Gå til innhold
Hundesonen.no

Dine favorittraser - kun basert på utseende


Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men Shibaen ser jo ut som en rev.

Svenske puddelklubben la ut dette bildet i dag og jeg kjente jeg ble øm i blikket og varm om hjertet, Dette er hjerterasen min altså - vakrest i verden Puddel

En pen dobermann er flott å se på! Synes min Bonita er noe av det flotteste jeg har sett, ihvertfall av tispene Enkel og ukomplisert hund, bortsett fra at hun var veldig rar

Posted Images

Skrevet

Kun basert på utseende er det gruppe 5, spisshunder som er vakrest i min verden; finsk lapphund, shiba, samojed, eurasier. Alle sammen. Vakreste hundene.

Men hjertet mitt hopper et ekstra hopp når jeg ser en irsk ulvehund, en corgi eller en bull terrier, de er også vakre vakre dyr!

Guest Michellus
Skrevet

Digger at eksempelhunden din skal bli pappa til knertisbabyene! :wub:

Han er fin jo :heart: Men det er den kommende kjæresten hans også :wub:

Skrevet

@Khela - åh, den jamten og den karelske bjørnehunden var nydelige!

Hin dagen gikk jeg forbi en salt og pepper riesen som åpenbart var nytrimmet og nyfrisert. Det var staselig! Første gang jeg har sett en s&p riesen live :D

  • Like 1
Skrevet

Henger meg på den politisk ukorrekte bølgen. En flott dobermann er noe av det vakreste!

APBT - spesielt blå eller sorte :drool:
apbt-21.jpg

Amstaff :wub:
american_staffy_02a.jpg

Jeg har også et svakt punkt for sorte CCs og også sorte CCPP
tommy.jpg

Kan ikke nekte for at jeg er svak for beaglene helder.

beagle003.jpg
Og DET blikket du kan få fra dem.
1433_45746240422_462_n.jpg

Og en vakker Saarloos... Må være rent trollsk å eie noe slikt.
Liker også godt en del huskyer.

Collie <3 Gjør som noen andre her gjorde, låner bilder av @ og håper det er greit!
1549395_10152111058750256_736329437_n.jp4707_84352370255_1937030_n.jpg

Mantel/Boston GD, eller blå.
breedingpage-liisa.jpg
NO-UCH-Boarhunters-Yakita-e1367399714856

  • Like 3
Skrevet

Glemte!

- Fransk bulldog

- Shiba

Og ingenting er jo finere enn et trivelig whipsefjes som ønsker god morgen :)

1896758_10202997534449949_1554536218_n.j

Skrevet

@Khela - åh, den jamten og den karelske bjørnehunden var nydelige!

Hin dagen gikk jeg forbi en salt og pepper riesen som åpenbart var nytrimmet og nyfrisert. Det var staselig! Første gang jeg har sett en s&p riesen live :D

Jah, de er lekre! Karelen til naboen var stikk motsatt av rasestandard mtp gemytt, elsket barn og var opptatt av mennesker og eide knapt jaktinstinkt. Han var så fin og god. Han naboen var også rektoren vår på barneskolen, så han hadde med karelen sin på skolen ganske ofte slik at vi barna kunne kosemose.

Jämten er ganske lik hannen vi hadde også :wub: Liker dem best ganske mørke da, slik som Birken vår var eller litt mørkere.

Birk:

229241_9544565532_4765_n.jpg

Mira, ikke akkurat så ille hun heller (men litt for stram hale):

262321_10150642543320533_6293472_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Den vakreste rasen jeg vet om er afghansk mynde. Belgisk fårehund er en god nr 2.post-2185-1393623910,3772_thumb.jpg

Sent from my C6603 using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Glemte to!

Har falt hodestups for Chodsky Pes utseende messig!
Langhårete mini schäfer liksom! :D
chodsky-pes-001.jpg

Og Dalmatiner. :wub: Fiiiine er de altså. Låner bilder av @Lola Pagola
Siden Casper er en av de fineste jeg vet om.
237217.jpg

  • Like 3
Skrevet

Langhåret vorsteh

post-12276-0-89753900-1393628875_thumb.j

post-12276-0-50777000-1393628934.jpg

Verdens beste hund, så vakker, elsker lynne, mentalitet, væremåte og alt! Det var bare den ekstreme mosjonen.. Og jakt! Det passer ikke inn i hverdagen (vokste opp med en, og han var verdens beste!!)

Kooikerhund

post-12276-0-82947100-1393628976.jpg

Vakker!! Litt fuglehund-utseende bare uten all jaktinstiktet! Den fine lille brukshunden!

(Har i skrivende stund en liten slik en sovende i senga, hehe..)

Malinois

post-12276-0-96226700-1393629037.jpg

post-12276-0-57367700-1393629067.jpg

En vakker funksjonell maskin! Håper det blir en slik en på oss om noen år!

Topp tre vakre hunder for meg! :-) (både realistiske raser og drømme rase)

Bilder lånt fra google!

  • Like 2
Skrevet

Jah, ehh HALLO liksom. Hvordan kunne jeg glemme disse..

Akita

SPESIELT tora-ge :heart:

Shiba

Black and tan er favoritten :heart:

Hokkaido

Shikoku

Kishu

Kai ken

Jepp, jeg har en ting for de japanske rasene :heart: Tror jeg har sett for mye på Ginga Nagareboshi Gin og Ginga Densetsu Weed :icon_redface:

Alle de japanske spisshundrasene, både kjente og ukjente - men ikke japaneren? :cry:

Skrevet

Saluki

Whippet

Husky

Pointer

RR

Vorsteh

Collie langhår blue Merle les: Lyra til @

Bedlington Terrier

Faraohund

Enkelte maller

Tervueren

Groenendael

Laekenois

Pyrineisk gjeterhund face rase

Og etter hvert har Shiba sneket seg inn..

Burde kanskje si Puli, men de er litt for hårete for min smak riktig enda :P Jeg liker å se konturene av en hund i det minste..

Edit: glemte noen

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...