Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sukk. Burde ikke trukket ut den smellfeite labradoren. Selv om det er en tiltalende hund ellers.

Heier på vorsteh tror jeg. Bare fordi det er en litt mer uvanlig rase. :P

  • Svar 740
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Norsk dommer på siberian, Karsten Grønås! Mannen har eid, kjørt og oppdrettet SH i en årrekke, så det at han er invitert for å dømme Crufts, er flott!

Jippi!! Pappaen til valpene ble beste hannhund i dag! :D Og hans kullsøster (valpenes tante) ble BIR!! Gjett om jeg må få med meg dette senere i dag

*stolt av gutten sin som ble 3 beste veteran hannhund*

Guest Jonna
Skrevet

Virkelig likte den golden jeg, og jeg liker egentlig ikke rasen. Nr.1 på den.

Labbis nr.2.

Også langhåret v.

Amerikansk cocker.

Skrevet

Hurra, det var en lekker lekker cocker!

Det vil si at alle 7 BIS-finalistene har vært blant mine favoritter i gruppefinalene! :)

Skrevet

Jeg kom til golden, labbis, og så klarte jeg ikke å bestemme meg mer. Men golden nr to var jo ikke så værst : )

Skrevet

 

Jo!

 

Hva er egentlig grunnen til at portugisisk vannhund ikke går i denne gruppa? Trodde det var fuglehund det også, men det er kanskje ikke det? :P

De er egentlig aldri brukt på fugl. De har apportert mye annet, men er ikke spesielt ofte brukt i noen jaktsammenheng.

Jeg synes det er rart at de skiller vannhundrasene. De har mye felles. Så for meg er FCI-inndelingen mer logisk. Men men.

Jeg synes am. cockeren var sjarmis altså. Har en guilty pleasure ift dem. De beveger seg jo helt vilt :D

  • Like 1
Skrevet

Den amerikanske cockeren var jo dritsøt, og jeg pleier vanligvis ikke å like de :ahappy:

I BIS-finalen er mine favoritter storpuddelen (selvsagt), amerikansk cocker, rottweileren og samojeden ;)

Guest Jonna
Skrevet

Hmmm er ett par der jeg ikke har fått sett. Så får vente og se hvem favorittene blir.

Jeg vet det ikke blir pomen, samojed eller cocker. Så får jeg bestemme meg for de andre (eller om det har vært ekstrem forvandling på de andre siden sist, det har skjedd før det :P )

Guest Jonna
Skrevet

Er det bare hos meg sendingen hakker og får plutselige pauser?

Og ja, jeg har oppdatert :P

Ser den helt fint i HD her.

Kanskje du bør sjekke kvaliteten? Mulig for høy til din fart?

Skrevet

Ser den helt fint i HD her.

Kanskje du bør sjekke kvaliteten? Mulig for høy til din fart?

Har vært stabilt her.

Det ordnet seg! Jeg stjal K sin ipad :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...