Gå til innhold
Hundesonen.no

Fortell noe nytt om deg selv!


Recommended Posts

  • Svar 393
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En gang var jeg på konsert i Storsalen i Studentersamfundet i Trondheim. Jeg hadde vel muligens drukket en halvliter eller to. Da bandet (et engelsk band som heter Blue aeroplane) tok pause klarte jeg

Jeg var et barn som levde meg veldig inn i historier og lagde mine egne versjoner av virkeligheten for å gjøre livet mer spennende. Utrolig slitsomt for foreldrene mine den perioden jeg var besatt av

Når jeg forteller ting om meg selv på nett så pleier jeg alltid å ta testen: Kunne jeg ropt dette ut gjennom vinduet? Tipper arbeiderne som bygger hus rett over gata hadde ramla ned fra stillasene

Posted Images

Skrevet

Ok da, dere skal få funfacts :P

Jeg har brukket alle beina i armene, nei nei, ikke samtidig, det ville jo være altfor praktisk. Den siste gikk jeg alene til legevakten, de ertet min far godt for det etterpå. 10 åring kommer inn med brukket tommel som sier "Far er ikke på jobb, så jeg tror dere må reparere denne"

Jeg har vært pønker, en skikkelig svart og sinna pønker med sikkerhetsnåler i øra og nesa :P (turde ikke mer når jeg var med på en demonstrasjon med Lillevollen og ridende politi var litt aggressive)

Da jeg møtte mannen min ble jeg skikkelig dame, med falske negler og hudpleie en gang i uka, designerklær og det som verre var!

Jeg har ødelagt samme kne 3 ganger, ikke samme skade.

Jeg har 6 i heimkunnskap og arbeiderpartiets historie fra vgs (valgfag)

Jeg har begynt å gå hjem fra Nordenstam for han ville ha på pigg på mutten min. No way! Drittunge på vei hjem fra Trysil! Nordenstam himself hentet meg igjen, der jeg trampet hjemover mot Oslo *fnis*. Slapp piggen :sleep:

Jeg har kun vært på en konsert i mitt liv.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har farget håret siden jeg var 12, og har vært innom de fleste farger. Nå er det første gang på 15 år at jeg viser offentligheten min egen farge igjen :icon_redface: Og siden jeg begynner å bli grå varer det vel ikke så lenge :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har totalt mangel på steds- og retningssans. Derfor kan jeg bare gå tur på kjente steder om jeg går alene ellers går jeg meg vill :aww:

Haha, jeg og! Når vi er på jakt må jeg ha peiler på meg, for jeg trenger alltid hjelp til å finne frem/evt. hentes ett eller annet sted. Jaktlaget tar det med stor humor og jeg blir mobbet i biter for det.

Skrevet

Og så ville jeg bare skyte inn at jeg i en alder av 25 nettopp har avsluttet studiene jeg drev med fordi det ikke er det jeg skal bli. Hva jeg skal bli vet jeg ikke, men for første gang i livet er jeg ikke "på vei mot noe" og det er vanvittig deilig. Senk skuldrene og ha det litt gøy noen år? Jeg skulle ønske jeg hadde innsett det litt tidligere. ;)

Til det siste der: jeg er 22 og har nettopp innsett det! Avslutter studiene uten planer om hva jeg vil, bortsett fra at jeg IKKE vil det jeg gjør nå. Det er litt skummelt, men samtidig veldig befriende! :D

Eh, funfact? Aller beste maten jeg vet om er toro tomatsuppe. :P

Skrevet

Jeg har angst for autoriteter. Hvis jeg er ute å øvelseskjører og det kommer politibil bak meg, så får jeg helt noia.. Samme om jeg kommer til kontroll, eller møter politi på gaten. Eller andre skumle viktige folk :lol:

  • Like 1
Skrevet

Haha, jeg og! Når vi er på jakt må jeg ha peiler på meg, for jeg trenger alltid hjelp til å finne frem/evt. hentes ett eller annet sted. Jaktlaget tar det med stor humor og jeg blir mobbet i biter for det.

Jeg går meg vill 500 meter fra bilen og har overhode ingen formening om hvilken retning bilen er :lol: jeg går alltid med gps og har gjerne halsbåndet i lomma så de andre finner meg :P

Tja, jeg er mye syk, alltid vært. Men ingenting galt med immunforsvaret. Store deler av året går med til virus og bakterieinfeksjoner. Legene syns det er interessant for det skal ikke være sånn men ingen vet hvorfor :lol:

Skrevet

Noe av det morsomste jeg veit er å gå i matbutikken å handle, jeg kan gå rundt og titte og sjekke innholdsfortegnelse i evigheter.

