Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått ei utfordring hos ei god veninne. Hun bruker mest stringtruse, men når hun bruker noen typer bukse føler hun at rumpa disser litt mye :P Jeg anbefalte å bruke bokser/hipster som støtter rumpa og som ikke synes under tettsittende bukse (slik vanlig truse kan gjøre). Hun hadde prøvd flere ulike merker, som for eksempel Pierre robert sport boxer og Pieces-merket. Men skinka kommer ut på alle typene. hehe.

Er det noen her med stor rumpe som har noen slike truser å anbefale? Som er komfortable og støtter. :)

Skrevet

Jeg er ikke stor, men jeg har former og har alltid hatt litt ekstra former over baken :P

Har kjøpt noen veldig gode truser/hipsters på kappahl og noen tynne på h&m.
MEN for at ting ikke skal tyte ut både her og der så må man passe på å kjøpe riktig størrelse, når jeg kjøper truser så svelger jeg maaange kameler og kjøper riktig størrelse, man blir noen ganger fristet til å kjøpe mindre enn man egentlig trenger, men det blir bare kjempe stygt :shocked:

  • Like 2
Skrevet

Pierre robert sine invicible (herregud hvordan skrives det på engelsk?)

De er gode og passer til disserompa mi i alle fall. Også vises de ikke gjennom trange bukser. Ikke treningsbukser engang.

Og ja stor nok str er viktig. Jeg kjøper xl og bruker M/L til vanlig.

  • Like 1
Skrevet

Jeg bruker Pierre Robert sine dameboxere, de er de eneste av Pierre Robert sine truser som min rumpe får plass i. Sportshipsteren er helt håpløs på meg, selv om jeg bruker en størrelse større enn vanlig.

Kappahl har også noen boxertruser som er veldig gode, hvis hun synes de er for høye i livet finnes de i hipster også. :) Kappahl har generelt sett et mye større utvalg av truser i ulike former og størrelser enn de fleste andre butikker, så hvis man sliter med å finne en god passform/størrelse, kan det være en god idé å ta turen dit. :)

Skrevet

Gjør det egentlig så mye at trusa synes litt/noe/en del gjennom buksa da? Det er liksom ingen bombe at man har truse under, det hadde jo vært verre om man ikke hadde hatt noe. :ahappy:

Hvorfor er det værre å ikke ha noe? :P

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg er slank med former over hofte/rumpe, og for at ikke strikken skal gnage seg inn i hoftene og lage valker som egentlig ikke er der, så synes jeg vanlige truser fra f.eks Cubua eller H&M er ganske greie. De dekker rumpa mi i hvertfall.

Ikke kjøp for små størrelser, for da blir det valker;)

Skrevet

Så at Gina Tricot har noen som ikke skal synes. Tenker å kjøpe de selv, men ikke prøvd.

Skrevet

Jeg skjønner at jeg velger feil undertøy, for jeg får ikke til å bruke noe annet enn g-streng hvis det ikke skal synes jeg? Hmm .. prøve noen av deres tips da kanskje!

  • Like 2
Skrevet

Jeg skjønner at jeg velger feil undertøy, for jeg får ikke til å bruke noe annet enn g-streng hvis det ikke skal synes jeg? Hmm .. prøve noen av deres tips da kanskje!

Samme her! Hater å dra på trening etter skolen og glemt at jeg har på meg hipster/hotpants. :P Men har jeg litt tjukke bukser i stoffet, som dongeri bukse, så synes det ikke da.

Skrevet

Jeg bruker Kari traa sine mest, de er gode syns jeg. Sitter godt på. Men jeg bryr meg katta om det synes noen trusekant da, jeg syns gstreng etc er ekkelt :P

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar! :) Hennes issue var at hun trengte noe som støttet opp baken når hun skulle gå i tettsittende bukser, men alle trusene hun hadde prøvd bare sklir opp og inn og da blir det ingen støtte lengere. Men jeg skal prøve noen større størrelser. Hun vil kanskje ikke kjøpe dem selv, men det kan jeg! :P

Skrevet

Tusen takk for svar! :) Hennes issue var at hun trengte noe som støttet opp baken når hun skulle gå i tettsittende bukser, men alle trusene hun hadde prøvd bare sklir opp og inn og da blir det ingen støtte lengere. Men jeg skal prøve noen større størrelser. Hun vil kanskje ikke kjøpe dem selv, men det kan jeg! :P

Gå innom sørbø, triumph etc om dere har det. Der får man gode produkter som gjør det de skal, og så er gjerne personalet trent til å finne rette størrelser. (Gjelder i hvert fall BH) :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...