Gå til innhold
Hundesonen.no

Biiga - Great Bel's Savannah, en dansk stor danske


Recommended Posts

Skrevet

14068953276_f8d8c799db_c.jpg

Davs sonen :)

Dette er da min lille nye aktive solstråle! Jeg må innrømme at hun er søtest når hun sover, for hun er på på på når hun er våken og jeg innrømmer glatt at det er uvant. Hun kom husren fra oppdretter, dvs at hun gikk rett til døra når hun måtte tisse/bæsje, og kom med et lite bjeff om jeg ikke var kjapp nok. De få uhell vi har hatt inne har vært 100% min feil fordi jeg ikke har vært rask nok med å få oss ut.

Hun skal helst være oppå meg, og misliker sterkt at jeg går på do, men hun vil ikke være med inn på badet. Om jeg slår på dusjen er hun helt stille, og ligger i gangen og venter på at jeg skal bli ferdig. Rara... Planen var at hun skulle være med meg på jobb noen uker, men iom at jeg jobber med mat må hun bo i garderoben, og DET kommer ikke denne jenta til å godta uten høylydte protester, nei! Så da har hun blitt tilvendt hundegård den siste uka, slik at hun kan lære å være alene hjemme sammen med tante Naomi først, og så lære å være alene hjemme uten støtte senere.

14092042335_772c483b9c_c.jpg

14088937092_ef9996ac5d_c.jpg

Ekko var den første hunden hun hadde på besøk, han var litt stor og skummel et lite minutt, men så var han inne i varmen. Det er typisk henne, ting er litt skummelt først, men når hun bare får litt tid på seg er alt fryd og gammen.

14112130483_eb3c4d6fd1_c.jpg

  • Like 12
Skrevet

Hun hadde vært her en knapp uke når vi fikk et ganske stort snefall på natta, her er hennes første møte med snø:

14088942802_c6e9b25ebc_c.jpg

13905459530_d25c0d0850_c.jpg

14068955926_56fbb00920_c.jpg

Når hun bare skjønte at det gikk fint å tisse i dette kalde hvite, ble ting mindre skummelt.

13905456930_db2cd0671b_c.jpg

Og når sola dukka opp ut på formiddagen, se da var det jo rett og slett morsomt!

13905422729_eeb1bdc0e9_c.jpg

13905445307_b58042b315_c.jpg

13905424759_213c25abf0_c.jpg

13905425279_416278909a_c.jpg

14068958926_6566417ee3_c.jpg

13905426069_53bdf8888f_c.jpg

13905444457_4d335b7ed3_c.jpg

  • Like 10
Skrevet

Jeg har'n, jeg har'n

14088952282_69e949d5a4_c.jpg

Jeg har'n ikke mer, jeg har'n ikke mer

13905463450_642d780122_c.jpg

Det er litt slitsomt å springe i lyngen når man er så liten, så da skjer gjerne dette:

13905481148_e3051f7507_c.jpg

Så da tar vi og titter litt på ting istedet

14088944862_2abcfcb33c_c.jpg

14092517194_6c1cea182e_c.jpg

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...