Gå til innhold
Hundesonen.no

Fortell noe nytt om deg selv!


Aya
 Share

Recommended Posts

  • Svar 395
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En gang var jeg på konsert i Storsalen i Studentersamfundet i Trondheim. Jeg hadde vel muligens drukket en halvliter eller to. Da bandet (et engelsk band som heter Blue aeroplane) tok pause klarte jeg

Jeg var et barn som levde meg veldig inn i historier og lagde mine egne versjoner av virkeligheten for å gjøre livet mer spennende. Utrolig slitsomt for foreldrene mine den perioden jeg var besatt av

Når jeg forteller ting om meg selv på nett så pleier jeg alltid å ta testen: Kunne jeg ropt dette ut gjennom vinduet? Tipper arbeiderne som bygger hus rett over gata hadde ramla ned fra stillasene

Posted Images

Jeg vil fortelle flere ting :ahappy: Artig å se at andre får noia av svære båter, forresten! @Kangerlussuaq @SandraNH

- Jeg er fysisk avhengig av pepsi max og snus.

- I 8. klasse leste jeg så fort (og korrekt) at norsklæreren min kalte inn mamma og pappa til en ekstra samtale for å diskutere mine ekstremt gode leseevner.

- Jeg elsker å skrive, og har skrevet mange fiksjonsnoveller opp gjennom mine tenår, blant annet én hvor handlingen dreier seg om en mor som drukner sin sønn.

- Den verste lyden i verden er når noen drar neglene oppover dongeri, f.eks. når de klør seg. Da kan jeg kjenne mine egne fingernegler vri seg bakover og knekke av ved roten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 8:58 AM, SandraNH skrev:

:o BILDE OG OPPSKRIFT TAKK! :drool:

Oppskrift med et par personlige kommentarer fra min mor (hun måtte sende meg oppskriften på mail for et par-tre år siden):

kake:

3 egg, 125 g sukker - vispes til det er svært luftig

2 ss kakao, 4 ss potetmel og 1 1/2 ts bakepulver: siktes oppå, røres inn med sleiv

røra bres utover i langpanne som er dekket med smurt stekepapir

(men dette kan du jo; ingen lager så fin sjokorullekake som du :-) )

225 grader, midt i ovnen, drøyt 5 min eller til kaka begynner å slippe papirey

smørkrem:

125 g smør, 150 g melis og 2-3 ts vaniljesukker - røres hvitt

1 eggeplomme - røres inn til slutt

kaka hvelves over på rist som er dekke med bakepapir (smurt og strødd med tynt lag sukker)

ta bort stekebrettet og dekk kaka/papirer med klede, godt oppvridd i varmt vann

la kaka ligge noen få min. før kledet og papirer fjernes og smørkremen has på

rull sammen, la den ligge en stund med skjøten ned

avkjøles (kjøleskapstemperatur) før den skjæres opp

- Jeg gjør det ikke akkurat sånn da. Har perfeksjonert min egen teknikk. :aww: Har ikke bilde.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan utrolig mange rare små faktaopplysninger som jeg aldri trodde jeg skulle få behov for - før jeg ble med på quiz en kveld. Jeg ruler i quiz :P (Med mindre det er årstall, jeg husker ingen årstall, min verden er fullstendig årstallfri)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må finne orden i bilskilt, feks at de kan speilvendes om det midterste tallet, eller sette inn plusser og minuser så det blir et regnestykke :P

Jeg syns fettet som stikker opp i salamien er skikkelig ekkelt :|

Jeg har sinnsykt bra syn og hørsel, og før jeg begynte på skolen kunne jeg lese et skilt når vi kjørte bil før pappa hadde sett skiltet :teehe:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Glemmer tidvis å spise, og blir da kvalm etterpå. Samboeren min er like oppgitt hver jækla gang :lol:

Er skikkelig dårlig på å spise brødmat, hater brødmat, blir fort lei av pålegg etc. Er håpløs på frokost og lunsj av den grunn :lol:

  På 4/2/2014 at 9:24 AM, Teserere skrev:

