Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 497
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går så tenkte jeg at jeg måtte til veterinær igjen i dag - nå er saken en annen! Våknet av valpene i natt, Smula var borte. Hun sto ved verandadøra og måtte ut og tisse hun. Travet rundt i hagen og

Da har vi vært på UL Så minst 4 store blærer, og vet synes det egentlig så ut som hun var kommet lengre enn dag 29. Vi hadde jo nestenparringer de to dagene før, så det er jo teoretisk kanskje mu

Skrevet

Det var godt det var en fin utvikling der så langt, jeg ble litt bekymret når jeg begynte å lese her i tråden nå. Fortsatt god bedring til Smula!!

  • Like 1
Skrevet

I går kveld da jeg lå i senga og leste kom det plutselig en svær veps krypende opp på skuldra mi. Det var så hyggelig å vite at den hadde koset seg i senga sammen oss andre uten at vi visste det, synes jeg. The more the merrier!

:teehe: Feil tråd?

  • Like 4
Skrevet

:teehe: Feil tråd?

Jeg er så glad du siterte dette så jeg fikk sett det :lol:

Jeg heier masse på Smula! Fikk skikkelig vondt inni meg av hvor pjusk hun så ut på det ene bildet. Godt formen går oppover!

  • Like 2
Skrevet

Tempen er ustabil og går opp og ned mellom 38.7 og 39.3. Hvis den ikke har stabilisert seg til i morgen så får jeg henne sjekket igjen. Men hun har spist nesten to bokser mat, og drikker godt :D Blir interessant å se når hun skal ut nå etterpå før vi legger oss..

  • Like 2
Skrevet

Så bra hun spiser, krysser fingrene for at hun fortsetter bedringen.. Vet det hadde gjort vondt for meg å se min frøken være syk sånn etter valping, er vel alle oppdretteres mareritt at noe skal skje med tispene..:(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Det er det Mali! Men det er utrolig mange som har brydd seg, og fått mye støtte og gode råd, og det er jeg veldig takknemlig for. Det var jo ikke akkurat drømmestarten på oppdretterkarrieren dette :lol:

Tempen har nå vært 38.6-38.7 på tampen av kvelden, så nå er jeg spent på hva som venter meg i morgen tidlig. Luftet henne i bånd i hagen nå i kveld for å få henne til å røre litt mer på seg enn bare å tisse og inn igjen. Første runde var hun uvillig, andre runde gikk hun kvikkere. Nå er det natta, så krysser vi fingre for at en rolig natt gjør underverker :)

  • Like 9
Skrevet

Har fortalt alt om dere til min fine mann (for å forklare han at det ikke bare er å glede seg til at knertisen får bebiser, ting kan skje), så nå er vi to her på Nesbru som tenker på dere og heier veldig. Flott å høre at hun var litt mer i sprett i går, håper du står opp til klart blikk og forsikig logrehale. :heart:

Skrevet

Våknet til en kvikkere Smulemor, og tempen var fin. Dessverre hadde hun ingen krefter og klarte ikke å gå ut av valpekassa selv, så jeg måtte bære henne ut. Hun sjanglet veldig og trengte tid, men vi gikk en runde på plena og da gikk det bedre igjen. Får starte å gå litt rundt på plena med henne mer jevnlig så hun beholder litt av styrken sin, og så til helgen begynne å gå litt rundt kvartalet.

Hun spiser og drikker godt, så alt fortsetter i reiktig retning :)

Nå er forverten dagmamma og jeg er på jobb.

  • Like 5
Skrevet

Våknet til en kvikkere Smulemor, og tempen var fin. Dessverre hadde hun ingen krefter og klarte ikke å gå ut av valpekassa selv, så jeg måtte bære henne ut. Hun sjanglet veldig og trengte tid, men vi gikk en runde på plena og da gikk det bedre igjen. Får starte å gå litt rundt på plena med henne mer jevnlig så hun beholder litt av styrken sin, og så til helgen begynne å gå litt rundt kvartalet.

Hun spiser og drikker godt, så alt fortsetter i reiktig retning :)

Nå er forverten dagmamma og jeg er på jobb.

Jeg synes faktisk det er bekymringsfullt at hun må ha hjelp til å komme seg ut, og selv om hun virker kvikkere når hun nå er ute, ville jeg definitivt tatt en tur til veterinæren. Det er ikke normalt at de ikke har krefter og sjangler når de går - du har jo tross alt fått i henne en god del mat og drikke.

  • Like 10
Skrevet

Jeg skal se hvordan hun er når jeg kommer hjem, evt får jeg ta en telefon og snakke med vet om jeg er usikker. Har jo ikke lyst til å dra henne og valpene avgårde mer enn jeg må heller.

  • Like 1
Skrevet

Jeg er faktisk enig med Siri - X'en var mye kvikkere enn det du beskriver bare få timer etter keisersnittet, og Smula hadde jo en enkel fødsel som ikke burde slite henne ut, hun har jo vært i god form før dette også. Jeg ville undersøkt henne grundigere så relativt mange dager etter fødsel, og vurdert røntgen for å sjekke at det ikke ligger igjen en valp.

Nå er jeg hønemor uten antydning til is i magen om en hund virker syk, men hun skal ikke miste kreftene og evnen til å stå på beina kun fordi hun ligger i valpekassa.

God klem til dere begge, jeg får så vondt av dere!

  • Like 1
Skrevet

Åååå men Smula da! Du kan ikke være så slapp etter å ha fått i deg både mat og drikke. Nå må du bli frisk og rask! God bedring til både deg og Line *klem*

Skrevet

Vel hjemme til en Smulemor som ble veldig glad for å se mammen :wub: Hun ble liggende i kasse men når jeg løftet henne ut og ba henne gå og tisse så gikk hun ut uten å sjangle - rett nok ikke så spretten og kvikk som normalt, men ikke sånn som i morres. Temperaturen er innenfor normalen og hun har spist og drukket masse :ahappy:

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...