Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hest er ikke godkjent :P Måtte blitt hingst!

Pax, Link, Zero, Zeven/Seven, Solo, Mio, Frank ( :-P ), Tex, Texas, Phoenix, Stream :-)

Grattis med valp :-D Hvorfor havnet du på den rasen forresten? *nysgjerrig*

Mio kan han ikke hete.

Jeg likte Smaug jeg.

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Snerk!

Såååå fikk han endelig et navn. Han heter jo Dylan på stamtavlen. Snakket med oppdretter og i Nederland uttaler de Y-en med I/i. Altså Dilan. Med forkortelse Dill. Greit at han får et D-navn og. I kv

Nå har jeg brukt de siste to årene på å banne og steike og love meg selv at jeg aldri skal ha valp eller unghund igjen. Så da var det på tide med ny valp i hus. En liten Lancashire heeler kommer

Skrevet

Så spennende! Har siklet på heeler selv, så denne håper jeg du jevnlig oppdaterer forumet om :P

Navn ja.. hm.

Så vsst forbi denne. Dere skal nok få oppdateringer så det holder ja :) :)

Skrevet

Bagder! Siden vi var inne på dyr.

Sneipen.

Smule.

Krutt/Futt.

Texas.

Speedo.

Bullet.

Cowboy/Howdy.

Micro, Minimum, Minimal.

Disneynavn som kan være passende:

Donkey (Shrek).

Mushu (Lille dragen i Mulan).

Minsten, Lystig, eller Grumpy eller Bashful (Snøhvit og de 7 dvergene).

Red: La til noen.

Skrevet

Disneynavn som kan være passende:

Donkey (Shrek).

Og da MÅ du rope på den slik som Shrek gjør på engelsk! :lol:

Gratulerer med valpis forresten ♡

Skrevet

Hulken

Mr Big

Pluggen

Whisky

PS! Gratulerer med rasevalget, det er utrolig fine hunder. Har en Heeler i nabolaget, og han er en liten tøffing altså! Har ofte hatt han på besøk her i hagen for å leke med mine hunder, og han er virkelig en stor hund i liten forpakning (derav mine navneforslag som f.eks. Hulken, hehe)

Skrevet

Takk for maaange gode forslag! Liste skrives på harde livet :)

PS! Gratulerer med rasevalget, det er utrolig fine hunder. Har en Heeler i nabolaget, og han er en liten tøffing altså! Har ofte hatt han på besøk her i hagen for å leke med mine hunder, og han er virkelig en stor hund i liten forpakning (derav mine navneforslag som f.eks. Hulken, hehe)

Takk så mye! Høres ut som de heelerne jeg har møtt også. Så kanskje "store" navn burde være et must :D

Skrevet

Du mååååå jo ha en Monty og Python :P Monty Python.... :teehe:

Ellers enig i et "stort" navn :)

Ja, altså, mange gode forslag, men vi har stoppet litt ved Pyhton. Men det er jo ikke voldsomt fint alene :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...