Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du hadde fått ny hund i dag, hva skulle den hete?


Recommended Posts

Skrevet

Hadde jeg visst at Khela ville bli spraglete på ryggen skulle hun hett Hedwig etter ugla til HP :)

Såå, har lyst til å bruke Hedwig en gang uansett kanskje..

Har lyst på en Vinnie etter hesten jeg hadde. Ellers har jeg navn som Atka, Desna, Iluq, Rubi, Kali, Exvii og Bork på lista :)

  • Svar 181
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glemte å si at hvis jeg får meg ny setter så blir det Fetter.

Hvis jeg noen gang skaffer meg en lagotto skal han hete Dag-Otto, det er hvertfall helt sikkert.

Sånt forundrer meg alltid veldig Jeg kunne ikke engang ha brydd meg mindre, om så noen i min omgangskrets valgte å kalle hunden sin det min skal/skulle/heter. Jeg skal ikke bo med den uansett og hvis

Skrevet

Hvordan i svarteste dauesjøen får dere Kina til å bli Skjina og Yasmine til å begynne med sj? Når blir noen gang y uttalt som sj?

Nå står ikke væra til påske... :(

Skulle Jeanette tatt seg en tur til frisøren kanskje?

mckenna%2Bcrazy%2Bhair%2Bday%2B001.jpg

:lol: :lol:

Skrevet

Neste tispe skal hete Lill. Bare for å være creepy stalker lady og frike ut Lill. :P

Vi har en katt som heter Maaaaariiiiiiii *nynne* :D

Jeg har hatt lyst på hund som het Siri, men så ble jeg jo kjent med Siri, og det føles kanskje litt tåpelig å si "hunde-Siri" og "venninna-mi-Siri" :P

Og Berte.. Jeg burde ha en hund som heter Berte :aww:

Skrevet

En merle kh collie ved navn Kebab. Nei! ..jo... Neiiii. :gaah:

Jeg synes mat-navn er supercute, men jeg har for tiden Pølsa og jeg nekter å ha temanavn. Og for å ikke gå i surr må neste hund ikke ha navn på P, vokal-ending men ikke a-ending, helst tostavelse..

Bedlam, Dixon, Pinto, Chalcedony (nei hyyysj det er ikke for langt se for deg min fremtids lekre svarte borzoi ok takk), Sardonyx, Umbra, Sorbet,

  • Like 1
Skrevet

Jeg har hatt lyst på hund som het Siri, men så ble jeg jo kjent med Siri, og det føles kanskje litt tåpelig å si "hunde-Siri" og "venninna-mi-Siri" :P

Næsj, går sikkert helt finfint det :lol:. Da blir det Siri og Briard-Siri da vøtt :lol:

Skrevet

Næsj, går sikkert helt finfint det :lol:. Da blir det Siri og Briard-Siri da vøtt :lol:

Det blir jo ikke det, det blir puddel-Siri og briard-Siri :lol:

Men nei, jeg tror ikke min neste hund heter det altså.. Det er bare et fint navn :)

Skrevet

Neste tispe skal hete Lill. Bare for å være creepy stalker lady og frike ut Lill. :P

:lol: :lol: :lol:

Sånn for å adde til creepy story. En jeg gikk på vgs med har kalt datteren sin det samme jeg egentlig heter til fornavn OG mellomnavn.

Og hunden hennes heter det lillebroren min heter :|

Skrevet

Jeg driver å planlegger valp dette året, og har skrevet navneliste. Synes navn er såå vanskelig! Må nesten møte individet, se personlighet og slikt - men akkurat nå mest sannsynlig Oda :)

Skrevet

Har dog tenkt på navn jeg ville ha valgt til div. raser om jeg skulle valgt humoristiske navn.

Engelsk Bulldog: Barbie, evt. Snorkfrøken.

Fransk Bulldog evt. andre raser med store, utestående ører: Jumbo (navnet til "Dumbo").

Mops: Ms.Puggy eller Puglet (piglet=babygris).

Rød Puddel: Ginger.

Schæfer: Schæf/Schäf (sjef).

Noen form for hårløs rase: Nude/Nudi, Fluffy eller Hårek.

Skrevet

Jeg driver å planlegger valp dette året, og har skrevet navneliste. Synes navn er såå vanskelig! Må nesten møte individet, se personlighet og slikt - men akkurat nå mest sannsynlig Oda :)

Oda hadde passet utrolig fint med Chako! :)

Skrevet

Det blir jo ikke det, det blir puddel-Siri og briard-Siri :lol:

Men nei, jeg tror ikke min neste hund heter det altså.. Det er bare et fint navn :)

:lol: :lol:

Skrevet

Hvis jeg skulle byttet navn på Leja måtte hun ha hett Nevrotica. Haha. Det er kallenavnet hennes. Eller selvsagt det mest brukte kallenavnet - Mini :)

Chessea skulle hett "Ulla". Hun ER jo en ulldott og passer perfekt inn i et sånt navn :P

Neste hund orker jeg ikke tenke på hva skal hete. For den kommer sikkert aldri (Joda, men ikke i morgen.. *utålmodig*). Men hadde det vært en hannhund og jeg fikk ham i morgen skulle han hett Casino. Tispenavn.. Aner ikke. Har så mange jeg liker.

Skrevet

Skuffa (fordi det har fin lyd og er litt morsomt)

Tatra (fordi det het min første og selvfølgelig viktigste hund)

Skila (fordi det er den feminine versonen av Scilos som egentlig skrives med k)

Fila (venninne på gresk)

Eller så tar jeg det som kommer med det navnet hunden har. Det blir som regel sånn :)

Skrevet

Skuffa (fordi det har fin lyd og er litt morsomt)

Tatra (fordi det het min første og selvfølgelig viktigste hund)

Skila (fordi det er den feminine versonen av Scilos som egentlig skrives med k)

Fila (venninne på gresk)

Eller så tar jeg det som kommer med det navnet hunden har. Det blir som regel sånn :)

Skila ja.. lestes først som Sklia!

Jeg vet ikke hva neste hund skal hete jeg, liker å bruke navn fra gode Fantasy bøker.. så kanskje Liat? Eller Amaat? Eller Maati? Itani? (Så kan dere bare lure på hvilke bøker jeg leser nå om dagen..)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...