøper riktig størrelse, man blir noen ganger fristet til å kjøpe mindre enn man egentlig trenger, men det blir bare kjempe stygt :shocked:

  • Like 2
Skrevet

Pierre robert sine invicible (herregud hvordan skrives det på engelsk?)

De er gode og passer til disserompa mi i alle fall. Også vises de ikke gjennom trange bukser. Ikke treningsbukser engang.

Og ja stor nok str er viktig. Jeg kjøper xl og bruker M/L til vanlig.

  • Like 1
Skrevet

Jeg bruker Pierre Robert sine dameboxere, de er de eneste av Pierre Robert sine truser som min rumpe får plass i. Sportshipsteren er helt håpløs på meg, selv om jeg bruker en størrelse større enn vanlig.

Kappahl har også noen boxertruser som er veldig gode, hvis hun synes de er for høye i livet finnes de i hipster også. :) Kappahl har generelt sett et mye større utvalg av truser i ulike former og størrelser enn de fleste andre butikker, så hvis man sliter med å finne en god passform/størrelse, kan det være en god idé å ta turen dit. :)

Skrevet

Gjør det egentlig så mye at trusa synes litt/noe/en del gjennom buksa da? Det er liksom ingen bombe at man har truse under, det hadde jo vært verre om man ikke hadde hatt noe. :ahappy:

Hvorfor er det værre å ikke ha noe? :P

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg er slank med former over hofte/rumpe, og for at ikke strikken skal gnage seg inn i hoftene og lage valker som egentlig ikke er der, så synes jeg vanlige truser fra f.eks Cubua eller H&M er ganske greie. De dekker rumpa mi i hvertfall.

Ikke kjøp for små størrelser, for da blir det valker;)

Skrevet

Så at Gina Tricot har noen som ikke skal synes. Tenker å kjøpe de selv, men ikke prøvd.

Skrevet

Jeg skjønner at jeg velger feil undertøy, for jeg får ikke til å bruke noe annet enn g-streng hvis det ikke skal synes jeg? Hmm .. prøve noen av deres tips da kanskje!

  • Like 2
Skrevet

Jeg skjønner at jeg velger feil undertøy, for jeg får ikke til å bruke noe annet enn g-streng hvis det ikke skal synes jeg? Hmm .. prøve noen av deres tips da kanskje!

Samme her! Hater å dra på trening etter skolen og glemt at jeg har på meg hipster/hotpants. :P Men har jeg litt tjukke bukser i stoffet, som dongeri bukse, så synes det ikke da.

Skrevet

Jeg bruker Kari traa sine mest, de er gode syns jeg. Sitter godt på. Men jeg bryr meg katta om det synes noen trusekant da, jeg syns gstreng etc er ekkelt :P

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar! :) Hennes issue var at hun trengte noe som støttet opp baken når hun skulle gå i tettsittende bukser, men alle trusene hun hadde prøvd bare sklir opp og inn og da blir det ingen støtte lengere. Men jeg skal prøve noen større størrelser. Hun vil kanskje ikke kjøpe dem selv, men det kan jeg! :P

Skrevet

Tusen takk for svar! :) Hennes issue var at hun trengte noe som støttet opp baken når hun skulle gå i tettsittende bukser, men alle trusene hun hadde prøvd bare sklir opp og inn og da blir det ingen støtte lengere. Men jeg skal prøve noen større størrelser. Hun vil kanskje ikke kjøpe dem selv, men det kan jeg! :P

Gå innom sørbø, triumph etc om dere har det. Der får man gode produkter som gjør det de skal, og så er gjerne personalet trent til å finne rette størrelser. (Gjelder i hvert fall BH) :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...