Gå til innhold
Hundesonen.no

Damir og Iraia - Dogo Canario


Recommended Posts

  • Svar 343
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fine vofsene matcher godt til bunad

Hvis det er ønskelig å diskutere kuperte hunder er det bare å lage en egen tråd om temaet.. Er ikke for kupering selv men nå bor jeg med disse to og de er fine hunder selv om de ikke har ører og j

Depositum betalt og alt er egentlig klart for at Iraia flytter til Norge i slutten av 2016/Begynnelsen av 2017.   Hun er litt eldre nå, men har ikke så gode bilder enda. Det komm

Posted Images

Skrevet

Fin. :)

Hvordan trives du med en rase du kanskje ikke ville valgt selv? Jeg bare antar da!

Trives bra med det jeg. Men jeg liker de fleste raser egentlig, men hadde nok aldri kjøpt meg en "helt selv"..

Litt for tung synes jeg, han veier tross alt ti kilo mer enn meg og det er ikke alltid ålreit for meg under f.eks lek :lol: Nå er han enda ung, og er ikke ferdig utviklet i hode eller kropp men rasen er en ålreit rase. Burak var en veldig fin fyr, men Damir er stikk motsatt. Damir kommer nok alltid til å være ung i hodet, Burak var mer rolig og bedagelig.

Sånn hvis du ser bort i fra ting som at jeg ikke kan gå med olabukse hjemme pga sikkel, og at jeg må vaske vekk slev fra veggen etter at han har ristet seg så trives jeg med rasen. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Det der tror jeg må være de fineste dogoene jeg har sett! Synd med burak da. Trives Damir som enebarn?

Jada han får jo alle lekene og all kosen for seg selv :P. Ble mye bur når de var to så glad han slipper det nå :)

  • Like 1
Skrevet
*klipp klipp*

Sånn hvis du ser bort i fra ting som at jeg ikke kan gå med olabukse hjemme pga sikkel, og at jeg må vaske vekk slev fra veggen etter at han har ristet seg så trives jeg med rasen. :lol:

Hæ!?! Ække det helt normalt hundehold?

Jeg har siklestriper i taket her :D:x

Skrevet

Hæ!?! Ække det helt normalt hundehold?

Jeg har siklestriper i taket her :D:x

Jo, nå er det normalt her :lol: Viktig å ikke la det strøkne, da er det et helvette å få av har jeg funnet ut :lol:
Skrevet

Jo, nå er det normalt her :lol: Viktig å ikke la det strøkne, da er det et helvette å få av har jeg funnet ut :lol:

I know!! Måtte male hele gamle leiligheten før jeg solgte...ikke fordi det var så mye siklestriper på veggene men fordi jeg hadde gnikka så mye på veggene at malingen nesten var borte :icon_redface:

Aah...sjarmen med siklehund :teehe:

  • Like 1
Skrevet (endret)

Bildespam :D

Edit: la til noen fler

031e8206-2d25-4848-a84d-8a7967770f7a_zps

f9c0a48b-2038-4f87-95b0-a92d85a125e2_zps

163c946c-8e61-4064-9b0d-90066b8536f9_zps

877000c8-94a1-47ea-a688-a750c56589c0_zps

a153606d-dd35-4599-88e6-dfaede8f5190_zps

144bee86-307b-4e99-b053-ad6ff52fd3b4_zps

548b5619-c1c5-47a9-8089-15cd00fb5fc8_zps

b630aeca-901a-49fb-9f16-be1faae0842f_zps

Er veldig mye hud på rasen, kan fort se litt rart ut når han løper.

ddfc1047-9af7-40d8-bae4-3462e0cff29f_zps

Endret av Ozzy
  • Like 7
Skrevet

Så fint dere bor til! :ahappy:

Men altså, når en hund på størrelse med Damir får raptus, sier man et siste farvel med knærne sine da? Han ser så valpene og rsptusifisert ut :lol:

Skrevet

Så fint dere bor til! :ahappy:

Men altså, når en hund på størrelse med Damir får raptus, sier man et siste farvel med knærne sine da? Han ser så valpene og rsptusifisert ut :lol:

Ålreit å bo her ja :)

Jeg gikk i bakken to ganger når jeg tok de bildene, han kommer dundrende med leken i kjeften og klarer ikke time å stoppe helt :lol: Fått noen blåmerker (og blåveiser) av klumsingen hans. Men begynner å bli god på å passe meg, han ER fryktelig valpene og uteraptus kan være potensielt farlig :P

Skrevet

Kan ingenting om rasen, så derfor spør jeg :) Kan han/rasen være løs ute på tur i skogen? Tenkte på siden dere har ham i bånd på tomta, men det var vel pga voktinstinktet og ikke jakt? Interessant å lære om, for meg, nye raser!