Jeg syns fettet som stikker opp i salamien er skikkelig ekkelt :|

Når jeg var liten prøvde jeg noen ganger å pelle ut fettet :lol: Slutta med det etterhvert da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 9:28 AM, Aslan skrev:

Glemmer tidvis å spise, og blir da kvalm etterpå. Samboeren min er like oppgitt hver jækla gang :lol:

Er skikkelig dårlig på å spise brødmat, hater brødmat, blir fort lei av pålegg etc. Er håpløs på frokost og lunsj av den grunn :lol:

Når jeg var liten prøvde jeg noen ganger å pelle ut fettet :lol: Slutta med det etterhvert da :P

Jeg må bare lukke øynene når jeg spiser salami :teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/1/2014 at 10:07 PM, Heidihj skrev:

Jeg er utrolig dårlig på å gjenkjenne og koble ansikter.. Ikke forvent at jeg kjenner deg igjen etter et par møter :P (eller, kan kanskje huske noen jeg har pratet med, men aner ikke hvor jeg har de fra. Blitt endel kleine møter pga av dette)

Uff slik er jeg å ... Det er så flaut! Folk kommer bort og sier "Hei, takk for sist" og jeg aner virkelig ikke hvor jeg har mennesket fra

Jeg å snakker mye med meg selv, særlig om jeg er frustrert og sur på noen.

Ellers er det meste rare sære ting som enkelte ville kalle tvangstanker :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan slite med de enkleste regnestykker hvis jeg tenker, men på komplisert regning tipper jeg alltid rett hvis jeg ikke tenker :|

Jeg har en slags inuitiv forståelse for matte tror jeg, men jeg klarer ikke å koble hodet oppi det.

Derfor scorer jeg alltid skyhøyt på matematiske tester , selv om jeg føler at jeg ikke skjønte spørsmålet en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ekstremt klumsete og vimsete og klarer å ødelegge ting og skade meg selv på de merkeligste måter.

Jeg blir ekstremt frustrert, forbanna og høylytt hvis jeg ikke får til ting, kan være så enkelt som å skru av lokket på en medisinboks med barnesikring. Kan ende med at den havner i veggen, før jeg slår den med hammer og setter fyr på den i hagen mens jeg danser og ler rått fordi medisinboksen tapte kampen.

Innimellom kobler hjernen min litt ut og det kan virke som om jeg har en IQ på 80 fordi jeg ikke forstår noe uansett hvordan det blir forklart. Går litt i rykk og napp, heldigvis :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 10:05 AM, Mud skrev:

Jeg kan slite med de enkleste regnestykker hvis jeg tenker, men på komplisert regning tipper jeg alltid rett hvis jeg ikke tenker :|

Jeg har en slags inuitiv forståelse for matte tror jeg, men jeg klarer ikke å koble hodet oppi det.

Derfor scorer jeg alltid skyhøyt på matematiske tester , selv om jeg føler at jeg ikke skjønte spørsmålet en gang.

Den der har Mads å, ALLTID rett om han får holde på i hodet sitt. På skolen får de ikke lov til det, og han sliter så voldsomt med å få stykket ned på arket ... dusteskole, matte burde vært muntlig for enkelte

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 9:05 AM, ingvildoline skrev:

- Den verste lyden i verden er når noen drar neglene oppover dongeri, f.eks. når de klør seg. Da kan jeg kjenne mine egne fingernegler vri seg bakover og knekke av ved roten.

Ææh fikk frysninger av å forestille meg at neglene brekkes bakover... Har enda frysninger..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Jeg er sinnsykt god i bowling!

- Jeg er veldig kreativ og har altfor mange hobbyer.

- Jeg er også "feilprodusert" og har operert 7 ganger i løpet av mitt 22 år lange liv.

- Jeg lager visst en veldig god lasagne

- også er jeg visst i følge mine venner og familie veldig veldig rar :s :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 10:23 AM, SandraNH skrev:

Ææh fikk frysninger av å forestille meg at neglene brekkes bakover... Har enda frysninger...