Ellers er jeg ganske kjedelig, de fleste diller har jeg vokst fra meg (heldigvis) men jeg er en utrolig uengasjert person, det er ikke mye som engasjerer meg og jeg må virkelig ta meg i skinnet å følge med og virke engasjert når noen forteller ting til meg :P

  • Like 2
Guest Michellus
Skrevet
  • Jeg teller automatisk trappetrinn som jeg går opp og ned i (har jeg ikke fortalt det før?)
  • Jeg husker teksta på sanger dritfort og det er som regel det jeg først hører på
  • Jeg er egentlig ****** flink til å bake og lage mat, men det er sjeldent jeg gidder å styre med det fordi jeg er lat :P
  • Jeg er allergisk mot så og si alt av frukt, bær og råe grønnsaker. Det er også, ironisk nok, det jeg elsker å spise her i verden..
  • Jeg har gått på dans i 11 år sammenlagt
Skrevet

Kom på mer i forbifarta:

- Jeg liker ikke taco eller spaghetti.

- Jeg kan dra tommelen rett bakover og helt inn til armen.

- Etter jeg har dusjet etter kveldsvakt, liker jeg å lufttørke meg selv ved å løpe naken frem og tilbake i garderoben.

- Jeg drikker halvannen liter cola om dagen.

- Jeg må ligge med hele kroppen inntil veggen når jeg skal sove, med ansiktet vendt mot den. Kind of planking.

- Ikke en gang det siste året har jeg hatt på meg to like sokker.

- Jeg elsker å spoone. Så mye at jeg flere ganger har prøvd å få med noen hjem fra byen utelukkende av den grunn.

- Jeg har vært friidrettstrener.

- Jeg har strippet i 40-årslag.

- Brysthåret mitt er formet som en ørn.

- Jeg veier like mye nå som da jeg var 13.

- Jeg startet hårfellingen omtrent før tannfellingen.

- På nachspiel så ville to jenter ha trekant. Jeg løp vekk fordi jeg ble redd. Aner fortsatt ikke hvorfor den dag i dag.

- Jeg har overnattet på blåkors fordi jeg ikke hadde penger til taxi, og bussen hadde gått fra meg.

- En gang våknet jeg bak en grønn container 5 km fra der jeg var tidligere på dagen, og 5 km hjemmefra.

- Jeg blir aldri sulten og spiser sjeldent mer enn en gang om dagen.

  • Like 3
Skrevet
  • Jeg mista meg selv (feil gjeng, feil kjæreste, feil miljø) i mange, mange år, og kjenner i dag ikke igjen speilbildet mitt.
  • Jeg er vannvittig flink til å finne knappene til folk, og tar stor glede i å bruke dem for å oppnå det jeg vil ha.
  • Av og til bekymrer dette meg bittelitt, men jeg trøster meg med at jeg ser bra ut i grønt og sølv uansett. :shifty:
  • Jeg blir skikkelig, skikkelig pratsom av endorfiner. :ike:
  • Jeg har nesten ikke gjort noe av alle tingene jeg ville gjøre (pga tidligere nevnt misting), men storkoser meg nå med å legge planer for alt jeg skal gjøre framover. Blanke ark, altså. :wub:
  • Like 3
Skrevet

Det er grunnen til at jeg holder meg for ørene og lukker øynene om noen klør seg på dongeri :P

Nå måtte jeg klø meg litt på låret bare fordi jeg blei så inspirert, og så kom jeg på dette som også kanskje er en fun fact: Jeg er en Human Jukebox, og har en sang for enhver anledning (noe min kjære SnapChat-venner ofte blir utsatt for). Jeg finner også ofte på små trudelutter for å beskrive noe, og har en lekesang, en matsang og en vaffelsang som jeg synger til hundene mine. :icon_redface:

Hvis du eier 1000 plommer, kan du leve hele året. Har du hull i dine lommer kan du klø deg selv på låret.

Jeg har verken 1000 plommer eller hull i mine lommer. Jeg har bare godt humør og kan klør meg hvis jeg klør. :)

  • Like 5
Skrevet

Haha, jeg og! Når vi er på jakt må jeg ha peiler på meg, for jeg trenger alltid hjelp til å finne frem/evt. hentes ett eller annet sted. Jaktlaget tar det med stor humor og jeg blir mobbet i biter for det.

Jeg gikk meg vill på Koster i fjor :icon_redface: Heldigvis er jo det en øy, så da gikk jeg ned til vannet og fulgte vannkanten til jeg kom frem til der vi hadde lagt til med båten :lol:
  • Like 1
Skrevet

Når jeg forteller ting om meg selv på nett så pleier jeg alltid å ta testen: Kunne jeg ropt dette ut gjennom vinduet?

Tipper arbeiderne som bygger hus rett over gata hadde ramla ned fra stillasene hvis jeg plutselig åpna vinduet og ropte: JEG HAR VÆRT NAKENMODELL!

  • Like 13

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...