Skrevet

Kan ingenting om rasen, så derfor spør jeg :) Kan han/rasen være løs ute på tur i skogen? Tenkte på siden dere har ham i bånd på tomta, men det var vel pga voktinstinktet og ikke jakt? Interessant å lære om, for meg, nye raser!

Det er fullt mulig å ha rasen løs (men Damir er ikke løs). Er lite jakt i rasen, men jeg synes man bør være litt skeptisk til å slippe de overalt da det er en stor hund som kan gjøre mye skade hvis man møter på en annen hund som det smeller med.
  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
    • Flyttet til Trening og adferd, forumet "Treningsutfordringer" er for  utfordre hverandre til å trene på ulike ting. - moderator Dette er et kjent og vanlig problem. Og det vil IKKE bli bedre av seg selv. Hvis hunden har fått "øve" seg på dette i 18 mnd så har dere en jobb foran dere. Du finner mange tråder om passeringsproblematikk på forumet her, jeg anbefaler å søke opp og lese dem for ulike erfaringer, vinklinger og råd. Generelt. Se an hunden. Noen hunder er sosiale, andre ikke. Uansett har alle, spesielt valper og unghunder, godt av sosialisering med andre, trygge hunder dere kjenner. Dette betyr ikke nødvendigvis hilsing eller lek, men tur, trening, og bare være sammen med og i nærheten av andre hunder. Mitt inntrykk er at bcer ofte er mer opptatte av mennesker enn andre hunder, men de trenger uansett trening på å være rundt andre hunder.  Jobb med kontakt, samarbeid og lydighet generelt. Uten dette grunnlaget kommer man ingen veier. En BC er en aktiv og arbeidsom hund, og hvis de ikke får brukt seg nok blir problemadferden større. Med en bc mener jeg man burde drive aktivt hundesport, med mindre man faktisk bruker den til gjeting. Man må ikke konkurrere, men en bc MÅ ha mental aktivisering utover tur. Bruk kontakt og alternativ adferd i passeringer. Ser han en annen hund, skal han umiddelbart tenke at "jobben" er å gå ved siden av deg. Kanskje bære en leke du har med? Det begrenser også mulighet for knurring og bjeffing, MEN vær sikker på at den andre hunden ikke kan komme for nærme med tanke på ressursforsvar.  Noe jeg brukte mye på en av mine hunder var "søk" og kaste ut en neve godbiter. Da var han opptatt med å finne dem mens den andre hunden gikk forbi. Ikke veldig bra hvis det er en løs hund som kan komme bort, men i andre situasjoner kan det funke fint. Hvis dere jobber konsekvent med dette blir det en del av prosessen med å bli voksen, og vil forhåpentligvis gå over. Men alt arbeidet dere legger ned nå, også som ser ut til å overhodet ikke funke i hormontåka, vil vise seg på den andre siden.
    • Hei. Har en bc hannhund på 18 mnd som har begynt å bli ekstremt vanskelig når det gjelder passeringer av andre hunder. Lydig og lettvin, snill, rolig inne og veldig miljøvant generelt. Er med på det meste. Problemet har blitt merkbart fra ca 16-17 mnd alder. Han piper, drar og er helt vill i bånd når vi møter hunder på tur. Ved ett tilfelle så møtte vi en rottweiler vi kjenner, da var det knurring og han sto i båndet. Han har møtt den rottweileren ett par ganger som valp også, og det har egentlig aldri gått særlig bra. Rottweileren er snill og rolig som dagen er lang, men mye usikkerhet hos min hund. De aller fleste hundemøtene er det bare piping og frustrasjon fordi han ikke får hilse. han har heller aldri vært særlig begeistret for hunder. Om han har vært løs som valp å han har hilst på hund og menneske, så er det ofte menneske han vil gi oppmerksomhet og ble fort irritert på den andre hunden om de snuste mer enn han ville. Han har aldri ved noen omstendigheter fått hilse på tur eller i bånd heller. Jeg skjønner treningsopplegget og at en må trene på avstand. Skjønner at det ofte ikke går over av seg selv, men det er jo en del biologi også. Så vil det blir bedre når han blir noen mnd eldre og hormoner osv blir mer stabilt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...