Det er grunnen til at jeg holder meg for ørene og lukker øynene om noen klør seg på dongeri :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/2/2014 at 8:46 AM, Ingvild skrev:

Hvorfor forteller dere bare om diller, fobier og det som i grunnen høres litt ut som tvangstanker? :lol:

Det lurte jeg også på. :P Funfacts er morsommere.

  • Jeg jobbet som nakenmodell i et par år. I all ærbarhet altså, på Kunst- og håndverkskolen og Vestlandsakademiet i Bergen.
  • Jeg hadde en gang en kjæreste som bodde i en båt.
  • Jeg har vært statist og kormedlem i to operaoppsettinger på Olavshallens store scene.
  • Jeg bodde i tre måneder i en liten fiskelandsby i Portugal med mine to små barn
  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg husker mennesker og dyr ekstremt godt.

Har klisterhjerne på hester flere år tilbake, stamme, karriere osv osv.

Svømmer i åpent vann, men noen ganger får jeg panikk dersom jeg tenker på alt som kan være under eller rundt meg.

Dette kommer nok litt av at faren til ei venninne av meg svømte rundt hjørnet på en båt vi badet fra, la seg så på svøm under vann og tok tak i beina være uten at vi merket at han kom, jeg var 100% sikker på at det var hai, den episoden har ødelagt endel for meg, for jeg elsker å svømme.

Har falsk tårekanal.

Tårekanalen min ble helt tett etter at jeg hadde en betennelse på et øye imens jeg lå på sykehuset, det ble ikke behandlet, samme hvor mye jeg maste om salve el.

Så nå har jeg plastikk dren/tube der tårekanalen egentlig skulle vært og den er sydd fast med bitte små sting helt nede vet våtlinjen på øyet, man kan ikke se det hvis man ikke vet det og ikke stirrer nøøøye på øyet mitt.

Jeg har ikke tykktarm :D

Hadde så betent tykktarm (hadde en sykdom som her ulserøs colitt) at de måtte operere bort hele hvis jeg skulle overleve, så nå har jeg stomi (eller ileostomi som det heter) dvs pose på magen.

Mange syntes sikkert det er rart og ekkel, men jeg har blitt så vant med det at for meg er det blitt normal, og det reddet livet mitt, har fått et MYE bedre liv med stomi :)

Elsker brødskiver, jeg kan ikke leve uten brødskiver til frokost og kvelds, kan også ha det til middag, går ALDRI lei av brødskiver.

Klarer ikke å gå over kumlokk.

Har helt fobi for huggorm, jeg blir helt urasjonell dersom jeg ser en og bare løper av gårde som om jeg har rakett i rompa.

Og jeg har blitt bedre etter at jeg bodde på gården der det krydde med orm, mest buorm, men er fortsatt urasjonell når jeg ser huggorm.

Jeg samler på parfymer, dyr hobby, men verdens beste for meg :) (sprayer ikke på meg så jeg dunster altså, man skal litt innpå meg for å kjenne hva jeg lukter, akkurat som det skal være)

Er oppvokst på bondemat og har tatt det med meg i mitt voksne liv, lager andre ting også, men elsker bondekost :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har totalt mangel på steds- og retningssans. Derfor kan jeg bare gå tur på kjente steder om jeg går alene ellers går jeg meg vill :aww:

Også er (var) jeg sykt god i håndbakk. Det skulle man ikke tro når man ser tykkelsen på armene mine :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Norgescup gull i 2'er bob. :aww:

  På 4/1/2014 at 9:40 PM, maysofie skrev:

Jeg hadde Norges beste tid på 100m butterfly i min årsklasse i nesten to år.

Jeg har ikke anelse hva jeg vil utdanne meg som i en alder av 19år.

Og så ville jeg bare skyte inn at jeg i en alder av 25 nettopp har avsluttet studiene jeg drev med fordi det ikke er det jeg skal bli. Hva jeg skal bli vet jeg ikke, men for første gang i livet er jeg ikke "på vei mot noe" og det er vanvittig deilig. Senk skuldrene og ha det litt gøy noen år? Jeg skulle ønske jeg hadde innsett det litt tidligere. ;)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...