Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopys første mellompuddel-kull


Recommended Posts

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gratulerer så mye med vel overstått! Høres ut som en perfekt start på livet for kvintetten. Er det bare jeg som tenker at 2ne burde ha et Puddelrock-navnetema? Appetite for Destruction, The Hair

Små fylliker

Posted Images

Skrevet

10603376_10152579968531327_3572997778549

6 uker og 2 dager etter første parng, 6 uker etter andre paring, så er vekta oppe i 12.6 kg :shocked: Det er en vektøkning på 1.5 kg på 8 dager :shocked::shocked: Hun er ikke tjukk, jeg har vurdert å begynne å fore henne 3 ganger om dagen alt, liksom :shocked::shocked::shocked:

Herremåne, puddel.. Jeg bestilte bare 6!

Skrevet

:lol: Om jeg sier at Arya bare hadde lagt på seg 4 kg en uke før fødsel, blir du glad da? :lol:

Skrevet

Hahahahaha!

Når du først skal lage hjemmesnekra valper så gjør du det ihvertfall ordentlig!

Kondolerer, eller gratulerer. Stryk det som ikke passer! :lol:

  • Like 1
Skrevet

:lol: Om jeg sier at Arya bare hadde lagt på seg 4 kg en uke før fødsel, blir du glad da? :lol:

Nei :P

Oppdretteren til Leah sier at hun pleier å regne 500 gram pr valp når de er mellom 56-60 dager, og til nå har Leah gått opp 2.6 kg, på dag 42/40.. Hvis hun fortsetter å øke vekta si sånn som hun har gjort de siste 8 dagene, vil hun veier 15 kg når valpene kommer, dvs 10 valper det.. :lol: Stakkars bolla, hun kan ikke få 10 valper!

10 sorte hannvalper, here we go :lol:

Skrevet

Nei :P

Oppdretteren til Leah sier at hun pleier å regne 500 gram pr valp når de er mellom 56-60 dager, og til nå har Leah gått opp 2.6 kg, på dag 42/40.. Hvis hun fortsetter å øke vekta si sånn som hun har gjort de siste 8 dagene, vil hun veier 15 kg når valpene kommer, dvs 10 valper det.. :lol: Stakkars bolla, hun kan ikke få 10 valper!

10 sorte hannvalper, here we go :lol:

Jeg brukte opp hannhundkvoten så det går bra :D

Skrevet

Hadde først tenkt å tippe 4 valper, men når jeg ser det siste bildet der, så tror jeg at jeg må øke det til 7! Da gjetter jeg 5 hanner hvor 1 er brun, og 2 tisper hvor 1 er sort og 1 brun.

Kommer du til å klippe henne ned før fødselen?

Skrevet

Jeg brukte opp hannhundkvoten så det går bra :D

Er det stygt av meg å håpe på det? For jeg har fortsatt ingen som er utelukkende interessert i hannhund *ler*

Hadde først tenkt å tippe 4 valper, men når jeg ser det siste bildet der, så tror jeg at jeg må øke det til 7! Da gjetter jeg 5 hanner hvor 1 er brun, og 2 tisper hvor 1 er sort og 1 brun.

Kommer du til å klippe henne ned før fødselen?

5 hanner :shocked: Jeg håper du tar skikkelig feil :P

Barberer magen, rundt rompa og tissen hennes og klipper ned litt på beina, tenkte jeg, men ikke noe mer enn det, tenkte jeg :) Det skulle egentlig vært gjort alt, men formen min er litt skrall om dagen, så jeg tenkte jeg skulle overlate den delen til kennelmedinnehaveren i helgen ;)

8! 6 tisper og 2 hanner :D

Jaaa, hvis det først skal komme 8 stk, så hadde det vært en grei kjønnsfordeling :D

Skrevet

*titter inn i glasskulen*

8 valper, 5 tisper og 3 hanner, hvor minst to av tispene er brune :yes:

Og for ordens skyld, jeg har aldri tippet riktig :P

Uansett, dette er kjempespennende og jeg håper så inderlig at alt går som det skal og at du/dere får det dere ønsker dere :)

Skrevet

Jeg er ikke så synsk, så du kan nok slappe helt av :P

Godt å høre ;) hehe

Ok da... Det blir 8 valper, 5 hanner og 3 tisper - to av hannene er brune, resten sorte :).

Siri, jeg trodde vi var venner jeg :|:P

*titter inn i glasskulen*

8 valper, 5 tisper og 3 hanner, hvor minst to av tispene er brune :yes:

Og for ordens skyld, jeg har aldri tippet riktig :P

Uansett, dette er kjempespennende og jeg håper så inderlig at alt går som det skal og at du/dere får det dere ønsker dere :)

Vel, en gang må være den første, så hvorfor ikke nå? :D

Takk, AnnikenK :ahappy: Jeg har en mistanke om at jeg er fornøyd uansett, men det hadde jo vært hyggelig om disse som lurer på valp ble fornøyde også ;)

Guest Belgerpia
Skrevet

Siri kjeder seg *ler*

Jeg tipper 7 valper - 4 tisper og 3 hanner, to brune tisper.

Malin ble såååååå glad når jeg sa at tante Tone kom i helgen *ler ondt* - hun er velsignet uvitende om hva som venter henne.........

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...