Gå til innhold
Hundesonen.no

Vet du hvor jeg kan kjøpe spennende smykker på nett?


Recommended Posts

Skrevet

Mamma blir 60 år nå i februar, jeg har en gave til hun, men har også lyst til å gi hun et smykke på denne store dagen.

Hun liker veldig godt armbånd, ikke sånne vanlige slette i enten gull eller sølv, men noe med litt mer "liv" i, men ikke kun sånne med bare "trekuler" i.

Vet du om butikker på nett hvor jeg kan få kjøpt smykker?

Skrevet

Siden vi er inne på det, så lurer jeg på hvor man kan få kjøpt pene "jente-ringer" i mannestørrelse, uten at det koster skjorta og litt til..

- og nei, jeg tuller ikke. Mannestørrelse..

Skrevet
Skrevet

Enig, de er kjempefine, men passer de til ei dame på 60 år? Jeg ville ikke tatt sjansen. :)

Sant nok - avhenger hvilket armbånd man ser på kanskje, hehe. Noen av de er konservative, noen er veldig ungdommelige :P

Skrevet

Jeg synes de har mye fint på arts and cafts og pilgrim.

På de sidene var det mye fint :)

Enig, de er kjempefine, men passer de til ei dame på 60 år? Jeg ville ikke tatt sjansen. :)

Nei, akkurat de var ikke helt mamma... ;) men hun har ikke helt "60år dame stil" heller ;)

Vet du hvordan farger hun liker og hvordan typer smykker hun liker? Hva har hun fra før? Liker hun røffe ting, bling, hjerter, klassisk stil?

Hun liker forskjellige farger, litt sterke, men også sort, sølv og hvitt.

Hun går mest med armbånd med noen perler, stener osv, som det er linket til over, noen ganger når hun skal være fin kan hun gå med mer klassisk fine armbånd, men det har hun liksom endel av, arvet etter både mormor og oldemor ;)

Så jeg tror jeg skal gå for noen fine armbånd som har litt spreke perler og stener, men samtidig ikke alt for ungdommelig.

Har mye å velge i mellom i linkene over her :)

Tusen takk alle sammen :)

Huldresolv.no

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...